Jump to content

Dragi colegi, ce stiti despre APB servicebmwbucuresti


Recommended Posts

Dragi colegi, am cautat dar nu am gasit nimic despre acesti "APB service bmw bucuresti" - http://www.servicebmwbucuresti.ro/ ? ? A avut cineva experienta cu ei/a trecut cu masina prin service-ul lor ?

Este foarte aproape de zona in care muncesc si din pozele din "galeria foto" din site-ul lor, arata bine...

Edited by urzik
Link to comment
Share on other sites

Dragi colegi, am cautat dar nu am gasit nimic despre acesti "APB service bmw bucuresti" - http://www.servicebmwbucuresti.ro/ ? ? A avut cineva experienta cu ei/a trecut cu masina prin service-ul lor ?

Este foarte aproape de zona in care muncesc si din pozele din "galeria foto" din site-ul lor, arata bine...

 

E service-ul lui Alex(care a lucrat inainte unde lucreaza acum Ciupanezu')

 

Am un prieten de si-a schimbat motorul la ei si a fost multumit.

 

LE: pe de alta parte cat am stat pe acolo(max 15 min) venise un tip cu un M5 caruia i se busise motorul din nou dupa ce fusese reparat la ei. Nu curatasera bine baia de ulei si ramasese span sau ceva asemanator. Repet, din auzite si prins din zbor.

Edited by siulian
Link to comment
Share on other sites

Am fost acolo cu 4 masini sa le fac o verificare inainte de a le cumpara. Pretul a fost rezonabil la acest serviciu si mi-a placut cum am fost tratat. Garajul este curat si nu rasuna manelele ceea ce este un plus zic eu :) Sigur am sa mai trec pe acolo daca voi mai avea vreo alta masina de verificat.

Despre serviciile lor de mecanica nu stiu sa spun nimic, nu am reparat nicio masina la ei pana acum.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc pt raspunsuri! Le.am trimis o intrebare pentru niste preturi la manopera, desi m.ati cam "speriat"...

 

 

Sa inteleg ca modelele e46 nu prea le cunoaste?

Lol , povesti vechi , cred ca stie f bine. Poate de cand are autorizare ofera si garantie pt ce lucreaza...

Evident ca pt lucrari de revizie si mecanica usoara nu e nici o problema , pt astea poti merge mai peste tot .

Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Service-ul asta este undeva langa Autogara Filaret?

 

Am fost si eu acolo in luna Ianuarie, aveam probleme cu filrul de particule. Mi-a dat jos catalizatorul si mi-a turnat o solutie in filtru pentru curatare dupa care l-a montat la loc. Am dat 300 de lei si de atunci nu am mai avut probleme cu filtrul de particule. Pana in acest moment sunt multumit.

 

Intr-adevar preturile la mecanica sunt cam mari fata de alte service-uri!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
ca orice alt prestator de servicii probabil ca isi rezerva dreptul sa te primeasca sau nu , ar fi bine de stiut ce adaos are la OEM pt ca daca lucreaza cu 5 % la Oem e ok , daca sare la 30% + ca in cazul aftermarket atunci iti ridica pretul din start si nu merita luat nici de acolo , implicit nici calcat in service . In trecut lucra si cu aftermarket .Cumva in timp m-am convins si eu ca OEM e mai bine , e alta calitate , la unele piese e o diferenta capitala pur si simplu nu poti folosi aftermarketul , am patit si eu recent cu un kit contitech pt fulie , se pare ca a trebuit sa il returnez la 30 min de la instalare . Si uite asa am ajuns la OEM .
Link to comment
Share on other sites

ai reprezentanta ?

Nu, am doar un service.

 

Ei lucreaza doar cu piese originale BMW.

 

Mi se pare normal sa nu te primeasca cu piese aftermarket. Au clienti cu masini foarte recente, au intotdeauna cate 3 masini in service.

Sa nu uitam ca scopul unui service este de a produce profit, ca orice alta afacere.

 

Daca montezi o piesa proasta adusa de client, iar apoi pierzi din nou timp s-o dai jos si sa montezi alta buna, te cam enervezi.

Daca iei in considerare si faptul ca nici un client nu te va plati mai mult pentru chestia asta, de ce sa te incurci?

Sigur ca faci asta cand ai un service foarte mic, asa cum am eu, dar cand esti autorizat RAR si ai un service mare si clienti multi, preferi sa nu te incurci.

Edited by Service Premium
  • Like 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.