Jump to content

MGS 320d E90


mgs

Recommended Posts

Un L7 ar fi ideal :)

 

A vazut cineva ceva de genul ASTA pe undeva pe la noi? Sunt curios daca se vede la fel ca la un 320d 2008+. Ar fi cea mai usoara metoda de a schimba aspectul esapamentului.

 

Daca tot vrei sa il schimbi, pune-i tips-uri duble, ca si la 330d.. Asa arata cel mai bine..Si nici nu faci ceva modificari majore..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Urmand sfatul vostru, am colantat grila fata. Am folosit folie Oracal negru mat. A fost o munca lunga, tinand cont ca a fost prima oara cand am colantat :frantics: Eu sunt multumit de ce a iesit, imi place cum arata. Voi ce parere aveti?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Joi am fost la colegul nostru valymad pentru cateva modificari. Am activat US lights, passing lights din xenon si ceva codari pentru alarma, CCC si computerul de bord.

Un baiat de nota 10, profesionist, foarte bine informat si pregatit, ce practica preturi de bun simt. Eu sunt foarte multumit din toate punctele de vedere si il recomand cu cea mai mare placere.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

se poate o poza de la vreo 10m distanta

:thumbsup:

 

Scuze pentru intarziere. Seara arata foarte bine, insa ziua, pe soare puternic nu atrag atentia in aceeasi masura.

 

Are cineva montat un kit mai puternic, care sa arate mai bine? As vrea sa il schimb download.gif

post-60251-0-50398200-1392842615_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

se vede destul de bine chiar mai tare decat cele galbene oe

 

Din pacate au inceput sa faca figuri, uneori "clipocesc", iar la rece dau eroare de bec ars. Am dat comanda pentru alta pereche, mai ok, sper :)

 

Sa-l porti pe "tahiti" cu placere, sa te bucuri de el!

 

Ce codari ai facut la sistemul de alarma?

 

Multumesc. Am activat in CCC meniul pentru semnal sonor si vizual atunci cand deschizi/inchizi masina. Totusi, cred ca m-am exprimat gresit, update-ul se face in CCC, iar functia sonora foloseste sirena alarmei pentru "bipait".

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Eu zic ca-s bani aruncati pe ledurile astea de AE.

Pana in momentul de fata n-a gasit nimeni o varianta cel putin la fel de luminoasa ca AE-urile oem de pe noile F-uri.

Si decat niste leduri abia vizibile in soare, mai bine clasicele becuri.

 

Pentru erori, du-te din nou la Vali sa-ti dezactiveze error checking-ul pe angel.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu au ajuns inca, sper ca azi sau maine. A fost o comanda mai mare si a trebuit sa astept pentru alta piesa.

 

 

Cosmin, nici nu cred ca o sa apara ceva pentru E asemanator cu ce e pe F. Presupun ca e diferita si tehnologia si "fibra" din care sunt realizate AE. Nu o sa dezactivez check-ul, daca nu merg ok, revin la becurile standard. :)

Apropo, e un adevarat chin sa schimbi becurile astea! sweat.gif

Edited by mgs
Link to comment
Share on other sites

Mi-a ajuns pachetul in weekend si am reusit sa ajung la service miercuri pe seara.

Pe scurt:

 

-2 bucsi brat superior. Cel de pe stanga prezenta urme de uzura si le-am schimbat pe ambele.

-schimb ulei cutie (Nu stiu daca e placebo, dar am impresia ca acum cutia schimba mai bine.)

-schimb ulei diferential

-schimb ulei servo

-inlocuit becuri AE. Acestea sunt mai puternice si nu mai dau erori.

 

Joi dupa-amiaza am fost la autozone pentru geometrie pentru ambele punti. Au o scula desteapta, dar impresia mea e ca cel care a lucrat la masina nu era foarte bun prieten cu tehnologia...din pacate.

Link to comment
Share on other sites

Scuze, m-am tinut sa fac poze azi si tot am uitat,mi-am adus aminte acum, cand deja s-a intunecat. Promit ca revin saptamana asta cu poze pe zi. Se vad o idee mai bine decat celelalte. Partea buna e ca nu mai dau erori.
Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos..

in prima poza, se vede tips-ul de la toba, sincer pare cam negru, sau poate era murdar.. Dar la cum arata, parca n-ai avea DPF..

 

Imi place, interesanta culoarea..

 

 

daca nu avea DPF, era indreptat in jos...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.