Jump to content

Navigatie NBT in Seria E, E9x, E6x, E7x


Recommended Posts

Salut

 

Am fĂŁcut upgrade la nbt la e70-ul meu la un bĂŁiat ĂŽn BacĂŁu. Ăn urma upgrade- ului am rĂŁmas fĂŁrĂŁ tv, magazie cd-uri, fĂŁrĂŁ proiecție HUD, fĂŁrĂŁ buton SOS activ și fĂŁrĂŁ conexiunea cu display-ul central din spate pentru bĂŁiatul meu. Am ĂŽnțeles cĂŁ se pot rezolva aceste inconveniente și te-aș ruga sa mĂŁ ajuți dacĂŁ știi și care este costul.

 

Mulțumesc anticipat pentru rĂŁspuns și SĂŁrbĂŁtori fericite Ăți doresc!

 

Dennis

 

 

 

 

 

 

Pe aceata cale, anunt doritorii ca putem face retrofit de navigatie NBT in orice BMW Seria E, E9x, E7x sau E6x.

 

Solutia este full functionala cu o singura limitare, la E7x nu apar instructiunile de navigatie pe HUD daca masina are HUD.

 

Putem face si retrofit de controller Touch, doar pentru masinile care au NBT.

Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Da la Daniel Cârlan. Nu am nimic cu nimeni și respect munca tuturor, doar ca ĂŽn acest caz nu am fost informat de toate aceste "mici neajunsuri" deși am ĂŽntrebat, deci nu pot sa am un respect total pentru munca depusĂŁ de el.

DacĂŁ aveți rezolvare la problema mea aștept cu interes propuneri.

Nu mai știu exact de pe site am fĂŁcut rost de numĂŁrul lui.

 

Mulțumesc

 

Dennis

Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc de info. Sunt nou pe forum și nu știu numĂŁrul lui. DacĂŁ mĂŁ poate ajuta cineva rĂŁmân dator. A mai sunat cineva direct fĂŁrĂŁ sa vorbeascĂŁ ĂŽn prealabil cu persoana de interes?

 

Mulțumesc

 

Dennis

 

 

 

Suna-l pe Neo si daca exista vreo rezolvare, sigur el o are.

Link to comment
Share on other sites

Am fĂŁcut upgrade la nbt la e70-ul meu la un bĂŁiat ĂŽn BacĂŁu. Ăn urma upgrade- ului am rĂŁmas fĂŁrĂŁ tv, magazie cd-uri, fĂŁrĂŁ proiecție HUD, fĂŁrĂŁ buton SOS activ și fĂŁrĂŁ conexiunea cu display-ul central din spate pentru bĂŁiatul meu

Tocmai la japcarul ala ai ajuns? Si nici macar nu codeaza el ca habar nu are, ci un amic de-al lui din Pitesti si impart banii. Eu nu stiu cum de se pacalesc atatia dar daca nu se intereseaza inainte sa fie sanatosi, platesc si o caruta de bani, auzi la el pentru un 6WB cand l-am intrebat imi cerea 1600€ codat si pus pe masina. Japcar nu gluma.

Link to comment
Share on other sites

Știu greșealĂŁ a fost a mea ca nu am cĂŁutat mai mult. Așa este un alt bĂŁiat face totul. Care știe mult mai mult. Acum sper sa ĂŽmi pot rezolva minusurile.

Aștept de la cine mĂŁ poate ajuta ceva propuneri.

 

Cele bune,

 

Dennis

 

 

 

Tocmai la japcarul ala ai ajuns? Si nici macar nu codeaza el ca habar nu are, ci un amic de-al lui din Pitesti si impart banii. Eu nu stiu cum de se pacalesc atatia dar daca nu se intereseaza inainte sa fie sanatosi, platesc si o caruta de bani, auzi la el pentru un 6WB cand l-am intrebat imi cerea 1600€ codat si pus pe masina. Japcar nu gluma.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Știu greșealĂŁ a fost a mea ca nu am cĂŁutat mai mult. Așa este un alt bĂŁiat face totul. Care știe mult mai mult. Acum sper sa ĂŽmi pot rezolva minusurile.

Aștept de la cine mĂŁ poate ajuta ceva propuneri.

 

Cele bune,

 

Dennis

 

 

daca tot veni vb de cel din bacau aduc vorba si de cel din iasi,domul retrofit bavaria...care pe montajul unui hifi la e90 mi.a cerut 650 euro :)))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Salut,

 

Am un bmw e90 318i din 2007 (mai exact aprlie 2007). Are navigatia din fabrica - CCC cu ecran mic si idrive cu un buton (meniu), in concluzie cea mai naspa, nu face nimic :)).

Vreau sa stiu daca se poate monta NBT si, daca are cineva timp, sa imi explicati si mie care sunt optiunile/functiile NBT-ului.

 

Multam,

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...
  • 10 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.