Jump to content

BMW F30 - 320 dA


claudiusnc

Recommended Posts

simpatica masina, am avut si eu pe mana odata una o zi intreaga cat a mea era in service, fuge rau daca stai sa te gandesti ca e "doar" un doi litri sub capota.

 

vizavi de eventuale probleme garantia aia extinsa la 6ani/200kkm ar trebui sa fie mai mult decat acoperitoare.

 

singurul lucru care nu ma incanta e sensatec-ul, oricum sa o stapensti sanatos si cat mai multi km fara incidente.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc frumos! :sorcerer:

Cat priveste pielea...dap, ma nemultumeste si pe mine, insa mai mult cand sta la soare; se incalzeste incat trebuie sa stau cu usa putin deschisa...

Cand este racoare afara, nu ma plang, deoarece am scaune incalzite.

Insa sunt detalii peste care trec, avand in vedere cum arata si se conduce! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

sensatec nu e piele, este vinilin, si pe langa ca prezinta dezavantajele pielii, se incinge la soare, nu permita sa respire corpul si transpiri crunt pe ea, mai are un minus urias > eu nu am vazut masina cu asa ceva la care la scaunul soferului de la uzura sa nu se rupa, spre deosebire de piele care intretinuta corespunzator are viata lunga.
Link to comment
Share on other sites

Mie mi se pare chiar ca se mentine mai bine decat pielea adevarata...

 

Asa e, plus ca nu necesita intretinere ca si pielea. A mea are o singura crapatura pe scaunul soferului (cum spunea cineva mai sus, toate au acolo), in rest zici ca e noua, masina avand 190K km.

Pielea daca nu o cusreti si tratezi cu tot felul de solutii se urateste.

Link to comment
Share on other sites

Lol.

 

Am verificat, am Dakota LCSW. Oricum, dakota e naturala, nu imitatie. E piele de vaca. Dar vedeti ca nu tot scaunul e din piele. Lateralele si spatarul sunt din piele ecologica. Doar sezutul si partea pe care stai cu spatele sunt din piele naturala. La interioare cu Dakota, ma refer.

Link to comment
Share on other sites

@fre sensatec e cam 400 euro

 

@kip nimic nu e de scuzat, lipsa de educatie cu atat mai putin, fiind vorba de un forum fiecare are voie sa-si exprime parerea, ideal ar fi intr-un mod civilizat, dar acuma realist privind in spatiul public e practic imposibil sa dai doar de civilizati.

 

Eu sensatec am vazut, la cineva din familie pe un x3 vechi pe la 80k era deja dusa pe scaun la sofer.

Link to comment
Share on other sites

@kip nimic nu e de scuzat, lipsa de educatie cu atat mai putin, fiind vorba de un forum fiecare are voie sa-si exprime parerea, ideal ar fi intr-un mod civilizat, dar acuma realist privind in spatiul public e practic imposibil sa dai doar de civilizati.

 

http://i.imgur.com/MB7A3Vk.gif

Link to comment
Share on other sites

@fre sensatec e cam 400 euro

 

@kip nimic nu e de scuzat, lipsa de educatie cu atat mai putin, fiind vorba de un forum fiecare are voie sa-si exprime parerea, ideal ar fi intr-un mod civilizat, dar acuma realist privind in spatiul public e practic imposibil sa dai doar de civilizati.

 

Eu sensatec am vazut, la cineva din familie pe un x3 vechi pe la 80k era deja dusa pe scaun la sofer.

 

Bai papleaca, ai dat dovada totala de lipsa de bun simt cand ai intrat pe un topic ds prezentare si ai inceput sa critici si sa faci de cacat una dintre optiunile omului, punctand TOTAL ampulea, minusuri referitoare la sensatec. Asa ca nu ma lua cu civizatie cand tu esti asa cum esti. Te ai gasit tu sa i strici bucuria omului scriind niste balarii.

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

@KIP - nu este suparare, accept pareri pro si contra. :drinks:

 

@maruwt129 - multumesc frumos! O stii, doar ai condus-o.

Te asteptam cu un topic si despre masina ta!

 

@mecea - este greseala mea, cand m-am referit la piele, am gandit doar pentru mine, stiind deja faptul ca este sintetica.

Masina asa a venit configurata, nu pot sa spun ca am comandat-o eu. Ma rog, viitoarea masina (F10) cu siguranta nu o s-o comand cu cea sintetica, insa mai este pana atunci.

Intr-adevar, are un minus deoarece se incalzeste foarte rau la soare insa decat atat. Arata foarte bine pe scaune (cred), iar fiabilitatea ei in timp tine probabil si de cum o exploatezi, fara blugi cu capse in spate .. etc.

 

Cat priveste pretul, habar nu aveam ca atat costa. Probabil este prima optiune de piele dupa scaune cu stofa.

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.