Jump to content

F32 420 d


tutorial

Recommended Posts

Cam asa e cu aspirat(oar)ele astea :) Daca nu le duci in ture, senzatia nu e extraordinara. L-am dat de exemplu o tura cu masina mea pe un amic care are 535d-ul de 286CP. La inceput facea misto de mine ca masina lui trage mai tare si consumul e la jumatate...pana am intrat pe niste drumuri virajate si am inceput sa-i dau...masina parca s-a transformat, mult mai brutala, sunetul motorului iti dadea fiori pe sira spinarii...singura lui replica a fost "mda, asta e diferenta!" :)

 

La ce cauti tu, cred ca un Z4 - 3.5is de 340CP o sa-ti ofere niste senzatii foarte misto, la un pret mai mic decat Porsche.

 

ala e twinturbo, 2.8 de 3litri e doar aspirat, dar in aceaasi idee mie personal 135i imi pare chiar mai violent decat m3 e92, deeee are si turbo partile lui fffoooarteee frumoase. :D

Edited by cotti
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pe a lu' Suri la Paltinis ...

 

a lui suri la Palti cam avea prb cu senzorul de la axul cu came cand am mers eu cu ea si ti se taia cand ti-era lumea mai draga, tu ai fost cu mine in masina atunci ??? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Va salut, am zis sa impartasesc o experienta placuta cu voi...

Masina a facut 15000km asa ca m-am dus cu ea la revizie (pe banii mei pentru ca BC spune la 30000km); am schimbat tot mai putin filtrul de motorina care il voi schimba o data la 30000km;

M-am decis sa merg la Contempo in Brasov;

pe langa revizie, mi-au spus ca vor fi facute si niste "recall-uri" (nu stiu altfel cum sa le zic) cu referire la acea problema ce este la F30 cu ruginirea scaunelor, schimbarea lampei suplimentare de frana (cica se poate infiltra apa sau ceva pe acolo) si schimbarea scurgerii de la nu stiu ce calculator (daca e cineva interesat pot sa fac o poza la deviz);

masina a fost dusa la 09.30 si mi-au zis ca la 15..00 va fi gata;

Am ramas placut surprins de faptul ca nu m-au taxat sau altceva pentru acel recall (stiu ca asa e normal, dar deh...tot romanul e patit);

Si nota de plata mi s-a parut foarte ok, pret total revizie 1119 lei;

Oamenii s-au comportat foarte frumos, au spalat masina...nota 10!

Astept sa imi vina si grilele performance care sunt comandate de ceva vreme dar inca nu au ajuns! Dupa aia, fac si eu cateva poze!

Toate bune

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

salut, am zis sa mai scriu cate ceva, mai mult ca sa aud laude unui coleg de pe forum...neo_andersson!

 

Mai intai sa zic ca am ajuns la 25000km si masina merge excelent, nicio problema pana acum, din nici un punct de vedere si ma bucura la fel de mult ca in momentul achizitiei!

in al doilea rand, mi-am facut (de fapt nu eu!) retrofit HK la masina, ea avand initial HI FI si trebuie sa spun ca se aude extraordinar si este o reala placere sa asculti muzica acum in masina;

Neo_andersson este de nota 10, un tip foarte ok si amabil, si dupa rezultat pot sa spun ca si extrem de priceput si grijuliu, asa ca de la mine numai de bine pentru el!

 

Numai de bine sa auzim!

post-10194-0-12492600-1416828866_thumb.jpg

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

Intr-adevar este diferenta de la hifi la hk,ma batea si pe mine gandul cu ceva timp in urma,insa am renuntat...... Iti urez cat mai multi km fara probleme si cu muzica cat mai buna :thumbsup:

merci frumos!

si eu am stat destul de mult in dubiu daca sa fac retrofit, pentru ca ma tot bate gandul sa o schimb, dar m-am decis sa o mai tin vreo 3 ani si atunci am zis ca merita!

btw, masina ta cum mai este? ceva deosebit/probleme?

Edited by tutorial
Link to comment
Share on other sites

merci frumos!

si eu am stat destul de mult in dubiu daca sa fac retrofit, pentru ca ma tot bate gandul sa o schimb, dar m-am decis sa o mai tin vreo 3 ani si atunci am zis ca merita!

btw, masina ta cum mai este? ceva deosebit/probleme?

Nimic deosebit,de fapt zero probleme,chiar incantat si acum dupa aproape 2 ani.Am ajuns pe la 36.000 km,am lasat-o mai moale cu drumurile,deci nici km in plus nu am mai facut.Astept zapada sa ma simt si eu mai bine/deosebit de alte traditionale tractiuni spate :LMAO:

Link to comment
Share on other sites

Nimic deosebit,de fapt zero probleme,chiar incantat si acum dupa aproape 2 ani.Am ajuns pe la 36.000 km,am lasat-o mai moale cu drumurile,deci nici km in plus nu am mai facut.Astept zapada sa ma simt si eu mai bine/deosebit de alte traditionale tractiuni spate :LMAO:

da da!!!! ma bucur ca e ok masina!

numai bine

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Este primul meu post si profit de ocazie sa salut membri acestei comunitati.

 

 

ceva poze cu noile grile!

Sunt foarte incantat de ele

 

Foarte bine arata, dar ai putea sa ne spui, te rog, ce implica schimbarea lor? Adica se desfac 2-3 cleme si țac-pac le-ai pus pe cele noi, sau e ceva mai complicat?

 

Multumesc si drumuri bune iti doresc!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.