Jump to content

F32 420 d


tutorial

Recommended Posts

WOW! Superba! Sa te bucuri de ea! Presupun ca ai luat-o noua nu SH...ori?

Mai multe poze si mai calitative!

e noua masina

 

@B-490-RZV merci

@Flaviu1 merci

@Bala - merci, linia aia rosie libe mie imi place cum arata; poza cu interiorul e mult mai "spalacita" decat in realitate; cand voi intra in posesia celorlalte poze le voi posta;

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

Cum sa fie SH? LOL

Pune-i niste covorase adecvate sezonului de iarna! S-o conduci cu placere!

i-am luat deja, i-am luat din astea de cauciuc tot pentru Sport line care au ceva chestii rosii pe margine, foarte dragutze!

Eu pe cele din velur nu le-am tinut nici 100m, le am in portbagaj si cred ca vor reintra in masina cand va fi la vanzare, realmente nu le vad rostul (se murdaresc inutil si arata ca un covor murdar care oricat te chinui sa il speli nu mai arata bine)

Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine, s-o stapanesti sanatos!

 

Si eu cred ca m-as obisnui greu cu linia din bord dar tine de gusturi pana la urma. :thumbsup: Nu te-a incantat 428?

iti spun sincer, am condus un 328 i si la mers (ce-i drept mai spre sportiv) am obtinut un consum mediu de 11.8% in afara localitatii (pe o distanta de 15-20km si depasiri, recunosc);

daca va zic cat am obtinut astazi intre Tg.Mures-Piatra Neamt (mers linistit asta e clar ca am prins zapada si erau mereu -6-2 grade si am zis sa nu risc sa mai fac vreo prostie pana ma obisnuiesc): 4,7%!!!!

Asa ca nu am vazut rostul sa platesc cu vreo 2000 euro in plus la motor si sa platesc dublu la combustibil; cost eficienta...nimic mai mult

  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Si da, este un N47, apropo de discutia de pe topicul celebru :thumbsup:

m-am informat in legatura cu acest motor; ce am aflat/citit este ca problema respectiva ar fi fost remediata din 04/2011;

si, oricum nu ma prea intereseaza ca niciodata nu am fost genul de om cu drobul de sare; daca va fi vreo problema voi schimba distributia ca la orice alta masina cu curea undeva pe la 90000km; adica la cum merg eu: 4-5 ani!!!! nesemnificativ

 

Ce voi vrea sa fac la ea: sa pun grile Performance si mi-ar placea un tips la esapament in 2 tevi gen 330i/d; numai ca ce am fazut la BMW ar fi doar cromate pentru modelul meu, care nu imi prea plac;iar daca nu e OEM, nu am de gand sa pun

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

m-am informat in legatura cu acest motor; ce am aflat/citit este ca problema respectiva ar fi fost remediata din 04/2011;

si, oricum nu ma prea intereseaza ca niciodata nu am fost genul de om cu drobul de sare; daca va fi vreo problema voi schimba distributia ca la orice alta masina cu curea undeva pe la 90000km; adica la cum merg eu: 4-5 ani!!!! nesemnificativ

 

Sunt in asentimentul spuselor tale, ca sa ma exprim asa :)

Jos palaria pentru alegere!

  • Like 1
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa si dotari destule :flowers:

 

 

Cum sunt farurile cu LED ?

 

 

Sa te poarte sanatos si sa aveti grija unul de celalalt.

 

PS: F32 are niste linii superbe. Felicitari inca o data pt alegere :goodjob:

 

Si inca o intrebare: de ce nu ai optat si pt pachetul M exterior?

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa si dotari destule :flowers:

 

 

Cum sunt farurile cu LED ?

 

 

Sa te poarte sanatos si sa aveti grija unul de celalalt.

 

PS: F32 are niste linii superbe. Felicitari inca o data pt alegere :goodjob:

 

Si inca o intrebare: de ce nu ai optat si pt pachetul M exterior?

farurile sunt de vis, realmente nu am putut sa cred cat de bine lumineaza (cum a fost socul cand am trecut de la farurile cu halogen la cele cu xenon, exact asa e diferenta intre LED si xenon, poate putin mai accentuat la faza lunga);

In legatura cu pachetul M...sincer a fost vorba de bani....4000+ euro;

oricum bugetul initial a fost depasit cu vreo 15%, iar daca puneam si M packet....era putin prea mult;

dar macar volanu e de M!!!! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.