Jump to content

Recommended Posts

Buna seara,am un e46 320i din 98,acum cateva zile mi s-a spart vasul de expansiune si furtunul gros(cel cu aerisitorul de langa vas).Nu am mers abuziv cu masina sa nu ard garnitura de _chiulasa_,am parcat am dus piesele in parcare,le-am inlocuit am aerisit si am mai complectat cu apa,pana si-a facut circuitul si toate bune si frumoase pana azi,cand s-a aprins senzorul de nivel de apa,am complectat cu apa si totul ok,dar dupa cativa km a pierdut si nou apa si a inceput sa incalzeasca.ce mai poate sa fie ca de curs nu se vede sa mai curga,apa sub masina nu e , parca se pierde in mers?dar de ce o sapt in care am facut aprox 700 km nu am avut nici onproblema.ceva pareri va rog.
Link to comment
Share on other sites

Destul de sumar ce ne-ai povestit si vrei sa dam noi carti sa ghicim ce ai , daca ai completat apa evident ca pe undeva pierzi nu trebuie sa fi doctor sa iti dai seama, si daca ti s-a spart vasul de ce ai mai mers cu ea intreb si eu asa , apropo daca tot vrei sa iei termostat sper ca pe ala principal daca vrei ia-l si pe ala de la egr amandoua o sa te coste cam 380 -420 depinde de unde si ce achizitionezi. Uita-te atent la furtune , da jos capacul din fata de la motor si uita-te atent sa vezi pe unde pierzi apa. Succes !
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.