Jump to content

X3 - F25 2.0 d


oSerX

Recommended Posts

oricat ar creste impozitul si asigurarea , daca iti permiti 50000 sa iei o masina noua , cred ca iti permiti si acele taxe aberante. sa nu ma intelegi gresit , nu te judec eu , alegerea ea a ta. Oricum ai dotari super , sper sa fie la intaltimea asteptarilor.

mie imi pare ca e o mare dif intre costurile de achizitie si cele de intretinere. Si cum banii nu se culeg din copaci e o alegere desteapta. Asta daca iei in calcul si deprecierea presupun ca ai uitat ca va face cadou urmatorului proprietar cam 30 % din masina . De ce ar mai umfla si statul ceva aiurea. Sa o stapanesti sanatos oserx

Link to comment
Share on other sites

Mie mi s-a reprosat ca am dat peste 50 k pe masina si merg cu EcoPro prin oras,asa ca nu ma mai mira nimic.

 

Ba chiar si ca folosesti benzina de 95 :flowers:. Vorba lui Myx, mergi pe drumul tau si bucura-te de investitie. Datul cu parerea e liber si gratuit. Chiar si asa, nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni o parere.

Link to comment
Share on other sites

Ba chiar si ca folosesti benzina de 95 :flowers:. Vorba lui Myx, mergi pe drumul tau si bucura-te de investitie. Datul cu parerea e liber si gratuit. Chiar si asa, nu ar trebui sa deranjeze pe nimeni o parere.

Aoleu...de asta am uitat,ca deh acum m-am emancipat,pun de 100 :LMAO: Nu m-am suparat niciodata si nici nu o sa ma supar,cum ai spus si tu,datul cu parerea este liber si gratuit.

Link to comment
Share on other sites

Multam mult pt sfaturi si incurajari de asteptare :D parca atunci cand am comandat coupeul nu eram asa nerabdator sa vina.

 

Oglinzile rabatabile vin impreuna cu oglinzile exterioare anti-orbire. Asa mi s'a spus.

 

Nu cred ca fac mai mult judecand si dupa auto actuale - 156000km seria 1/2007 si 118000km coupe/2008.

 

Plus ca o sa schimb probabil si coupeul poate. Seria 1 cred ca o tin ca masina de zi cu zi... E demential de exonomicoasa si am mici investitii in rotile fata. De fapt imi comand si schimb tot odata, amortizoare flanse bielete bucsi brate. La seria 3 veche cand eram mai tanar le schimbsm pe rand si era prost - schimbam ceva se strica altcrva, care la randul ei strica altceva. La seria 1 am doar o bataie pe denivelari la viteza mixa... Dar schimb tot si gata. Nu am schimbat nimic la roti de la 0 km :)

Link to comment
Share on other sites

Sa fie intr-un ceas bun,sa te bucuri de ea.

 

Acum,daca ti se pare slab motorul poti opta pt pac. performance,+20cp/+40Nm,in jur de 5000ron la reprezentanta.

 

Noul x5 nu te-a tentat?

 

Si lasa gurile rele in pace,unii mi-au zis ca am luat x6 chel,ca am avut de dat aproape 80k euro si mi-am lua diesel,ca nu este nici suv nici masina sport,etc,etc.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Pai nu prea e :drinks:

 

Pai nici producatorul nu cred ca vrut sa faca din x6 un suv in adevrataul sens al cuvantului,sport nici atat,agil,rapid da.Ma rog,multi confunda suvul cu un offrader veritabil.

 

Oricum este penibil sa critici alegerile altora asta in conditiile in care multi nu isi permit 4 anvelope noi.

Edited by ionut_marius
Link to comment
Share on other sites

Abia astept sa vad review-ul dupa ce iti vine masinuta. X3-ul asta nou mi se pare foarte reusit comparativ cu cel vechi, care era cam "uratel" la design.

 

Si ca dimensiuni e ok, aproape cat X5-ul vechi (E53) daca nu ma insel.

 

Motorizarea si dotarile tin de gusturi...mie mi se pare decent ce ai pus pe masina.

 

Asteptare usoara si sa te bucuri de ea ;)

Link to comment
Share on other sites

Foarte scump x5 nou. Plus ca o dadeam iar in motorul de 3l.. Chiar nu vreau sa dau atat amar de bani pt o masina. E o masina si nimic mai mult. Am luat'o cu 50%avans si restul leasing. Eu imi fac calculele relativ cu atentie - astfel incat sa fiu acoperit in orice situatie... Chiar daca nu mai fac nimic...

 

Oricum gata nici nu ma mai agit cu hud... Nici nu cred ca se mai poate face ceva. Pe 23oct parca se va produce.

 

Regret pe x3 asta acum nu se pot pune farurile noi cu led...scumpisoare dar mi'ar fi placut enorm

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hey ... daca ma puteti ajuta va rog frumos. am de ales intre rotile de iarna bmw care vin cu cauciucuri : fie Dunlop WinterSport 3d, fie Pirelli Sottozero serie 2 - nu am alta alternativa acum ca si kit de roti bmw - doar sa le fac din bucati si tot pe acolo ajung ... puteti sa'mi spuneti va rog ce mi'ati recomanda sa iau . dunlop sunt o idee mai scumpe, dar chiar nu ma intereseaza acum - vreau sa am cauciucuri bune pt tractiune samd samd ...

 

pe coupe am roti de iarna cu cauciucuri dunlop wintersport 4d si sunt ok .... nu mi se par insa mai bune decat nokian :)

 

LE: trebuie sa ma decid cumva saptamana asta.

Edited by oSerX
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca daca le faci din bucati,tot pe acolo ajungi,deorece setul de iarna promovat de BMW,are un pret sensibil mai mic. In fine,eu am fost foarte multumit de Michelin Alpin si Continental TS,insa cei de la BMW nu pun asa ceva si am fost " nevoit " sa aleg Pirelli Sottozero,despre care nu stiu mare lucru,insa sper sa fie ok,oricum am xDrive si nu prea imi fac probleme.Revenind la intrebarea ta,eu as alege Dunlop !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.