Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

ma gandeam sa merg pt schimbul asta intermediar pe un MOTUL 8100 X-clean 5W-40

certificat BMW Long Life-04

vreo parere?

 

Asta am folosit si eu la un E92 benzina injectie directa.

Nu am folosit noul shell, dar acest Motul e mult mai bun decat Castrol 5w30

Edited by Merlin21
Link to comment
Share on other sites

Salutare !

Sper sa nu fi gresit topicul :)

Am achizitionat un BMW F11 an 2011 motor 2000 cm /184 cai iar din spusele vanzatorului ar trebui sa-i fac schimbul de ulei ...

El a avut castrol 5w30 dar din cate am vazut aici pe forum nu ar fi prea ok ..cam ce ati recomanda ? liqui moly ? motul ? Am inteles ca LM ar fi un ulei foarte bun

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc de comentarii, mașina v-a sta la mine ceva ani si ĂŽntr-adevĂŁr pentru mine este ca si noua fiind prima mașina cu vechime asa micĂŁ si asa de scumpĂŁ. Sper vineri sa o parchez acasĂŁ.

Vreau doar sa va spun ca mașina este la mine de o sĂŁptĂŁmana si sunt foarte ĂŽncântat de ea. UrmeazĂŁ schimburile de lichide si filtre dupĂŁ care o testare la bmw Sibiu si in rest cu Dumnezeu ĂŽnainte.

Link to comment
Share on other sites

Un vanzator de evitat. Dupa ce l - am cautat cred de 5 ori in decurs de 1 saptamana nu a raspuns nici la sms am reusit sa vorbesc cu acest individ plin de el care se simtea vezi doamne agasat ca il intreb de una si de alta la masina de negociere nici nu a mai putut fii vorba parca isi vindea ferrari nu un amarat de bmw si acela destul de scump, asa ca nu il deranjati pe acest individ. http://www.olx.ro/i2/oferta/vind-bmw-seria-5-ID6FRUe.html
Link to comment
Share on other sites

Am fost plecat din tara 2 sĂŁptĂŁmâni de asta nu m-am grĂŁbit sĂŁ ĂŽmi gĂŁsesc una sĂŁ ĂŽmi placĂŁ. Masina era destul de apropiata de mine 100 km , ĂŽmi plĂŁcea culoarea si scaunele ventilate si ce pune acel individ grețos pare sĂŁ aibĂŁ km reali la mașinĂŁ. Ca de mașinile de la Pitești și Cluj sunt sĂŁtul, apropo un prieten de al meu a vrut sĂŁ ia un audi a6 model 2012 si surpriza reprezentanta audi din Pitești nu a vrut sĂŁ ĂŽi spunĂŁ istoricul mașinii cu toate cĂŁ vânzĂŁtorul era cu el a luat pânĂŁ la urmĂŁ mașinĂŁ și la fel. Focșani bĂŁieții au spus cĂŁ mașina are 70 mii km dați ĂŽnapoi.

 

Apropo de asta ce spuneți? Are c-am multi km fata de ce ĂŽmi doresc si este neagra foarte pretențioasĂŁ http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-535-ID7GixSw.html#96f7d3589d

Link to comment
Share on other sites

Introdu numĂŁrul pe google si ai sa vezi ca omul are la vânzare multe mașini. E din BrĂŁila și mașinĂŁ din Galați deci e la o combinație . Trebuie verificatĂŁ la reprezentanta pt ca km sunt prea putini la acest Pret. Probleme la acest mașini e turbina micĂŁ, cutia de transfer si lanțul de distributie
Link to comment
Share on other sites

Mai bine asta daca tot vrei sa o iei pe firma: http://www.mobile.de/ro/Automobil/BMW-530d-Sitzklima%2CNavi%2CSchiebedach%2CLeder/vhc:car,srt:year,sro:desc,ms1:3500_-22_,frn:2012,prx:22500,mlx:200000,ccn:2600,dmg:false,vat:1,vcg:limousine/pg:vipcar/230628979.html

 

Vezi ca o sa iti ceara TVA-ul la cumparare ca garantie. O sa ti-l inapoieze dupa ce le demonstrezi ca ai inmatriculat masina in Romania.

Link to comment
Share on other sites

Salut, si eu sunt interesat de un seria 5 xdrive, 525 mai exact. Am auzit multe zvonuri, cum ca ar fi slabe, ca se defecteaza des la km putini, etc

Ce pareri aveti? Detine cineva un astfel de exemplar? Imi poate spune in concret ce baiuri are modelul asta? Multumesc

 

Ce parere aveti de asta?

http://autovit.ro/anunt/bmw-seria-5-520-ID7Gi4rD.html

Nu este xdrive dar imi place. Va rog sa imi spuneti un punct de vedere.

Ms

 

Alternativa 2 :

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=230224214&scopeId=C&transmissions=AUTOMATIC_GEAR&categories=Limousine&fuels=DIESEL&isSearchRequest=true&damageUnrepaired=NO_DAMAGE_UNREPAIRED&minFirstRegistrationDate=2014-01-01&maxMileage=125000&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=16%2C17%2C74%2C18%2C19%2C20%2C21%2C22%2C65%2C23%2C66%2C24%2C25%2C26%2C67%2C70&makeModelVariant1.modelGroupId=22&pageNumber=3

Edited by DM BMW
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.