Jump to content

E46 320cd Individual


Liw

Recommended Posts

Superba schimbarea, ai reusit sa faci retrofitul complet la scaune memorie+incalzire?

Superb superb inca o data!!! :thumbsup:

 

5 stelute si de la mine :goodjob:

 

da. nimic nu e complicat cand lucrezi cu drag pentru tine.

 

5 din cate zeci?

 

ms mult :)

Link to comment
Share on other sites

da. nimic nu e complicat cand lucrezi cu drag pentru tine.

 

5 din cate zeci?

 

ms mult :)

5 din 5 :drinks:

 

LE: sustin ce zice Edi91

 

+ oglinzile rabatabile electric, se ridica prea frumos in sus la coupe ca sa le ridici cu mana

Edited by raul_bog
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Deci nu e interiorul original al masinii, acum inteleg. Pentru ca tapiteria este de la un model Clubsport si nu are nici o legatura cu Individual, ma si miram de unde naiba configuratia asta din fabrica.

 

Asa e, practic ulterior achizitionarii l-am "transformat" in unul individual :)

Si da, interiorul este de M3.

 

Mi-ar fi placut un clubsport de fabrica :))

 

Frumoasa! Pune-i si niste oglinzi de M3 si ai cam terminat cu exteriorul :)

 

Astept oferte :)

Link to comment
Share on other sites

cateva jante OEM :

 

style 225M :

 

http://img94.imageshack.us/img94/8803/sdc11235h.jpg

 

http://img23.imageshack.us/img23/6113/sdc11208h.jpg

 

http://img843.imageshack.us/img843/2806/sdc11205.jpg

 

http://img839.imageshack.us/img839/1177/sdc11178w.jpg

 

style 230 :

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/111607-bmw-320-ci-facelift-170-cp-m-paket-ii-on-19-styling-230/page__view__findpost__p__1990296

Link to comment
Share on other sites

Sunt scaune de model Clubsport, nu de M3 standard.

 

Ma refer la textura de pe ele, nu la forma.

 

Ca textura da, sunt puse pe clubsport dar modelul recaro si din cate stiu extensia de la sezut este din piele nu tot alcantara. Ai vazut cu tetiera pe care scrie M si cu spatarul cu acea "semiluna" ?

 

post-62882-0-28838100-1376304310_thumb.jpg

 

Asta e eticheta de pe spate...

 

post-62882-0-71004000-1376304224_thumb.jpeg

 

 

da... frumoase ambele modele... si mai am eu cateva in cap ...

 

astept momentul, jantele si pretul potrivit :)

Edited by Liw
Link to comment
Share on other sites

post-62882-0-80318300-1376305702_thumb.jpg

Astea stiu eu ca sunt scaunele de clubsport.

 

foarte frumoasa ! cum te-ai decis sa o prezinti? nu mai este la vanzare?:)

 

Ms. Pur si simplu, nush... sunt sigur ca ma ajuta unele pareri ale voastre... in privinta schimbarilor :)

 

Nu stiu daca o sa o mai vand, e greu sa primesc un pret corect pe ea si nu sunt omul care isi bate joc de munca lui si de a lasa pe altul sa se bucure de ea pentru un pret facut de restul pietei din RO...

Edited by Liw
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare ca style 225M merg cel mai bine pe masina ta.

 

Individual n-ar trebui sa aiba plafonul negru? Sau ma insel eu? La tine cum e?

 

225 imi plac si mie mult.

Negru e si la mine

 

Tapiteria aia nu o gasesti decat pe un model Clubsport, indiferent ce motorizarem in cazul tau de pe un M3 Clubsport, nu Individual. Titlul topicului este E46 Individual, de aici si dilema.

 

Ziceai ca nu e de M3.

 

Vrei sa spui ca daca ceri un E46 individual din reprezentanta, nu poti cere tapiseria asta ?

Link to comment
Share on other sites

 

Ziceai ca nu e de M3.

 

Vrei sa spui ca daca ceri un E46 individual din reprezentanta, nu poti cere tapiseria asta ?

 

N-am zis ca nu sunt de M3, am zis de Clubsport vs Individual.

 

Concluzia este ca nu e vorba de Individual, decat daca eventual, inainte sa ii faci tu vreo modificare masinii, sa fii fost deja Individual, dar nu cred ca e cazul.

 

Clubsport este o editie limitata care nu se intersecteaza cu vreun model de serie sau vreun model Individual. Nu poti sa ceri un E46 cu tapiteria asta indiferent de motorizare, decat in varianta Clubsport.

Link to comment
Share on other sites

nu, nu puteai.

 

frumos coupe-ul, insa din bucati poti face orice masina. Ar fi fost oricum prea frumos pentru un stock. :rolleyes:

 

am inteles. ms

 

N-am zis ca nu sunt de M3, am zis de Clubsport vs Individual.

 

Concluzia este ca nu e vorba de Individual, decat daca eventual, inainte sa ii faci tu vreo modificare masinii, sa fii fost deja Individual, dar nu cred ca e cazul.

 

Clubsport este o editie limitata care nu se intersecteaza cu vreun model de serie sau vreun model Individual. Nu poti sa ceri un E46 cu tapiteria asta indiferent de motorizare, decat in varianta Clubsport.

 

am inteles merci de explicatii

 

nu, nu puteai.

 

frumos coupe-ul, insa din bucati poti face orice masina. Ar fi fost oricum prea frumos pentru un stock. :rolleyes:

 

multumesc. dar care mai e satisfactia cand il iei gata ?

Link to comment
Share on other sites

N-am zis nimic despre satisfactia personala, nici de aspectul masinii. Am spus ca e prea aratoasa ca s-o fi achizitionat in starea astea.

 

ai dreptate... am inteles gresit. Pai probabil nici nu as fi apreciat la cumparare daca arata asa si nu as fi platit pretul corect... asa cum nici acum nu apreciaza multi care gasesc pe bulgaria in alta stare si alte dotari sub 2000 euro.

Edited by Liw
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.