Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

salut

incerca si dai pe google ,autoexpert.

firma e la Fernwald ,poate le intra ceva masini de flota .

eu am luat un F11 destul de acceptabil zic eu ca pret .

singura problema a fost ca nu au negociat absolut nici un cent .in rest ai tot istoricul masini si mi-au dat si garantie 2 ani cu 15o de euro pe an .

masina e inmatriculata in germania si aici circul cu ea .

in rest sa ai bafta si sa stii ca orce masina iti cumperi in 2-3 zile o sa apara o oferta care ti se pare mai buna .

dar cred ca e ceva psihologic ,cel putin asa am patit eu dar nu imi pare rau ca am cumparat-o pe asta care o am acuma

Ms de sfat! Da, ai dreptat, dupa ce iei ceva atunci apare altceva mai bun :)) . Numa sa iau odata, ca dupa aceea nu mai intru deloc pe net sa ma uit la masini

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt de aceeasi parere mai ales ca am trecut si eu prin asta. Am cautat masina 6 luni prin germania in special si cand am gasit una care sa-mi placa, reprezentanta mi- a tunut-o fix o zi. Cred ca daca nu ma urcam in avion si plecam atunci o pierdeam si mi-ar fi parut tare rau. Oricum si in germania, masinile bune isi tin pretul. Spre ex, un f10 525 ca al meu nu are un pret cu mult mai mic decat am dat eu pe a mea, desi au trecut 2 ani si jumatate de cand am luat-o
Link to comment
Share on other sites

stie cineva cum se desface cheia la f10? am spalat.o din greseala si nu mai merge. as incerca sa o desfac sa o usuc.

 

Mai mult ca sigur cele doua parti ale carcasei sunt sudate cu ultrasunete, deci n-o sa prea poti sa le desfaci fara sa le distrugi :(

Link to comment
Share on other sites

Mi s-au furat capacelele de la jante...ce solutii ieftine/aftermarket exista? Nu-mi vine sa dau 200 ron pe originale ca sigur mi le fura iarasi. Voi cei ghiniosti, ce solutii ati gasit? Nu vreau sa cumpar sh, mai bine o las asa pana trece "moda" asta cu furatul de capacele si embleme.
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

difera cutia. cea din link are cutie sport SMG. e chestie probata de mine. am mers cu 520 smg...lag.ul aproape ca nici nu exista...schimba mult mai repede si mult mai bine smg.ul...cel putin pe sport se ste f bine diferenta.

 

poate ne da cipy85 lista de dotari a masinii si acolo vedem sigur daca este cutie sport, deoarece este optionala.

Link to comment
Share on other sites

difera cutia. cea din link are cutie sport SMG. e chestie probata de mine. am mers cu 520 smg...lag.ul aproape ca nici nu exista...schimba mult mai repede si mult mai bine smg.ul...cel putin pe sport se ste f bine diferenta.

 

poate ne da cipy85 lista de dotari a masinii si acolo vedem sigur daca este cutie sport, deoarece este optionala.

Nu exista smg pe f10. E aceeasi cutie doar cu alt soft, dsg sau pdk schimba mai rapid.

Edited by bomb3009
Link to comment
Share on other sites

audi : multitronic sau stronic bmw: steptronic sau smg

eu asa stiam ca sunt.

 

cum spunea cineva mai sus, nu este SMG pe f10 normal. Toate automatele au aceeasi cutie in 8 trepte. Asta in cauza are optiunea 2AT/SAT si e modificat softul, alt selector+padele pe volan+de cele mai multe ori selector Sport/Normal. Asta e sigura diferenta, dar nu e SMG. Inca o diferenta e ca in sport parca elimina treapta 8, iar in bord va arata S1-S7(parca...)

Link to comment
Share on other sites

difera cutia. cea din link are cutie sport SMG. e chestie probata de mine. am mers cu 520 smg...lag.ul aproape ca nici nu exista...schimba mult mai repede si mult mai bine smg.ul...cel putin pe sport se ste f bine diferenta.

 

poate ne da cipy85 lista de dotari a masinii si acolo vedem sigur daca este cutie sport, deoarece este optionala.

 

 

Acesta este vin-ul : Wbafw11010du27609

Link to comment
Share on other sites

Acesta este vin-ul : Wbafw11010du27609

are dotari mult peste bunul simt. eu zic ca merita. ps: vad pe vin decoder ca apare ca si limba Dutch. o fi importata? ai intrebat asta? nu ca ar fi un lucru rau, dar sa stii toate aspectele

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.