Jump to content

totul despre Seria 5 F10, 2010 - 2017


Scorpio 82

Recommended Posts

Salutare.

 

Am si eu o nedumerire: Ale voastre F10 au Ambient Light deasupra torpedoului? Dar cele 2 rotite de reglat aerul de pe bord (sofer si pasager) sunt iluminate seara? (cele din centru sunt)

 

Aveam impresia ca trebuie sa am ambient light si deasupra torpedoului insa acum nici nu mai sunt sigur ca am avut vreodata :) ...probabil pt ca stau f rar pe locul pasagerului. Insa aseara, la un drum mai lung, mi-a atras atentia si chiar m-a deranjat ca nu se aprinde nimic p-acolo :)

Link to comment
Share on other sites

Salutare.

 

Am si eu o nedumerire: Ale voastre F10 au Ambient Light deasupra torpedoului? Dar cele 2 rotite de reglat aerul de pe bord (sofer si pasager) sunt iluminate seara? (cele din centru sunt)

[...]

 

Chiar zilele trecute am avut si eu aceeasi nedumerire, conducand un 520d F10 si am remarcat ca acolo nu e iluminat. Si nu reusesc sa imi reamintesc daca pe 525-ul meu e la fel iar acum sunt departe de el. Cand ajung iti spun, dar parca niciodata nu am remarcat ca acolo sa lipseasca o banda led.

Link to comment
Share on other sites

pachetul Ambient lights include iluminatul usilor - cate 3 lumini la fiecare usa, pe baza de tub fibra optica - sub ornamentul de pe usa, pe manerul de la usa, in compartimentul de depozitare; nu include iluminat deasupra torpedoului;

exista kit-uri de iluminat after-market (banda led) care includ si o banda care se monteaza sub ornamentul de deasupar torpedoului.

Link to comment
Share on other sites

:) Deci nu sunt singurul cu pitici pe creier.

 

Nu inteleg cum de pana acum mi s-a parut ca exista lumina si acolo. Probabil se vedea putin din cea de la picioare si am confundat eu.

 

Mersi pt confirmare!

 

Sigur nu, acum cateva zile si eu aveam aceeasi pitici pe creier. Sa vezi G30 ce iluminare smurfa are.

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Imi puteti recomanda niste stergatoare? A inceput sa scartaie cel de la sofer si nu vreau sa se raceasca afara si sa inceapa sa faca in toate felurile. De obicei cele produse de Bosch sunt destul de OK. Cele OE de ei sunt produse?!?!
Link to comment
Share on other sites

Salutare. Imi puteti recomanda niste stergatoare? A inceput sa scartaie cel de la sofer si nu vreau sa se raceasca afara si sa inceapa sa faca in toate felurile. De obicei cele produse de Bosch sunt destul de OK. Cele OE de ei sunt produse?!?!

 

Vezi oferta Automobile Bavaria, din bannere, numita Pachet Vizibilitate.

 

m81MlQg.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare,sunt membru nou, am un F10 din 2014 530 xdrive ,am 220.000km,de ceva vreme imi consuma foarte mult ulei cam 1L la 800-1000 km,nu scoate fum si nici nu pierde din putere,am verificat nu se vad pierderi...masina merge foarte ok in afara faptului ca consuma ulei.!!!

Am fost la un mecanic care lucreza la BMW si este cam uimit si el..presupune ca ar fi turbina,la-m intrebat daca este sigur de acest lucru insa mia raspuns ca nu este sigur..nu stiuc ce ar putea fi..in vreo 9000 km am complectat cu vreo 7-8 L....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.