Jump to content

e46 318i FL 2004


Silviu G

Recommended Posts

style 68, merg cel mai bine p e46 sau 50, dar sunt f rare...cati km are masina de arata asa bine pielea?

 

PS: pune i comenzile pe volan si activeaza-le, te costa 50 euro dar o sa fie alta masina....

 

Mersi...style 68 imi plac foarte mult dar si style 135 si 167 sunt frumoase...masina are momentan 183 k...am luat-o din Germania anul trecut in sept. cu 163 k.

Comenzile pt volan le am doar trebuie sa imi fac timp sa le montez :)

 

pai ce dimensiune cauti la jante? fara sa stim ce cauti nu iti putem face o recomandare :)

 

17 maxim 18....:)

Edited by SB25GAS
Link to comment
Share on other sites

Mersi...style 68 imi plac foarte mult dar si style 135 si 167 sunt frumoase...masina are momentan 183 k...am luat-o din Germania anul trecut in sept. cu 163 k.

Comenzile pt volan le am doar trebuie sa imi fac timp sa le montez :)

 

 

 

17 maxim 18....:)

 

Style 167 sunt pt E60 si E63 au ET mic si sunt doar pe 19.

http://www.bmwstylewheels.com/3/E46

 

Am eu jante pe 18, pentru E46, eu am trecut la 16.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/145746-vand-jante-18-e46/

Edited by Mihai Andrei
Link to comment
Share on other sites

pune-i orice dar nu 167, sunt arhi mega obosite moral jantele alea, si daca nu sunt OEM si pe masina pe care au venit din fabrica parerea mea e ca dau ca nuca in perete, mai ales pe E46...as merge pe ceva original pentru E46, sunt destule jante frumoase stock...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

style 68

style 135

style 119

style 137

style 96

chiar si style 44 desi sunt f comune, mi se par niste frumoase

 

style 167 nici nu ai cum sa iti pui originale. originale nici nu s-au facut pt e46 si din ce vad originalele sunt doar pe 19

Edited by CosminE46
Link to comment
Share on other sites

style 68

style 135

style 119

style 137

style 96

chiar si style 44 desi sunt f comune, mi se par niste frumoase

 

style 167 nici nu ai cum sa iti pui originale. originale nici nu s-au facut pt e46 si din ce vad originalele sunt doar pe 19

 

style 44 sunt cele mai reziste jante pe 17 oem, poti sa le bati de ce vrei ca nu le indoi...

Link to comment
Share on other sites

Arata f bine, dar in primul rand jantele din poza le stiu si nu sunt originale, sunt replici si sunt pe 18" .

 

Cele originale sunt pe 19" . Atat cele din poza cat si cele originale au ET destul de mic pt e46 iar ca sa le poti pune trebuie sa pui anvelope stretched si o sa arate urat daca nu schimbi suspensia cu una mai joasa + grija excesiva pe care trebuie sa o ai pe urma.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Styling 42 pe 17" sau styling 78 nu iti plac? Dau foarte bine pe E46.

 

Style 42 sunt in stilul BBS-urilor...arata bine si ele daca se umbla la suspensie...78 in schimb mie personal nu imi plac cu dau pe e46...mersi de pareri oricum ! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 4 years later...

Sa revenim la treaba :) roscata a plecat de la mine anul trecut,dupa 7 ani frumosi cu bune si cu rele petrecuti impreuna. Momentan axandu-ma pe grupul vag,parca ceva nunma lasa linistit de fiecare data cand vad sigla bmw pe strazi. Vroiam sa va cer o parere despre aceasta masinuta

https://www.olx.ro/oferta/bmw-seria-3-150-cp-m-pachet-acum-si-in-rate-fara-avans-IDeEtrG.html

Si eventual ceva istoric dupa v.i.n daca e posibil. Mersi !

Link to comment
Share on other sites

Personal iti recomand ceva intr o stare cat mai originala,.nu tobe after, nu faruri after, etc.

In plus nu as cumpara de la persoane ce dezinformeaza eventualul cumpĂŁrĂŁtor printr o descriere eronatĂŁ, in cazul de fata nu exista pachet M.

Parererea mea sincera este sa va reorientati.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Singurul lucru frumos la coupe-ul ala este interiorul. Farurile sunt groaznice, mult mai frumoase si bune cele originale, mai ale cele cu trimul interior titanium. As spune pas fara sa ma gandesc, mai ales ca in anunt scrie ca este pachet M, desi masina este standard. Cauta ceva cat mai original si cat mai intretinut chiar daca e la un pret mai mare.

 

Trimis de pe al meu SM-A520F folosind Tapatalk

Edited by Alin KIR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.