Jump to content

E46 320cd Individual


Liw

Recommended Posts

Salut.

 

Frumoasa masina! Jantele astea sunt f.bune de iarna,sunt rezistente,au spitele late/pline.

 

Ai grunduit preventiv sau era rugina pe acolo?Pe fata ai demontat aparatorile de noroi alea mari si ai vopsit sau ai facut doar pe spate?

 

Ce produse si folosit?

 

Multumesc.

 

 

Multumesc.

 

 

 

Legat de ce am facut, am facut acasa pentru prevenire, ca sa nu dea rugina pe iarna sa necesite refacute si cu ce sti ce costuri...

 

Am curatat putin pe interior dupa care am dat cu un grund foarte bun (ceva concentrat, nemtesc, intr-o sticluta putin mai mare ca cea de oja :)) L-am imprumutat de la un vopsitor foarte bun. Am folosit la 4 aripi cateva grame. Era ceva de culoarea mierii si lichid ca o vopsea. Cand s-a uscat s-a innegrit.

 

Ulterior am aplicat antifon auto. Se poate da cu pensula sau cu pistol pentru antifon.

 

 

 

Am lucrat 2 ore la pregatire si o ora a doua zi la antifonare.

 

Costuri : 38 lei antifonul. Grundul fiind imprutat nu am idee, dar banuiesc ca e ceva foarte scump tinand cont ca m-a rugat ca orice picatura ramane in sticluta sa i-o inapoiez.

 

Intr adevar deosebita .. sa nu exagerezi cu modificarile sa o strici :)

 

Merci. Nu exagerez. Nu imi plac modificarile. Am adaugat dotari, cam atat…

O sa mai vina anul asta panoul cu butoane, care va fi aproape plin … si cam atat.

Nu cred ca o sa ii mai fac ceva.

 

Foarte frumos coupe. E pe maini bune. La cat mai multi km fara incidente.

 

Multumesc !

 

Sa te bucuri de ea din toate punctele de vedere. Este o masina superba!

 

 

Multumesc !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

arata bine de tot chiar si cu jantele de iarna.

poti sa-i faci si tu niste poze din profil si sa-mi zici cu cat e coborata fata de stock?:)

din primavara o las si eu, si nu am idee cum ar veni cu roti pe 17 :)

 

Multumesc.

 

e groaznic cu 17. Vine bine de la 19 in sus… cred ca undeva la 2-3 cm e mai jos fata de stock :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nu e asa... Mai repede sa cred ca sunt mai multi si mai activi clujenii pe forum :)

Intr-adevar merg des la Cj, dar si prin Sibiu o mai scot :D

O protejez mult, pe cat posibil circul tot cu altele ...

Ai protejat-o cat de mult ai putut :LMAO: Ti-am spus sa te bucuri de ea cat mai mult.....acum se va bucura altcineva.Bafta la vanzare !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mie sincer imi plac jantele :D

 

 

Dar ar arata si mai bine cu jante style 359m (sau CSL) + splittere Performance.

 

Splittere gen:

 

http://i300.photobucket.com/albums/nn17/tomcorthouts/DSC03602.jpg

 

In primul rand vreau sa spun ca ai o masina superba! si nush dc o vinzi!?

 

Scuze pentru off-topic :D dar sunt extrem de entuziasmat de cum arata aceste nari/grile :D

Stiti cumva daca este ceva custom, sau se gasesc pe undeva?

Merci!

Edited by Claudiu Visan
Link to comment
Share on other sites

Detin masina din 2010. De atunci masina a primit tot ce e mai bun si am ingrijit-o cat se poate de mult.

 

Pretul este intre 9500 fara navi si roti (inlocuiesc cu cd player oem si jante tabla) pana la 11000 cum este in momentul de fata cu jantele style 68 OEM + roti iarna style 44 cu gume Pirelli NOI 4100 lei si navi D99

 

ITP efectuat in 2014, revizie efectuata decembrie 2013 (ulei, filtre toate 5, placute frana, releu bujii + bujii, etc) + in 2013 toata directia Lamforder

 

Ofer dovada anaf - taxa este nerecuperata

 

Ignor comentarile venite de la cei care nu sunt direct interesati si nu au venit personal sa vada masina.

Edited by Liw
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.