Jump to content

BMW 118D VS AUDI A6 2.5TDI


CT82KMZ

Recommended Posts

:)  foarte tare, ... hotarat om verssatu  :)

195724[/snapback]

Adevaru e ca oricum nu-i de ici de colo nici cu tuningul. Soferul de Audi precis nu-i mai bun decat ADY. Daca era diferenta mare intre soferi, se facea simtita la diferenta asta de cai putere.

Asta ca sa-l consolez si pe ADY daca va citi vreodata.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

eram pe victoriei azi si m'a enervat un tip cu un audi a4 - nu stiu ce motor avea ..... avea doua tevi de esapament... una stanga, una dreapta....

 

la un semafor, cred ca si'a bagat unghia in ureche de draci.... nu a reusit deloc deloc sa ma faca... pana schimbam a doua aveam cel putin o masina in fata lui ....

 

a incercat de'a lungul a mai multe semafoare - ZERO pt el....

 

eu am 143cai ( 118d )...

Link to comment
Share on other sites

eram pe victoriei azi si m'a enervat un tip cu un audi a4 - nu stiu ce motor avea ..... avea doua tevi de esapament... una stanga, una dreapta....

..

asta inseamna ca era quattro, poate sa aibe si cel mai slab 1,9TDI

Link to comment
Share on other sites

Cand am avut E36 320i m-am luat la intrecere cu un A4 modelul intermediar (dupa 2002 cred) diesel, nu stiu ce motor avea ca nu scria pe spate. Si-a cam luat-o :blink: . Acum despre 118d 143cai. Masina e mai usoara decat un A6 si daca raportam CP la kg, 118d are demaraj mai bun decat A6 2.5 TDI (parerea mea), insa un A6 2.5 din vit a IV-a ii cam da fum la 118d (parerea mea) :) . Am condus si 118d si e o masina super misto. Pacat ca proprietarul n-a vrut sa facem o intrecere ca eram curios.

 

L.E. Oricum A6 nu e masina de liniute si raliuri, pe cand seria 1 si 3 in special...........alta treaba cand vine vorba de sportivitate.

Edited by Cristi SM
Link to comment
Share on other sites

pai nici bmw-urile nu prea sunt facute de liniute, asta a fost mereu parerea mea cand cu un ford de 1.8 reuseam sa intrec majoritatea bmw-urilor pana in 2.0, situatia se schimba doar cand apareau virajele si bmw-urile isi aratau valoarea. mi se par cam la acelasi nivel audi si bmw din toate punctele de vedere, iar in cazul de fata n-as miza pe niciuna decat pe sofer si starea masinii.
Link to comment
Share on other sites

putea sa fie si 1.2benzina pe audi ala...... chestia e ca voiam sa ma duc pe banda unde era ala si nu m'a lasat..... si asa m'am dus ..... oricum tipu se simtea bazat pe masina lui asta e clar.. caci altfel nu s'ar fi bagat....zic eu....se vedea dupa cum se uita si cum accelera ca voia sa vada ce si cum.....

 

deja am in cap ACSchnitzerul ala..... dar il fac in germania daca e sa'l fac :blink:

 

regret pe bune ca nu am luat 2.0 d - regret chiar mult .... dar asta e.... next car maybe !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.