Jump to content

VAND BMW 645 e64 Cabrio 12.000e


bmwlover

Recommended Posts

BMW 645Ci Cabrio e64 din 2004 , km reali 165.000! Pilot automat, Dinamic Drive, Alarma, Sistem audio profesional, Faruri adaptive Xenon, senzori parcare fata+spate, dublu climatronic, Cutie automata , Jante Originale HAMANN , Pilot automat, Oglinzi incalzite si heliomate anti orbire, Display mare HIFI Profesional cu TV si DVD, Volan cu incalzire si reglaj electric, comenzi pe volan, scaune sport incalzite cu memorie la sofer, telefon. Masina arata impecabil tapiteria noua, culoare negru metalizat se poate vedea si in poze. Masina nu functioneaza, a fost functionala pana acum cateva zile: pierde multa apa pe la garnitura de _chiulasa_.

VIN:WBAEK71060B300442

Motor tip: N62B44A.

 

Pret: 12.000e negociabil

 

 

ACCEPT VARIANTE . Tel: 0756315137

post-49442-0-69908400-1377164483_thumb.jpg

post-49442-0-94925900-1377164497_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Motorul ala nu prea se mai repara pe bani putini, e o problema cunoscuta la ele.

 

Nu stiu ce sa zic despre pret.

 

Pretul e negociabil, cei interesati ma pot contacta :) Cat despre motor , reparatia costa 1000e ( schimbat _chiulasa_+prezoane+manopera).

Link to comment
Share on other sites

Dupa numar, probabil e din Sibiu :)

 

Evacuarea este originala? Ca nu prea pare...

 

Poti pune te rog mai multe poze si eventual mai clare cu masina, in special interiorul?

 

Care e statusul cu taxa de inmatriculare? E platita, recuperata?

 

Cu ce te-ar interesa mai exact variante?

 

Merci

Link to comment
Share on other sites

Dupa numar, probabil e din Sibiu :)

 

Evacuarea este originala? Ca nu prea pare...

 

Poti pune te rog mai multe poze si eventual mai clare cu masina, in special interiorul?

 

Care e statusul cu taxa de inmatriculare? E platita, recuperata?

 

Cu ce te-ar interesa mai exact variante?

 

Merci

 

Salut, masina o sa aibe numere de Neamt saptamana viitoare si va fi pe numele meu cu fiscal la zi si dovada taxei de inmatriculare ca nu a fost recuperata.

 

M-ar interesa bmw e46 2002-2005 320d + diferenta .

 

O sa ii fac maine niste poze mai clare si la jante si la interior, este foarte intretinuta , evacuarea este schimbata se aude super.

Link to comment
Share on other sites

 

 

O sa ii fac maine niste poze mai clare si la jante si la interior, este foarte intretinuta , evacuarea este schimbata se aude super.

pai daca e asa o masina intretinuta se pare ca nu gasesti 1000 E buget propriu sa o repari .

Link to comment
Share on other sites

pai daca e asa o masina intretinuta se pare ca nu gasesti 1000 E buget propriu sa o repari .

 

 

Sincer, am alte prioritati cu banii. Eu incerc sa o vand asa cum este ea, evident mult mai ieftin decat cele existente pe piata si care sunt functionale. Eu am luat-o in iarna sa ma dau vara asta cu ea si sa o dau mai departe, nu ma asteptam sa se strice la mine asa grav, oricum pierd multi bani la ea dar asta e.

 

Daca incerci s-o vinzi asa vei pierde mai mult decat in cazul in care ai plati tu pentru reparatie si ai vinde-o fara probleme tehnice.

 

Un potential client se poate gandi ca exista sanse sa fie si alte probleme ascunse si sa spuna pas.

 

Salut, mersi mult pentru sfat. Ai dreptate cu chestia asta, insa eu am pus-o asa din timp ca trece sezonul, daca nu o dau intr-o saptamana, doua maxim o repar eu si dupa o scot iar la vanzare :) Stima!

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca mai bine cumperi masina asa, la un pret mai bun, iar apoi o repari tu cu simt de raspundere, asta daca vrei sa o tii pentru tine.

 

Nu vreau sa fac niciun fel de acuzatii sau insinuari, sa nu fiu inteles gresit de proprietar, dar poate exista si tentatia sa o repare omu la mantuiala, cat mai ieftin, ca oricum vrea sa scape de ea...si apoi se trezeste urmatorul proprietar cu beleaua pe cap...si cu banii dati.

 

E posibil sa fiu interesat de masina, deci astept pozele mai detaliate.

 

Iti spun de pe acum ca ma tenteaza doar in conditiile unui pret foarte convenabil pentru mine si bineinteles cu o verificare prealabila la un service, pentru a afla care sunt problemele si bugetul estimativ de reparatie ca la carte.

 

Te poti uita intre timp la masina mea, pusa la vanzare, in cazul in care te-ar interesa pentru schimb ;)

Link to comment
Share on other sites

Nu ai cum sa faci reparatia asta de mantuiala.

 

Daca nu pui garnitura de chiulasa noua, iar chiulasa nu este plana, problema nu se poate rezolva.

 

Nimeni nu e atat de idiot sa puna silicon in loc de alta garnitura noua, iar cei care se baga la o astfel de lucrare stiu ca nu se poate rezolva cu silicon, altfel nu vor putea duce lucrarea pana la capat.

Link to comment
Share on other sites

Fara sa vreau sa stric topicul omului insa atrag atentia asupra numarului de inmatriculare de pe spate, care nu este original si obtinerea unuia original poate fi o problema serioasa. masina e foarte putin probabil sa se afle la proprietarul din acte si doar acela poate cere alt numar.

Cu taxa de mediu cum sta, sper sa nu ma insel insa dupa numar cred ca cunosc masina. O vedeam seara prin Bucuresti acum multa vreme si e posibil sa fie adusa in tara inainte de 2007.

Link to comment
Share on other sites

Fara sa vreau sa stric topicul omului insa atrag atentia asupra numarului de inmatriculare de pe spate, care nu este original si obtinerea unuia original poate fi o problema serioasa. masina e foarte putin probabil sa se afle la proprietarul din acte si doar acela poate cere alt numar.

Cu taxa de mediu cum sta, sper sa nu ma insel insa dupa numar cred ca cunosc masina. O vedeam seara prin Bucuresti acum multa vreme si e posibil sa fie adusa in tara inainte de 2007.

 

Salut, masina a fost purtata si prin Bucuresti de fostul proprietar, saptamana viitoare va fi primi numere si va fi pe numele meu + Fiscal la zi si dovada ANAF.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt de parere ca mai bine cumperi masina asa, la un pret mai bun, iar apoi o repari tu cu simt de raspundere, asta daca vrei sa o tii pentru tine.

 

Nu vreau sa fac niciun fel de acuzatii sau insinuari, sa nu fiu inteles gresit de proprietar, dar poate exista si tentatia sa o repare omu la mantuiala, cat mai ieftin, ca oricum vrea sa scape de ea...si apoi se trezeste urmatorul proprietar cu beleaua pe cap...si cu banii dati.

 

E posibil sa fiu interesat de masina, deci astept pozele mai detaliate.

 

Iti spun de pe acum ca ma tenteaza doar in conditiile unui pret foarte convenabil pentru mine si bineinteles cu o verificare prealabila la un service, pentru a afla care sunt problemele si bugetul estimativ de reparatie ca la carte.

 

Te poti uita intre timp la masina mea, pusa la vanzare, in cazul in care te-ar interesa pentru schimb ;)

 

 

Salut, nu ma intereseaza masina ta, pretul e cam piperat :D nu zic ca nu merita dar nu e pentru mine :) cat despre masina daca vroiam sa o repar "de mantuiala" mergeam la un mecanic sa fac o improvizatie de 2 lei si o puneam pe net "IN STARE PERFECTA" ( cum probabil ar face multi altii :))) , nu-s genu care sa faca asa ceva tocmai de asta am si pus-o asa pe net ;) posesorii responsabili de BMW niciodata nu vor umbla cu improvizatii. Nu ma grabesc sa o dau la un pret de nimic, masina arata bine, cat am mers eu cu ea a mers perfect, cutia schimba cum trebuie, interiorul arata super, totul este functional. Uite cateva poze cu interiorul , scuze dar sunt facute cu telefonul , si chiar daca e Iphone 5 tot nu arata foarte bine :(

 

http://img89.imageshack.us/img89/417/os1x.jpg

 

http://img580.imageshack.us/img580/5264/6svn.jpg

 

http://img19.imageshack.us/img19/6362/19cf.jpg

 

http://img841.imageshack.us/img841/5508/ukrv.jpg

 

http://img24.imageshack.us/img24/9762/grl4.jpg

 

http://img842.imageshack.us/img842/6470/hk97.jpg

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.