Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Nici cu diagnoza nu va putea face mare lucru.

@coco1382 daca ai senzori in manere vezi ca unul din ei a facut scurt, este problema comuna. Astfel ca ti-a ars si siguranta nr.2 din torpedou pasager.

Nu garantez ca e de acolo insa am patit ceva identic, si bateria descarcata iasa din discutie.

 

si care e nr 2 ? :)

Link to comment
Share on other sites

Citeste aici daca te ajuta: http://www.bmwclub.ro/forums/topic/174124-toate-sistemele-sunt-jos/

 

In laterarul usi drept cu manerul este un dop de cauciuc negru, il scoti si la o distanta de vreo 5cm este un surub torx de 15 il desfaci si iasa manerul, dupa care ii scoti mufa, daca ai si lumini ambientale vei avea 2 mufe, deci o scoti doar ceea de la senzor(ceea mare), bafta!

Edited by Stormzor
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Citeste aici daca te ajuta: http://www.bmwclub.r...emele-sunt-jos/

 

In laterarul usi drept cu manerul este un dop de cauciuc negru, il scoti si la o distanta de vreo 5cm este un surub torx de 15 il desfaci si iasa manerul, dupa care ii scoti mufa, daca ai si lumini ambientale vei avea 2 mufe, deci o scoti doar ceea de la senzor(ceea mare), bafta!

 

M-au sunat, este totul ok, fix cum ai zis !! :) Siguranta de 5A, nr 2- arsa, schimbata- totul ok in bord. Sigur a facut manerul un condens ceva, sau apa intrata... Multumesc mult de ajutor !!!

Edited by coco1382
Link to comment
Share on other sites

Buna pe la toata lumea ! Cat de curand sper sa pot face un upgrade la un F10 si as fi foarte incantat sa aflu aici pareri ale posesorilor de F10. ce am oferta e un 525 cu 2993 cm cu 204 hp. consuma in oras aprox 12-13 in afara ia un 8.

chestia e ca are 315000 km reali , il stiu pe tip mi e coleg.

ce probleme as avea la el ?

oice idee e mai mult decat binevenita. merci mult

Link to comment
Share on other sites

daca a avut uleiul din cutie schimbat macar o data, si acum schimba bine (fara smucituri de niciun fel), poti considera masina pt achizitie.

totusi, rulajul este destul de mare - verifica ce piese a schimbat la masina - cu cat mai multe cu atat mai bine (gen amortizoare, elemente suspensie, filtru particule, turbina, injectoare, etc)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am schimbat si eu de curand discurile nici 1500 de km si deja au inceput sa vibreze ... a facut cineva rectificare ? se merita nu de alta dar nu mai vreau sa dau iarasi 3000 de lei =)

 

De curiozitate, ce discuri si ce placute ai pus de au inceput sa vibreze deja? Intreb pentru ca am schimbat discuri si placute pe fata sambata asta si am pus ceva ATE. Sper sa nu fie chiar atat de proaste...

Link to comment
Share on other sites

originale ...

 

Aha... Si cum naiba ai platit 3000 lei? Facusem calcul cu piesele de la autokarma si dadea aproximativ 1900 lei pretul pentru discuri + placute + senzor OE versus aproximativ 1300 lei cu piese ATE. Eu am luat ATE si le-am montat tot eu. :)

Link to comment
Share on other sites

Va salut , cineva mai priceput , care ma poate ajuta cu urmĂŁtoarea problema, dețin un F10 535D An 2011 299CP , problema ar fi aceasta eroare pe navigație “trailer tow bar” , se referĂŁ la cârligul de remorcare , dar eu nu am cârlig de remorcare pe mașina 😂 , cel puțin de când am cumparat-o eu nu a avut așa ceva .. o sa ĂŽncerc sa pun și link-uri cu 2 poze. (Una cu eroarea de pe navigație) și (cealaltĂŁ cu eroarea de pe tester).

 

Https://imgur.com/mfxfHkk

Https://imgur.com/jhOmiq0

 

PS: sper sa meargĂŁ pozele (postare e fĂŁcutĂŁ de pe telefon)

Link to comment
Share on other sites

Multumesc. Intre timp am primit si VIN-ul,Wba5c91020d463201. Din ce am reusit prin decodare pe net, nu pare a avea prea multe dotari optionale.

Interiorul insa e superb, sonorizare HarmanKardon, packet M; acum stau pe ganduri cat de mult te folosesti in condusul de zi de zi la optiuni gen Lane Warning...?

Link to comment
Share on other sites

Multumesc. Intre timp am primit si VIN-ul,Wba5c91020d463201. Din ce am reusit prin decodare pe net, nu pare a avea prea multe dotari optionale.

Interiorul insa e superb, sonorizare HarmanKardon, packet M; acum stau pe ganduri cat de mult te folosesti in condusul de zi de zi la optiuni gen Lane Warning...?

 

Daca nu ai avut pana acum , nu o sa le duci lipsa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.