Jump to content

Experiente cu Lupe Bixenon Morimoto/ FX-R / HELLA !


DEVIL's Style

Recommended Posts

Am comandat eu de la theretrofitsource un set FX-R cu lupe de 3 inchi datoritĂŁ faptului cĂŁ cei de la performanceauto nu au pe stoc și nici nu au putut sĂŁ-mi spunĂŁ ĂŽn cât timp ar putea aduce un set FX-R cu lupe de 3 inchi.

Aveau doar cu lupe de 2,5 și mie personal mi s-au pĂŁrut prea mici cĂŁ se le pun pe faza scurtĂŁ.

Link to comment
Share on other sites

Nu se compara ce se gaseste la noi in tara cu cele cumparate direct de la TRS, dar dintre toate replicile, cele aduse de performanceauto.ro sunt cele mai calitative.

 

Daca cineva e dispus sa suporte diferenta de pret, poate cumpara fara nici un regret de la TRS.

 

Totusi, si cele de la performanceauto.ro sunt foarte bune, adica lupele Morimoto Mini H1 V6.0 de 2,5" bat mult mai bine decat lupele originale (in stare buna) de pe e46 OEM, sa nu mai zic de cele de 3"

 

 

Pe Rcc eu l-am convins sa cumpere de la TRS si o sa revina cu poze cand e gata lucrarea. O sa vedeti atunci intr-adevar ca inseamna FX-R original. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Din pacate nu iti dai seama din specificatii, chestia asta o vezi abia cand folosesti lupele.

 

Eu le-am vazut pe ambele, side-by-side cumparate de la TRS si FX-R au clar faza scurta mai buna.

 

Ca sa te convingi, poti cauta si pe net comparatii intre ele, vei gasi acelasi raspuns.

 

PS: Legat de timpul de livrare, ar trebui sa ajunga in aprox 7-10 zile.

Edited by Kenbobo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Va rog sa imi spuneti cei care au cumparat de pe la noi (performance auto sau altii) set de lupe morimoto mini daca calitatea lor se apropie de cele originale? Nu as vrea sa le iau si sa nu fiu multumit, mai bine mai pun niste bani si iau originale direct.

 

http://www.hidplanet.com/forums/album.php?albumid=226&attachmentid=2522

 

http://www.hidplanet.com/forums/attachment.php?attachmentid=2522&d=1291497460

Edited by cristimm
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Salut la toata lumea am primit 2 perechi de lupe d2s valeo si as avea o intrebare la o pereche de lupe obturatorul din interiorul lupei partea mai ridicata (am incercuit in poza) ii pe pe partea stanga si la cealalta lupa ii pe partea dreapta si la cealalta pereche de lupe is ambele pe partea dreapta.care pereche ii buna?

post-71542-0-39819200-1429225753_thumb.jpg

Edited by ady636tm
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.