Jump to content

Un dobitoc


HER22

Recommended Posts

Mie astia care filmeaza din masina imi dau impresia unor oameni paranoici care intotdeauna asteapta sa se intample nenorocirea, parca sunt aia care vaneaza tornade prin America. Daca o cauti, sigur o gasesti.

E si o chestie de karma. Oamenii care sunt panicati si traiesc intr-o panica aproape continua sunt cei carora li se intampla tot felul de tampenii zi de zi. Daca esti relaxat viata e mult mai usoara.

 

Niciodata n-am inteles de ce romanii trebuie sa se certe si sa urle in caz de accident, mai ales de accident minor.

O oglinda atinsa e fix un cacat. Daca devii maimuta doar pentru asa ceva, probabil masina nu e pentru tine, incearca transportul in comun, "ia-ma nene", sau macar ia-ti o masina de care sa te doara undeva.

Mi se pare aberant sa ajungi sa faci ca toate animalele pentru o paguba atat de mica. Asta demonstreaza ca nu-ti permiti masina si ca esti un dobitoc.

D-aia in tarile civilizate lumea isi face asigurare casco si isi cumpara masini pe care si le permit si carora le pot face asigurare casco.

Daca se intampla asa ceva, isi cer scuze, fac schimbi de asigurari si de date si s-a terminat totul, fara haos si fara scandal si flegme.

 

Suntem o tara din lumea a treia, asta e singura concluzie. Drumul ala, oamenii si intamplarea o dovedesc.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Destul de serpuitor drumul ala, tre sa fii expert sa nu patesti ceva.

 

Avem baieti pe forum care au trecut prin asa ceva, sa zica ei, cel mai bine

 

l-am urcat si coborat de 3 ori cred, trebuie doar sa fi atent la trafic si la curbe, nimic mai mult, nu trebuie sa fi nici un expert

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe bune? M-am uitat la clip de pe telefon, parea destul de periculos, genul de drum care-ti da emotii si trebe neaparat sa te opresti sa fumezi o tigara tremurand, daca ti se-ntampla ceva

 

hai ca esti nostim, am trecut prin muntenegru la o saptamana dupa accident cred, trebuie doar sa nu-ti pui mintea cu drumul si sa il respecti ca altfel isi ia tribut, cum a observat si fiul meu, pe marginea drumului destule cruci, cand am urcat inapoi fiind la volan el a inteles de ce

Edited by arabu09
Link to comment
Share on other sites

am avut si eu contacte cu bezmetici de astia pe drumuri inguste , nu estimeaza bine spatiul si mai trec si cu viteza nici nu ar incetini , de multe ori ii semnalizez si trag masina stanga spre ei ii fortez sa calce frana . Mai ales pe drum prost pietruit mai vine cate un martalog cu viteza ridica tot praful arunca pietre , la fel ma postez . Nu ai ce sa le faci , ii bag la categoria prosti tamaie . Mi-a spart semnalul la volvo o fulga cu un golf si evident a accelerat tare sa nu ma mai intorc . O trec la categoria cap patrat cu fusta . Si exista categoria prostul barat , astia sunt mosii fara reflexe ,obositi care de prea multa neatentie mai au putin si te omoara . :shifty: Sa nu uitam de tiristi si taximetristi , categoria speciala , desemnati de Dzeu sa traiasca si sa stapaneasca strada , astia merita trosniti numai in coaie pt a proteja viitorul Romaniei .

 

Apropos de camere montate cred ca-s f utile , probabil ar trebui sterse niste cadre inainte sa te prezinti la politie cu ele , sunt f utile pt asigurari unde incepe joaca de who fucks who si le dai game over cu imagini bune .

Edited by Myx
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am urmarit si eu clipurile respectivului.

Omul se vrea un justitiar al soselelor pentru ca are camera si surprinde tot felul de "infractiuni".

Replici de genul: "Am dovada video!", "Ma duc la Politie si vezi tu!", "Era cam rosu..." dupa ce incepe o goana nebuna ca sa-l prinda pe infractor sau pe infractoare, ma fac sa cred ca omul nu prea e pe treaba lui!

Legat de filmuletul postat, nu cred ca a patit mare lucru la oglinda pentru ca Rover-ul tot cu oglinda l-a lovit iar oglinda celui vinovat este intacta.

Camera video instalata pe masina si cucoana speriata care a sarit de fund in sus au amplificat o simpla atingere a doua oglinzi transformand-o intr-o adevarata drama iar "victima" nu a mai realizat ca drumul (si el soferul) are "o problema" si a inceput sa goneasca ca nebunul in urmarirea celui care i-a atins oglinda.

 

PS. Am si eu camera pe masina, instalata pentru siguranta si linistea mea. Daca vad ca unul trece pe rosu sau nu acorda prioritate nu calc acceleratia blana sa-l urmaresc si sa-l amenint ca l-am inregistrat si ca o sa ma duc la Politie.

  • Like 7
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Am urmarit si eu clipurile respectivului.

Omul se vrea un justitiar al soselelor pentru ca are camera si surprinde tot felul de "infractiuni".

Replici de genul: "Am dovada video!", "Ma duc la Politie si vezi tu!", "Era cam rosu..." dupa ce incepe o goana nebuna ca sa-l prinda pe infractor sau pe infractoare, ma fac sa cred ca omul nu prea e pe treaba lui!

Legat de filmuletul postat, nu cred ca a patit mare lucru la oglinda pentru ca Rover-ul tot cu oglinda l-a lovit iar oglinda celui vinovat este intacta.

C

 

Eu nu cred ca are importanta cat de tampit e el , iti spun eu ca mie mi-a trosnit una semnalul intr-o faza identica si nu a sunat asa rau . Costuri la un amarat de semnal pe oglinda 130 ron . la fel de bine se poate sparge capacul (cam 150 ron la un bmw ) sau se poate efectiv zgaria ( 200 ron )vopsit intr-o vopsitorie .Pt asta nu te duci la casco , o rezolvi singurel . Asta cu ce cred si ce-mi imaginez pare hilara mai ales de la un user care a avut nevoie de o camera ca sa-si dovedeasca nevinovatia . Poate si ala a ajuns sa-si instaleze camera din cauza personajelor de gen . Ca intre timp a luat-o razna e altceva , cert e ca a existat contact si cert e ca lumea conduce total anapoda . Normal ca nu-i poti admonesta pe toti ca ajungi la balamuc eventual .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Pai pana la urma,voi il blamati tot pe ala de a fost atins? Iar de treaba cu camerele,probabil stiti si voi ca e ceva foarte intalnit,in special in strainatate,nu neaparat sa-si caute probleme ca sa aiba ce filma,ci doar sa fie ca o dovada impotriva unor idioti ca mosu` ala
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pai pana la urma,voi il blamati tot pe ala de a fost atins? Iar de treaba cu camerele,probabil stiti si voi ca e ceva foarte intalnit,in special in strainatate,nu neaparat sa-si caute probleme ca sa aiba ce filma,ci doar sa fie ca o dovada impotriva unor idioti ca mosu` ala

acu pe bune, unde se vede ca-i loveste oglinda? e vb doar se sunet, asa bine putea fi o basina trasa de copiloata lu pilotu...

mie mi se pare mai grav ce a facut ala, cum taie el calea sa se dea la ala... ar fi fost tare sa fie niste ciori sa le ia mucii pe sabie...

Edited by manolica1
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.