Jump to content

Monstruletu'


MuscleMike

Recommended Posts

Super frate, e bijou masina.

Km multi cu ea fara probleme!!!

 

Si eu ma bucur la un e46 325i :))

 

PS vad ca ai avut touareg v10, cum era, eu am avut v6 3.0 tdi si mi-a mancat zilele.

 

Multumesc pt aprecieri, Touaregul era mai "robust" zic eu sau cel putin asa mi se pare mie comparativ cu X-ul...adica dadeam intr-o groapa sau ceva si parca nu era chiar asa rau ca si cu asta...diferentele ar fi la suspensie si la anvelope...si poate de acolo se trag diferentele la rulare si pe touareg suspensie pneumatica (mult mai confortabila ca si pe X) si jante cu anvelope normale (nu runflat) pe 19" iar pe X suspensia care este si cu jante pe 20" cu runflat...

 

 

Super masinuta, s-o stapanesti sanatos si fara incidente ;)

 

Asteptam impresii de drum :popcorn:

 

O sa fac niste drumuri de Anglia, Cehia si Germania cat de curand si o sa vina si impresiile :)

 

WOW! Panzer frate!

S-o alergi cu placere! :thumbsup:

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Imi place 5GT-ul si da pe 50i eram axat...dar handlerul din Sindelfingen cu care vorbisem de acasa si ne intelesesem una printre care si faptul ca masina TREBUIE sa aiba garantie (iar el mi a spus prin email si telefonic ca masina are garantie ), odata ajuns acolo treburile nu stateau chiar asa...si garantia era valabila doar in Germania...am crezut ca tampesc eu mergand la sigur pana acolo necautand si alte masini...intamplarea face ca prietenul care m a dus pana acolo, sa se intoarca dupa mine dupa ce ma lasase la handler de vreo 30-40min (el avea drum in nordul germaniei) si sa mi spuna ca stie el pe cineva cam disperat care cauta sa-si vanda masina urgent si m a asigurat el ca masina e bestiala si intretinuta...l am intrebat despre ce masina e vorba si mi a zis X6....nu am fost f impresionat dar am zis sa-l lastept pe prietenul asta al lui care era prin Germania sa vina si sa ne intalnim...dupa juma de zi a ajuns seara am vazut masina m am indragostit de ea...si am luato. Povestea asta e spusa extrem de scurt ca altfel imi ia cateva pagini sa se desfasoare....dar pe scurt...imi place 5GT-ul si pe el era, axat dar ai grija ca valoarea lui scade f mult...nu inteleg de ce, plus ca e o masina care n-o vezi pe toate gardurile.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Poate multi nu stiu,insa 5GT este pe platforma de seria 7.Din pacate majoritatea il considera uratel,mie imi place foarte mult.Revenind la X6,pot spune ca este o masina excelenta,merg destul de des cu M50d si nu am decat cuvinte de lauda :sorcerer:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente,nu iti pare rau dupa 5GT,spre deosebire de x6, masina aceea este chiar f confortabila.

 

Sincer va zic,cand merg pe drumuri rele cu x6-le imi vine sa-l vand.

Mai mult ca sigur nu ai Adaptive Drive Chasis ( am mers cu ambele variante si diferenta de confort si stabilitate este enorma )

Link to comment
Share on other sites

La X5 (e70) si X6 adaptive drive are doar doua setari, normal si sport. Am mers destul de mult cu un X6 2012 cu optiunea respectiva si jantele pe 19 si am ramas dezamagit sincer. Nu se simte diferenta asa de pronuntat ca la un F10 de ex. Pe normal e suportabila spre dura, pe sport e mai rigida, dar foarte putin, aproape insesizabil.

 

In schimb, cand am luat X5-ul de la Apan am facut drivetest cu 5GT-ul pe care il aveau la premium selection. M-a dat pe spate cat de confortabila e, nu credeam ca exista vreun BMW care sa treaca atat de lin peste denivelari.

Edited by thesaw
Link to comment
Share on other sites

La X5 (e70) si X6 adaptive drive are doar doua setari, normal si sport. Am mers destul de mult cu un X6 2012 cu optiunea respectiva si jantele pe 19 si am ramas dezamagit sincer. Nu se simte diferenta asa de pronuntat ca la un F10 de ex. Pe normal e suportabila spre dura, pe sport e mai rigida, dar foarte putin, aproape insesizabil.

 

In schimb, cand am luat X5-ul de la Apan am facut drivetest cu 5GT-ul pe care il aveau la premium selection. M-a dat pe spate cat de confortabila e, nu credeam ca exista vreun BMW care sa treaca atat de lin peste denivelari.

 

 

Cam asa e...cel putin din ce am observat eu Adaptive drive ajuta enorm la stabilitate in curbe si viteze mari...dar cam atat...nici vorba fe comfort dupa ce pun masina in mode normal....probabil nici jantele pe 20" nu ajuta....DAR pot sa spun ca in mode normal e cam la fel cu 7erul dar la care nu era diferenta mare intre comfort si normal.

 

Sa-l stapanesti sanatos si fara incidente,nu iti pare rau dupa 5GT,spre deosebire de x6, masina aceea este chiar f confortabila.

 

Sincer va zic,cand merg pe drumuri rele cu x6-le imi vine sa-l vand.

 

Hmmm...ti am trimis un PM acu cateva zile ca sa iti cer niste pareri despre masina dar probabil nu ai primit. Anyway...folosesc masina mai mult de excursii si iesiri...masina zilnica o sa ramana Zafira :)

 

 

am un vecin cu un GT, de curand i-a tras un plastidip alb cu niste jante cromate.... nici nu stiu incotro sa intorc capul dimineata.... parerea mea e sa nu regreti GT-ul, nimic nu se intampla fara motiv. frumos x6-le si motorul suna intr-un mare fel... mai rar romani cu motoare mari pe benzina.

 

Hehe...nimic nu se intampla fara motiv....cata dreptate ai? ;)

 

Bibelou... 5.0i...

Cele mai frumoase culori, interior / exterior.

 

Curios cum pe X-uri n-au montat CIC-uri in 2009 si nici Individual. Am sesizat asta si pe masina unui amic.

 

S-o stapanesti cu placere!

 

 

Da...e otzar nasol dar mi a trece... Multumesc pt urari.

 

Mike eu n-am avut pneumatica pe vw, dar cand dadeam intr-o groapa zici ca se rupea, mortii ei de masina, probleme la cardan, admisia cu clapetele actionate electric.....tinuta de drum...barca pe curbe, pat cu apa pe a2, bine ca am scapat de ea....

 

 

La V10 nu era parca asa rau cu pneumatica....nu stiu ce sa zic...dar bine ca ai scapat de ea :)

Link to comment
Share on other sites

Pai daca in specificatii da 17,5% urban,restul e can can :rolleyes:

 

 

Ceva pe acolo... :)

 

 

Dar consumu, cum e cu consumu, Skinny Mike ? :rolleyes:

 

Pai cum am masina de f putin timp consumu urban nu e corect...dar in afara la mers extrem de linistit(80-100km/h) nubscade sub 10.8 nici cu slujbe...i am dat de 3x la rand in 5min 255km/h si din autonomie de 380km mai puteam face 120km...in oras (Cluj) am undeva la 16.5-17 in 2 zile de gand o am ,dar nu merg la ore aglomerate doar cat merg la antrenament si la Auchan si cam atat...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.