Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

IonutG ai km trecuti pe factura( contract)? Daca nu ii ai cred ca nu prea ai ce sa le faci... Vei da obligat-fortat si diferenta de 3000 de euro.

Altfel, iti meriti soarta. Te-ai gandit ca s-a intalnit hotu' cu prostu' si nu ai vrut sa verifici km inainte de a da banii. Si acum prin postarea ta vrei in continuare sa cauti argumente pentru a pastra masina de peste 30000 de euro pe care ai dat cu aproape 10 mii mai putin.

 

Eu cred ca tu nu ai inteles . Ei au garantat ca km sunt reali . eu am luat masina dupa revelion si in perioada aia era totul inchis .

Link to comment
Share on other sites

1453640791[/url]' post='2322543']

Eu cred ca tu nu ai inteles . Ei au garantat ca km sunt reali . eu am luat masina dupa revelion si in perioada aia era totul inchis .

 

In constanta sunt cei mai mari tepari si au toate masinile cu km dati inapoi mai ales mardare auto. Tepe la greu. Baieti valabili gasesti la royal automobile la galati daca vrei masina buna. Eu am luat 2 pana acum de la ei

  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Mardare auto..

Cei mai hoti dintre hoti,asa sunt toate masinile lor

P.s.

E bine totusi ca nu va pasa deloc de banii vostri,sunt furati?

Daca dadeai un search pe google dupa numele parcului gaseai cateva feedback-uri/tepe..

Tot nu inteleg cum sa iti iei masina de banii aia si sa nu o verifici macar dupa serie la reprezentanta

Edited by Marius05
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mardare auto..

Cei mai hoti dintre hoti,asa sunt toate masinile lor

Mai au si masini bune, dar pretul este pe masura.

Nu de alta dar peste drum de parcul lor lucra un prieten si imi povestea tot felul de patanii si alte cele,pe langa ca il stie personal pe domnu` ...

Daca omul vrea masina ieftina, sa o ia ieftina... parerea mea.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bine ca ai recuperat banii și sĂŁ ĂŽți fie ĂŽnvĂŁțare de minte, nu cumpĂŁra mașinĂŁ fĂŁrĂŁ test reprezentanțĂŁ reprezentanțĂŁ costa maxim 100 euro. Acum 2 ani am fost sĂŁ cumpĂŁr un audi a6 de la Pitești (alți hoți) am fost sĂŁ verific mașinĂŁ la reprezentanțĂŁ și surprizĂŁ ĂŽmi verificau partea tehnicĂŁ și mecanicĂŁ a mașinĂŁ dar nu ĂŽmi spuneau istoricul mașinii ca vezi doamne asta e politicĂŁ firmei. Normal ca nu am luat-o , probabil ca erau ĂŽnțeleși cu vânzĂŁtorul, deci dacĂŁ verifici mașinĂŁ reprezentanțĂŁ sĂŁ ĂŽți dea scris cu ștampilĂŁ istoricul mașinii. Iar mașinĂŁ adusĂŁ din afarĂŁ pe fĂŁcurĂŁ este scrisĂŁ și km , ca dupĂŁ mâaresc facturĂŁ și ascund km este o altĂŁ poveste. ,,MașinĂŁ ieftinĂŁ și bunĂŁ, nu existĂŁ , când vezi mașinĂŁ adusĂŁ din afarĂŁ cu km puțini și prețuri mici sĂŁ fugi cât te țin picioarele .
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu zice nimic de km in anunt?

 

Pe anuntul de pe autovit sunt si km, 145.000 si data de fabricatie este 2013... :) la OLX anuntul este preluat de pe autovit si probabil nu se importa si nr de km. La IonutG masina avea 160.000 km si era din 2012.05. :)

Edited by skyflm
Link to comment
Share on other sites

Stai liniștit ca o sĂŁ o vândĂŁ , e greu sĂŁ crezi ca o mașinĂŁ din 2012 are peste 300 mii km, un om normal care ĂŽși cumpĂŁra o mașinĂŁ la câtva ani nu cunoaște mafia care se desfĂŁșoarĂŁ ĂŽn acest domeniu, iar statul nu face nimic ĂŽn acest sens , sĂŁ dea o lege ca ĂŽn țĂŁrile civilizate ĂŽn care cumpĂŁrĂŁtorul sĂŁ fie protejat de asemenea cazuri. CumpĂŁrĂŁtorul roman nu are culturĂŁ cumpararii mașinii dar aici trebuie sĂŁ intervinĂŁ statul simplu printr-o lege (tranzacție numai prin bancĂŁ , la fiecare itp al mașinii trecuți km pe cartea de identitate și o bazĂŁ date, mașinĂŁ ĂŽnainte de a vinde-o sĂŁ nu o poți vinde fĂŁrĂŁ un certificat ĂŽn care sĂŁ fie trecutĂŁ starea mașinii și km și alte lucruri pt. proteja cumpĂŁrĂŁtorul și implicit ar crește siguranțĂŁ rutierĂŁ)
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

voi vreti ca statul sa faca ceva in privinta asta cind, daca vinzi o masina si cumparatorul poate circula

fara sa o treaca pe numele lui la politie pina la adinci batrineti .

si cind anunti politia iti spune ca fara sa dai in judecata persoana respectiva si serviciul politiei rutiere nu poate sa o radieze .

cind ar trebui dupa 30 de zile de la data de pe contract (facut prin firma ) sa o poti radia daca respectivul cumparator nu o trece pe numele lui .

si noi mai vrem o gramada de acte cu km trecuti pe ele .

deocamdata singura varianta sa cascam ochi cind cumparam ceva si verificat la maxim orce oferta .

si cum zicea un coleg ,ieftin si bun cam greu de gasit daca nu chiar imposibil !

  • Like 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

DacĂŁ e din ConstantĂŁ e clar parcurile auto de lângĂŁ Maritimo acolo am fost sĂŁ ĂŽmi cumpĂŁr o mașinĂŁ am fĂŁcut 800 km dus ĂŽntors iar mașinĂŁ era o rablĂŁ și mai cerea și 20 mii euro. Stimate coleg fĂŁ bine și i-ați banii ĂŽnapoi și cĂŁuta altĂŁ mașinĂŁ chiar dacĂŁ mai pui ceva , gĂŁsești mașini destule la banii ĂŁștia , iar pe viitor numai lua mașini fĂŁrĂŁ test reprezentanțĂŁ costa 450ron inclusiv test vopsea iar verificarea km este gratis. Stai liniștit ca gĂŁsești mașini dotate eu am dat21500 euro pe un bmw 520 din 2012 cu scaune seria7 piele ventilatĂŁ, trapĂŁ , sistem prologic 7(se aude demențial 16 difuzoare 600w) și alte acareturi. GĂŁsești la bĂŁieți care ĂŽși recupereazĂŁ tva și te costa mai puțin decât ai cumpara-o tu din afarĂŁ. DacĂŁ vrei te pot ajuta ĂŽn acest sens .

lasa si mie te rog un nr de tel sa vb in legatura cu baietii care isi recupereaza tva .....

Link to comment
Share on other sites

In constanta sunt cei mai mari tepari si au toate masinile cu km dati inapoi mai ales mardare auto. Tepe la greu. Baieti valabili gasesti la royal automobile la galati daca vrei masina buna. Eu am luat 2 pana acum de la ei

 

Cred ca glumesti ,au un seria 530 pe autovit de vreo cateva luni bune ,am sunat sa cer ceva info despre masina ,iar cand l-am intrebat despre km daca sunt reali mi-a raspuns zeflemist "Ce vroiai la bani astia KM reali?" ,pe bune !?

 

Masina este asta ,KM reali din spusele lui 230k : http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GfoEr.html#26dbe0a98e intre timp observ ca au mai ieftinito cu 1000 euro.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca glumesti ,au un seria 530 pe autovit de vreo cateva luni bune ,am sunat sa cer ceva info despre masina ,iar cand l-am intrebat despre km daca sunt reali mi-a raspuns zeflemist "Ce vroiai la bani astia KM reali?" ,pe bune !?

 

Masina este asta ,KM reali din spusele lui 230k : http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-530-ID7GfoEr.html#26dbe0a98e intre timp observ ca au mai ieftinito cu 1000 euro.

 

Chiar ca a zis o f bine. Vrei km reali ĂŽți iei din DE la preț real. Numai la noi exista pretenții. ..mașina cat mai dotata, km reali și la un preț mai mic ca ĂŽn afara. Asa ceva nu exista! Undeva trebuie sa faci rabat...ori la dotĂŁri, ori la km, ori, bineĂŽnțeles, la preț...Asta dacĂŁ vrei o masina corecta ;)

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Chiar ca a zis o f bine. Vrei km reali îți iei din DE la preț real. Numai la noi exista pretenții. ..mașina cat mai dotata, km reali și la un preț mai mic ca în afara. Asa ceva nu exista! Undeva trebuie sa faci rabat...ori la dotări, ori la km, ori, bineînțeles, la preț...Asta dacă vrei o masina corecta ;)

Atunci lasa frate KM reali in bord nu ii mai modifica si nu te mai deranjeaza nimeni cu telefoane sa puna o intrebare absolut normala cand cumperi o masina.

Edited by Oreo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

buna seara ... intentionez sa cumpar un 525D 204cp (95.000 km) mentionez ca locuiesc in Germania si am gasit masina asta la 500km de unde locuiesc eu si as vrea sa stiu daca pot sa fac un test fara sa am masina la BMW pt a afla daca este in regula cu KM,accidente etc ??? am primit de la proprietar codul VIN ,dar am inteles de la o cunostinta care detine un Audi ca el a mer la reprezentanta inainte sa o cumpere cu codul cheii si a aflat toata istori + km reali ... deci se poate in vreun fel sa aflu istoricul masinii fara sa o detin?
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

Este prima mea postare pe acest forum, asadar "be patients with me"

Urmeaza sa-mi vina din Olanda un f10 528i (245CP) din 2012 si as vrea sa va intreb daca pot sa gasesc undeva un manual pt acest model ca sa ma "documentez" putin inainte.

De asemenea mi-ar fi de ajutor ceva sfaturi referitoare la ce sa verific in momentul in care vine masina.

So...someone?

Multumesc

Edited by Zer00CooL
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor!

Este prima mea postare pe acest forum, asadar "be patients with me"

Urmeaza sa-mi vina din Olanda un f10 528i (245CP) din 2012 si as vrea sa va intreb daca pot sa gasesc undeva un manual pt acest model ca sa ma "documentez" putin inainte.

De asemenea mi-ar fi de ajutor ceva sfaturi referitoare la ce sa verific in momentul in care vine masina.

So...someone?

Multumesc

 

Salut..interesant putin..tu verifici masina dupa ce o cumperi?! Ai asa mare incredere? Manual ar trebui sa primesti chiar la pachet cu masina..daca e pe bune :)

Link to comment
Share on other sites

Am postat ceva anterior sper sa imi raspunda cineva care stie :D ... am o alta nelamurire si o dilema imensa ... vreau un seria 5 problema e ce motorizare, caut o masina pana in 22.000euro automata si am gasit 520d si 525d (204cp) la fel de dotate la acelasi pret cu km asemanatori...itrebarea mea ar fi daca merita 525? pentru ca am inteles ca,costurile sunt mai mari automat si impozitul la stat este mai mare fiindca este trecut la 3l nu la 2,5l.

 

Mentionez ca am gasit un 525d foarte bine dotat se incadreaza in suma mea si nush ce sa fac...poate ma ajuta cineva cu niste sfaturi...va multumesc

 

 

P.S : as fi vrut modelul 520d 218cp din 2012 dar ala sare de 23 de mii ... cel mai ieftin l-am gasit la 23,500 si nu are nici jumate din dotariile la 525-ul de mai sus asa ca astept niste sfaturi :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.