Jump to content

Navigatie e46


circiusorin

Recommended Posts

Salutari ! Pentru cine poate sa mĂŁ ajute, am achiziționat recent o navigație pumpkin cu android,am sistemul harman kardon și magazie de cd-uri, ĂŽntrebarea mea este dacĂŁ mai am nevoie de ceva cabluri adaptoare sau decât cele cu care vine ea din fabrica ?
Link to comment
Share on other sites

Salutari ! Pentru cine poate sa mĂŁ ajute, am achiziționat recent o navigație pumpkin cu android,am sistemul harman kardon și magazie de cd-uri, ĂŽntrebarea mea este dacĂŁ mai am nevoie de ceva cabluri adaptoare sau decât cele cu care vine ea din fabrica ?

 

Ar trebui sa ai modulul de sunet in portbagaj. Deci ti ar trebui sa tragi cabluri pana in fata la navigatie

Uite cam asta ar fi.

 

http://www.erisinwholesale.com/accessories/others/erisin-lmbm6-n-bmw-6m-extension-power-radio-cable-for-es3061b-es3062b-479.html

Edited by mihaitza123
Link to comment
Share on other sites

Erisin. Am rezolvat problema. Am incalzit cu un pistol cu aer cald pasticul si l am impins putin

Salut !

 

Ma bucur ai rezolvat. Vezi ca am pus un nou update pe xda. Este mai nou decat ai in unitate.

Eu nu am reusit sa il pun , masina este inca in service.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 11 months later...
Salutare tuturor. Am o problema cu modulul de sunet, BM54 pe un seria 3 din 2004, cu Navi mare, nu imi merg boxele de le dreapta si nici stânga spate. Decât sa cumpĂŁr un modul, am zis ca mai bine investesc intr-o navigație dedicatĂŁ. O ĂŽntrebare, daca pun Navigația after market, voi mai avea nevoie de modulul de sunet? Daca nu, cum conectez boxele la navigație? Mulțumesc
Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor. Am o problema cu modulul de sunet, BM54 pe un seria 3 din 2004, cu Navi mare, nu imi merg boxele de le dreapta si nici stânga spate. Decât sa cumpĂŁr un modul, am zis ca mai bine investesc intr-o navigație dedicatĂŁ. O ĂŽntrebare, daca pun Navigația after market, voi mai avea nevoie de modulul de sunet? Daca nu, cum conectez boxele la navigație? Mulțumesc

 

da, ai nevoie si de modulul BM54

E prea mare bataia de cap sa conectezi difuzoarele direct la navigatie dar nu este imposibil.

Link to comment
Share on other sites

Salutare tuturor. Am o problema cu modulul de sunet, BM54 pe un seria 3 din 2004, cu Navi mare, nu imi merg boxele de le dreapta si nici stânga spate. Decât sa cumpĂŁr un modul, am zis ca mai bine investesc intr-o navigație dedicatĂŁ. O ĂŽntrebare, daca pun Navigația after market, voi mai avea nevoie de modulul de sunet? Daca nu, cum conectez boxele la navigație? Mulțumesc

 

Salut. Nu ai nevoie de modulul de sunet daca montezi navigatie after-market! Pentru a conecta boxele la navigatie trebuie tras cablul de la BM 54 pana in bord.

Link to comment
Share on other sites

cum spuneam, nu este imposibil de pus fara modulul BM54 dar ai ceva mai multa bataie de cap.

 

trebuie sa tragi 8 fire mai exact din fata pana in spate unde ai modulul BM54, navigatia are 4 iesiri fata stanga/dreapta si spate st/dr.

BM54 are 8 iesiri parca Tweeter st/dr, Mid-range st/dr, Mid-bass st/dr si spate st/dr.

Trebuie identificate fiecare si legate corespunzator la cele 4 iesiri ale navigatiei.

Link to comment
Share on other sites

cum spuneam, nu este imposibil de pus fara modulul BM54 dar ai ceva mai multa bataie de cap.

 

trebuie sa tragi 8 fire mai exact din fata pana in spate unde ai modulul BM54, navigatia are 4 iesiri fata stanga/dreapta si spate st/dr.

BM54 are 8 iesiri parca Tweeter st/dr, Mid-range st/dr, Mid-bass st/dr si spate st/dr.

Trebuie identificate fiecare si legate corespunzator la cele 4 iesiri ale navigatiei.

da, inteleg, dar nu mi se prea merita sa repar modulul acesta pe care il am, pentru ca suna doar boxele stanga fata si in plus sa iau si o navigatie cu Android. mai bine trag niste fire direct in navigatie.. asa ma gandesc

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.