Jump to content

Anvelope iarna Nokian


beemveu

Recommended Posts

Salut,

Cum o vorba din batrani spune ca vara se face sania, incercam sa va ajutam cu anvelope de iarna, in principal Nokian.

Cateva exemple de pret ale anvelopelor cele mai intalnite pe BMW:

 

Nokian WR A3 RUN FLAT 205/55 R16 91V = 602 ron

Nokian WR A3 RUN FLAT 225/45 R17 91V = 835 ron

 

O sa aduc pe stoc mai multe branduri dar mie personal imi place cum sta masina iarna pe Nokian si am mare incredere in aceasta marca.

Beemveu

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Oferi transportul gratuit ?

 

Nokian WR A3 RUN FLAT 205/55 R16 91V = 602 ron

Nokian WR A3 RUN FLAT 225/45 R17 91V = 835 ron

Cred ca mai mult succes o sa ai cu cele non run flat la ce drumuri avem, plus ca si pretul e mai mic.

 

... dar mie personal imi place cum sta masina iarna pe Nokian si am mare incredere in aceasta marca.

In ultimii ani am studiat si eu o gramada de articole si review-uri despre nokian si sunt cu adevarat o marca de luat in seama pt anvelopele de iarna.

Link to comment
Share on other sites

Oferi transportul gratuit ?

 

 

Cred ca mai mult succes o sa ai cu cele non run flat la ce drumuri avem, plus ca si pretul e mai mic.

Salut,

Transportul este gratuit in Bucuresti la o comanda mai mare de 2 anvelope.

Am si anvelope normale, am ales run flat pt ca BMW nu mai are loc pt roata de rezerva de multi ani.

O zi buna.

 

Oferi transportul gratuit ?

 

 

Cred ca mai mult succes o sa ai cu cele non run flat la ce drumuri avem, plus ca si pretul e mai mic.

 

 

In ultimii ani am studiat si eu o gramada de articole si review-uri despre nokian si sunt cu adevarat o marca de luat in seama pt anvelopele de iarna.

Uita-te pe testele facute de cei de la ADAC.

Link to comment
Share on other sites

Transportul este gratuit in Bucuresti la o comanda mai mare de 2 anvelope.

Salut

Ma gandeam ca poate oferi un avantaj pentru tine ca vanzator si altul pt cei de pe club ca ai anuntul aici, in aceste conditii sa stii ca sunt cateva firme consacrate care vand online anvelope nokian la preturi mai Mici si cu Transport inclus.

 

Am si anvelope normale, am ales run flat pt ca BMW nu mai are loc pt roata de rezerva de multi ani.

Cam gresita afirmatia, deja ai exclus din lista de clienti o mare parte din "pulime" cu masini under 2002 cel putin.

Link to comment
Share on other sites

Salut

Ma gandeam ca poate oferi un avantaj pentru tine ca vanzator si altul pt cei de pe club ca ai anuntul aici, in aceste conditii sa stii ca sunt cateva firme consacrate care vand online anvelope nokian la preturi mai Mici si cu Transport inclus.

 

 

Cam gresita afirmatia, deja ai exclus din lista de clienti o mare parte din "pulime" cu masini under 2002 cel putin.

Nu vreau sa exclud pe nimeni !

Este doar un exemplu de pret, daca vrei o oferta da-mi dimensiunile.

Link to comment
Share on other sites

In momentul de fata chiar caut niste anvelope pt masinile din familie.

185/60/15 iarna Nokian WRD3 88T - 279 ron, BF Goodridge GForce Winter 84T - 249 ron

185/65/15 iarna Nokian W+ 88T - 252 ron, Viking SnowTech II 88T - 203 ron

205/60/15 iarna Nokian W+ 91H - 344 ron, Barum Polaris 3 91T - 305 ron.

Preturi in text.

 

Folosesc anvelope de iarna Nokian de 4 sezoane, si pot sa spun din experienta ca sunt foarte bune, atat la aderenta pe zapada/gheata, cat si la uzura.

Preturile de aici in schimb...

Concret, poti sa imi spui cu cat poti lua anvelopele din exemplul de pret ?

Edited by beemveu
Link to comment
Share on other sites

Preturi in text.

 

La astea mici esti pe acolo, cu +/-.

 

Nokian WR A3 RUN FLAT 205/55 R16 91V = 602 ron

Nokian WR A3 RUN FLAT 225/45 R17 91V = 835 ron

 

 

Concret, poti sa imi spui cu cat poti lua anvelopele din exemplul de pret ?

 

590 + transport gratuit

740 + transport gratuit

Link to comment
Share on other sites

Nu ma intelege gresit, nu vreau sa intru in polemici si nici sa fac studii de piata, era strict o parere personala pe marginea pretului. Priveste partea plina a paharului, am dat "user review" pozitiv anvelopelor pe care le vinzi, mai lucrezi un pic la pret si esti "in business" :)

 

On topic - Pret 205/55 R16, marci premium?

 

Multumesc!

Edited by Ciprian_STS
Link to comment
Share on other sites

La astea mici esti pe acolo, cu +/-.

 

 

 

 

 

 

590 + transport gratuit

740 + transport gratuit

Da-mi, te rog pm cu adresa web a magazinului.

Multumesc.

 

Kip are dreptate...daca vrei, iti dau si numele site-ului care ti le aduce si fara plata transport... :console:

Te rog, da-mi adresa / nume site. Poate intr-adevar sunt anvelope identice la un pret mult mai bun.

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma intelege gresit, nu vreau sa intru in polemici si nici sa fac studii de piata, era strict o parere personala pe marginea pretului. Priveste partea plina a paharului, am dat "user review" pozitiv anvelopelor pe care le vinzi, mai lucrezi un pic la pret si esti "in business" :)

 

On topic - Pret 205/55 R16, marci premium?

 

Multumesc!

Dunlop WinterSport 91T 456, Goodyear UltraGrip8 91T 455, Nokian WR A3 91H 401, Nokian W+ 91T 369

Multumesc.

 

Nokian urile din primul post la 750 pe cauciucuridirect. Si asta la prima cautare.

Sunt 862 ron, cele identice cu ce am oferit eu. Verifica http://www.cauciucuridirect.ro/cgi-bin/rshop.pl

Link to comment
Share on other sites

Corect. Nu erau runflat alea la 750. Daaar, pe site-ul ala platesti la pretul fara tva, deci alea de 860 le iei cu 690 ! :rolleyes:

Hai sa devenim seriosi, te rog. Am facut o comanda de proba pe acel magazin si cat este trecut acolo, atat ai de platit.

Edited by beemveu
Link to comment
Share on other sites

Pai tu crezi ca eu vorbesc din auzite sau doar ca sa ma aflu in treaba ? Sunt cat se poate de serios. Vorbesti in prealabil cu ei si daca-ti factureaza pe firma platesti fara TVA. Am luat in fiecare an din ultimii 5 de la ei si de fiecare data fara TVA. Trimit direct din depozitul din Germania si e cat se poate de logic ca pj-urile sa plateasca fara TVA. Dar tu poti sa mai faci cateva comenzi de proba !
Link to comment
Share on other sites

Pai tu crezi ca eu vorbesc din auzite sau doar ca sa ma aflu in treaba ? Sunt cat se poate de serios. Vorbesti in prealabil cu ei si daca-ti factureaza pe firma platesti fara TVA. Am luat in fiecare an din ultimii 5 de la ei si de fiecare data fara TVA. Trimit direct din depozitul din Germania si e cat se poate de logic ca pj-urile sa plateasca fara TVA. Dar tu poti sa mai faci cateva comenzi de proba !

Nu vad cum poate o firma platitoare de tva sa emita o factura fara tva catre alta firma.

O firma Germania, poate emite o factura fara tva unei firme din Romania daca aceasta firma romana este in nomenclatorul operatorilor intracomunitari.

Combinatii de genul :" vorbesti cu ei si te rezolva mai ieftin" exista, dar pe mine nu ma intereseaza combinatiile.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bai baiatule, tu esti turc ? Normal ca am firma trecuta in REGISTRU si normal ca nu e vorba de nicio combinatie. Chiar crezi ca o firma cu sediul in Germania s-ar preta la astfel de magarii mai mult sau mai putin ilegale ? Accepta ca se gasesc si mult mai ieftine ca la tine si cu asta basta !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.