Jump to content

BMW F30 - 320 dA


claudiusnc

Recommended Posts

@gugulete - multumesc la fel pentru urari.

@InSidE - poza este cu masina deja spalata. Este intrat in primul strat de lac...cred.

@DOMI - ma asteptam sa se intampla asta insa nu asa devreme.

 

Cred ca o sa imi cumpar o camera si o postez pe balcon.

Ciudat este ca celelate masini pe care le-am avut plus Seatul pe care inca il mai am, nu au patit nimic, niciodata.

La BMW se pare ca lumea devine alergica.

Nice!

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Si eu am patit de 2 ori, nici ca imi mai bat capul, a 2a oara am gasit o linie trasa pe partea stanga, usa de la sofer, din spate, si din janta, nu stiu ce dracu a vrut sa faca, cred ca vroia sa treaca prin masina mea Edited by InSidE
Link to comment
Share on other sites

Mda, deja am semne "de buna purtare" multumita vecinilor mei prietenosi.

Bara spate lateral dreapta lovita de colt de usa plus scris cu degetul pe portbagaj; masina fiind murdara, a ramas urma de la scrisul lui/lor, care or fi fost...

Deci...prostime mai mare ca in fata blocului la mine nu exista sau paoate nu stiu eu.

Din pacate educatia lipseste cu desavarsire la multi dintre semenii nostri.

Ramane sa vad cu iese la polish, desi masina fiind noua, nu as face inca asa ceva.

Stie cineva daca exista vreo solutie in acest sens, in afara de polish?

Salut,

Postez pentru a preciza ca exista PROSTIME mai mare ca in fata blocului tau, in fata blocului meu:(

Tocmai ce am gasit capota fata, plina de praf de Bucuresti, desenata cu tot felul de inimioare si nume scrise si draci laci..La fix pebtru a-ti strica seara...mai ramane sa le bagam in casa pentru ca in romanica cu "r" mic nu poti sa traiesti civilizat, decat cu oglinzi sparte, furate, s.a.m.d.

Bafta multa si sa ne fereasca Sfantu'!

Link to comment
Share on other sites

daca e de revopsit te sfatuiesc sa lasi sa treaca iarna , eu asa fac , daca am ceva belele le fac in primavara , iarna gheata , zapada sunt destule riscuri oricum , cu greu o mentii . Dar poate iese la polish . :thumbsup:

 

 

Stie cineva daca exista vreo solutie in acest sens, in afara de polish?

iese la polish , vopseaua e de mult uscata pt polish nu e o problema .

Link to comment
Share on other sites

@Myx - probabil o s-o lasa asa pana la primavara. Iese la polish, nu imi fac probleme de revopsit..inca. Si zic inca, deoarece cred ca vor urma chei pe vopsea, bari sterse...draci laci!

 

Marule, acu aflu pe pielea mea ce inseamna BMW...mmasii de jeguri ordinare aia care sunt.

Imi pare rau sa aud asta la tine!

Link to comment
Share on other sites

@Myx - probabil o s-o lasa asa pana la primavara. Iese la polish, nu imi fac probleme de revopsit..inca. Si zic inca, deoarece cred ca vor urma chei pe vopsea, bari sterse...draci laci!

 

Marule, acu aflu pe pielea mea ce inseamna BMW...mmasii de jeguri ordinare aia care sunt.

Imi pare rau sa aud asta la tine!

Si mie mi-a parut rau de masinuta ta...Pe bune ca m-am uitat la celelalte masini, dar nu aveau desene pe ele, dar ma abtin sa comentez ca ma infurii si mai tare...

keep walking man!

Link to comment
Share on other sites

Lasa ca si in alte tari se intampla, eu mi-am gasit masina in parcare la mall in austria, toata partea stanga zgariata cu cheia, aripa fata, usile si aripa spate.. Deci, poti sa ai garaj si tot ce vrei, cum zicea un coleg mai sus, ti-o zgarie in oras in parcare .. Cea mai buna aparare, casco.. asta este.. Edited by mdln
Link to comment
Share on other sites

Marule, te astept la un Johnny..sa walkerim impreuna. :thumbsup:

 

mdln - m-am mai linistit acum, insa daca il prind il joc in picioare.

Casco e cea mai buna aparare, chiar vorbeam cu vecinul meu, are un E90 FL 318D si lui i-au furat intre timp: emblema, o oglinda (nu stiu de ce nu i-au furat-o si pe cealalta), are o cruce cu cheia pe portbagaj si o cheie pe aripa dreapta fata.

 

Nu stiu my friend ce au cand vad BMW, intra in sevraj or som`tim, parca sunt posedati.

Mai are cineva un A4 B8 SW in parcare si ala nu are nimic.

Acum il inteleg pe colegul c6t9 cum i se urca sangele la cap cand gasea X3-ul in diverse stari de fapt.

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Daca te deranjeaza foarte tare, o alternativa la polish sunt cerurile pe baza de fillere, insa daca speli masina la spalatoriile de cartier, s-ar putea sa nu tina prea mult, din cauza spumelor folosite.

 

Frumoasa masina ! Multi km fara incidente !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Sunt ok jantele Claudiu...arata oricum mai bine decat tablele mele :p

 

sunt mai ok tablele iarna, iarna trecuta am luat o groapa dinspre lipova spre arad si pe ambele roti(fata/spate stanga) mi-a indoit jantele, daca erau din aliaj le puteam arunca cred, iarna iese mai bine in evidenta "buna intretinere" a drumurilor

Link to comment
Share on other sites

Marule, te astept la un Johnny..sa walkerim impreuna. :thumbsup:

 

mdln - m-am mai linistit acum, insa daca il prind il joc in picioare.

Casco e cea mai buna aparare, chiar vorbeam cu vecinul meu, are un E90 FL 318D si lui i-au furat intre timp: emblema, o oglinda (nu stiu de ce nu i-au furat-o si pe cealalta), are o cruce cu cheia pe portbagaj si o cheie pe aripa dreapta fata.

 

Nu stiu my friend ce au cand vad BMW, intra in sevraj or som`tim, parca sunt posedati.

Mai are cineva un A4 B8 SW in parcare si ala nu are nimic.

Acum il inteleg pe colegul c6t9 cum i se urca sangele la cap cand gasea X3-ul in diverse stari de fapt.

Stai linistit ca pe idiot nu o sa-l prinzi......si pe mine m-au lasat fara oglinzi....

Link to comment
Share on other sites

Sunt ok jantele Claudiu...arata oricum mai bine decat tablele mele :p

 

MS! :thumbsup:

 

Pentru iarna sunt prea frumoase, fuge mai tare cu "patinele" astea ?

 

Multumesc! Se misca directia mai usor...de fugit, inca nu am facut testul. :flowers:

 

Stai linistit ca pe idiot nu o sa-l prinzi......si pe mine m-au lasat fara oglinzi....

 

Unde mah? Ca tocmai am trecut pe langa a ta si le avea..inca!

Plus ca e parcata in strada, ar trebui sa vezi hotii la una din camerele care sunt pe acolo...

Edited by claudiusnc
Link to comment
Share on other sites

Pai am cumparat altele....si primele ereau si sablate ce masa face cu ele ...

 

Pai si nu te-ai uitat pe camere? O aveai parcata acolo?

Sau era in spatele blocului?

 

Vezi ca pe acolo stau unii care au ceva BMW-uri, gen E90 / E60...

Cred ca le-au trebuit lor..or som`tim...

La noi nu prea se "ciordesc" oglinizi.

La mine la bloc sunt vreo 4 E90 si cu a mea si nu s-a intamplat asa ceva.

Deci, cu siguranta sunt unii din pampleaca aia de pe la tine, care vind si cumpara BMW.

 

 

Pai costa cat un e46 nfl mai rupt asa :)

 

Mersi Andrei, insa nu stiu ce pret are E46 NFL ca sa pot face comparatia.

Totusi nu cred...poate doar alea care sunt cazaturi neinscrise... :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Pai costa cat un e46 nfl mai rupt asa :)

 

tu suferi de mania persecutiei ?! :)

 

Nea Claudiule sunt misto rotile tale de iarna, nu-ti face probleme.

 

Apropo de ce zicea cineva mai sus , cum ca rotile de tabla tin mai bine la gropi , eu sunt de parere ca cele de aliaj sunt mai rezistente, cu conditia ca jantele sa fie originale.

Edited by Krebs
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.