Jump to content

BMW 525d


iustin s

Recommended Posts

@ zoidberg, este trecut ĂŽn anunț greșit, dupĂŁ cum ziceam ĂŽntr-o postare anterioarĂŁ, am VIN-ul (l-am verificat pe un vin-decoder si are M47 deci 163 cp, ceea ce reprezintĂŁ un mare avantaj pentru cĂŁ la M47 nu este atât de puțin rezistentĂŁ distribuția, spre deosebire de N47 (177 cp).

 

@Fane Satar

Eu unul aș cam evita sĂŁ o testez doar la reprezentanÞã pentru cĂŁ suspectez cĂŁ actualul vânzĂŁtor "are relații la aceastĂŁ reprezentanțĂŁ". ĂncĂŁ o ĂŽntrebare: Rezultatele testĂŁrii ți le-au spus, pur si simplu sau ți-au și oferit un document ĂŽn care sĂŁ fie trecute rezultatele testelor. Cum au verificat cei de la reprezentanțĂŁ numĂŁrul de km? Mulțumesc anticipat!

Link to comment
Share on other sites

Sa mai iei in considerare faptul ca taxa o sa fie mult mai mare decat este treut in anunt. Asta pentru ca motorul M47 cu cutie automata are emisii CO2 de 185 g/km si nu doar 130 cat a scris in anunt. Stiu pentru ca masina mea are acelasi motor si e din 2007 euro 4. Fa un calcul pe site-ul ANAF si vezi cam ce rezultat iti da. In rest masina e faina, chiar m-am uitat la ea acum doua zile pentru un prieten. Iar pretul mie mi se pare un pic mare.
Link to comment
Share on other sites

Pentru acest VIN: WBANX110X0CX88190 ma poate ajuta cineva cu o lista cu toate specificatiile? Multumesc anticipat! (Am gasit pe internet cateva vin-decodere, dar informatiile sunt destul de putine)

Type

Value

VIN WBANX110X0CX88190

Type code NX11

Type 520D OL (EUR)

E series E60 (MUE)

Series 5

Type LIM

Steering LL

Doors 4

Engine M47/T2

Displacement 2.00

Power 120

Drive HECK

Transmission AUT

Colour BLACK SAPPHIRE METALLIC (475)

Upholstery STOFF FLUID/ANTHRAZIT (ALAT)

Prod.date 2007-05-24

 

 

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Selection of COP relevant vehicles

S205A AUTOMATIC GETRIEBE Automatic transmission

S2KMA LM RAEDER V-SPEICHE 245 / NL BMW LA wheel, V-spoke 245 flat-runn.

S302A ALARMANLAGE Alarm system

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model lettering

S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Sun-blind, rear

S441A RAUCHERPAKET Smoker package

S4ATA INT.LEIST. SCHWARZ HOCHGLAENZEND Interior trim finishers black high-gloss

S508A PARK DISTANCE CONTROL (PDC) Park Distance Control (PDC)

S540A GESCHWINDIGKEITSREGELUNG Cruise control

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL Navigation system Professional

S644A HANDY VORB. MIT BLUETOOTH-SCHNITTS. Preparation f mobile phone w Bluetooth

S698A AREA-CODE 2 Area-Code 2 for DVD

S843A MOTORAUSLEGUNG Power reduction

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S868A SPRACHVERSION NIEDERLAENDISCH Language version, Dutch

S877A UEBERKREUZBEDIENUNG ENTFALL Delete cross-pattern operation

S886A HOLLAENDISCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature Dutch

S896A TAGFAHRLICHTSCHALTUNG Daytime driving light switch

S8S2A KODIERUNG ALARMSIGNAL Coding alarm signal

S8S8A LAENDERSPEZ. NAVI ZUST. (FUER ACC) Country-specific nav. system supply

S8SAA LAENDERSPEZ. NAVI.-FREISCHALTUNG Navigation access request,country-spec.

S8SPA COP STEUERUNG Control unit COP

 

 

Code

Description (interface)

Description (EPC)

S346A CHROME LINE EXTERIEUR Chrome Line exterieur

S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer

Link to comment
Share on other sites

Pentru acest VIN: WBANX110X0CX88190 ma poate ajuta cineva cu o lista cu toate specificatiile? Multumesc anticipat! (Am gasit pe internet cateva vin-decodere, dar informatiile sunt destul de putine)

 

http://www.autorola....95&eid=10228557

 

e luata la licitatie, si Nein, kein Kfz-Scheckheft dabei

 

WindschutzscheibeMehrere Steinschläge 1-5 mm

fr_hd_96y.gifFronthaubeMehrere Steinschläge 1-5 mm

fr_pn_96y.gifFrontschwellerMehrere Steinschläge 1-5 mm

re_bm_96y.gifHeckstoßfängerKratzer

ri_re_mg_96y.gifKotflügel hinten rechtsMehrere Beulen 0-3 cm

Mehrere tiefe Kratzer 0-3 cm (Grundfarbe scheint durch)

ri_re_dr_96y.gifTür hinten rechts1 Beule 0-3 cm

1 tiefer Kratzer 0-3 cm (Grundfarbe scheint durch)

ri_fr_dr_96y.gifTür vorn rechtsMehrere Beulen 0-3 cm

Mehrere tiefe Kratzer 0-3 cm (Grundfarbe scheint durch)

le_fr_dr_96g.gifTür vorne links1 Beule 0-3 cm

le_re_mg_96g.gifKotflügel hinten links1 Steinschlag 1-5 mm

 

sper sa nu fi postat aiurea dar corespundea vin-ul

Edited by BOASKA
Link to comment
Share on other sites

Sunt... defapt... eram pe punctul de a o cumpara; anuntul ei de pe autovit este aici: http://www.autovit.ro/bmw-520-C31751361.html . Nu mai inteleg nici de ce o vinde cu 9800 cand acolo pe site este la 12600. Cred ca m-ai salvat de la o mare teapa! Am sa analizez acum acel anunt de pe autorola.

 

 

LE: Referitor la pret, acum am vazut ca a luat-o cu 8100 euro :D

Edited by iustin s
Link to comment
Share on other sites

si e lucru masina nu? :good:

 

 

Este de nu se mai poate ;)). O sa-l sun pe samsar si dupa ce am sa-i spun cum a luat el masina, ce km avea cand a luat-o si tot ce am aflat despre ea am sa-i fac o oferta, la 8500 (nu vreau sa fiu rau, macar 400 de euro sa castige si omul, daca nu accepta am sa-i "povestesc" cate ceva despre toate rudele sale, incepand cu maica-sa). Glumesc, nu ma pun la mintea oamenilor de acest fel:D. Este trist ca in Romania se dau astfel de tepe, cred ca eu ma numar printre putinii cumparatori care incearca sa afle cat mai multe despre masina pe care da banii. Inca o data, iti multumesc din suflet!

Link to comment
Share on other sites

Este de nu se mai poate ;)). O sa-l sun pe samsar si dupa ce am sa-i spun cum a luat el masina, ce km avea cand a luat-o si tot ce am aflat despre ea am sa-i fac o oferta, la 8500 (nu vreau sa fiu rau, macar 400 de euro sa castige si omul, daca nu accepta am sa-i "povestesc" cate ceva despre toate rudele sale, incepand cu maica-sa). Glumesc, nu ma pun la mintea oamenilor de acest fel:D. Este trist ca in Romania se dau astfel de tepe, cred ca eu ma numar printre putinii cumparatori care incearca sa afle cat mai multe despre masina pe care da banii. Inca o data, iti multumesc din suflet!

 

Noroc cu colegul Boaska ca altfel erai printre cei care au luat Teapa!!!! Cateodata este bun si google-ul asta :rolleyes:

Edited by srb_alex
Link to comment
Share on other sites

da astia chiar castiga bine rau pentru o meserie ca asta :), stai prin facultati aiurea si astia pot castiga intr-o luna cat ia un doctor cinstit (chiar mai sunt sin din astia)intr-un an in Ro :frantics: , si colac peste pupaza mai inseala si lumea...
Link to comment
Share on other sites

ce reprezinta acel site de licitatii? nu inteleg, oricine poate cumpara o masina la licitatie? vad unele masini, bmw-uri, in stare f buna, care in romania nu s-ar da sub 14k, dar pe site apar cu highest bid 5500 euro. cum e posibil?

 

http://www.autorola.eu/dealer/bid.do?cameFrom=SEARCH&zz=1&aid=248853&eid=10389825

Edited by toffefe
Link to comment
Share on other sites

pana se inchide licitatia mai dureaza, highest bid la momentul respectiv dar nu inseamna ca este si bid-ul castigator, cu siguranta va bida cineva peste pana la inchidere. Doar dealerii inregistrati pot participa la licitatie, citeste si tu pe site...ai rapsuns la toate intrebarile!
Link to comment
Share on other sites

cum spuneam 80% din masinile germane sunt accidentate, mai ales una ca asta care pare noua la kilometrii trecuti, ma bucur totusi ca nu ai luat teapa, inarmeaza-te cu rabdare si cauta ceva bun, mult succes!
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

cum spuneam 80% din masinile germane sunt accidentate, mai ales una ca asta care pare noua la kilometrii trecuti, ma bucur totusi ca nu ai luat teapa, inarmeaza-te cu rabdare si cauta ceva bun, mult succes!

 

Asta crezi tu! Nu ai dreptate deloc! Cine te'a mintit in halu asta ca 80% din masinile germane sunt accidentate?

Germania e una dintre tarile cu cele mai putine accidente din Europa.

Edited by IonutMarius00
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.