Jump to content

Masinuta mea:-)


Bogdan-hkr

Recommended Posts

Arata foarte bine masina, s-o stapanesti sanatos! Poate pui niste poze mai calitative si unele cu interiorul masinii. As vrea sa trec si eu de la sistemul audio Professional la Logic 7, s-ar merita efortul din punct de vedere financiar si manopera asupra masinii vs calitate audio?
Link to comment
Share on other sites

mare ceata in pozele tale :p . Si eu sunt curious de DIY daca reusesti sa le listezi . Navi si logic 7 la ce sume ai gasit? Distornicul te ajuta la ceva :thumbsup: Sa o stapanesti sanatos si pune poze mai bune Edited by Myx
Link to comment
Share on other sites

Draguta masina, sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

 

Eu cu perdeluta aia nu m-as complica, este complet inutila avand folie.

 

Primele pe care le-as face din lista ta ar fi scaunele comfort si volanul M. Pe langa faptul ca schimba complet look-ul interiorului, scaunele cel putin sunt fantastice. Daca gasesti si cu piele perforata / ventilate, cu atat mai bine.

 

Si eu sunt foarte curios de cum se aude Logic 7 comparativ cu sunetul Professional...ca ma cam bate un gand si pe mine :)

Link to comment
Share on other sites

Cat a costat navigatia profesionala?..

 

...frumoase modificarile

 

 

Navigatia profesionala a costat 400 euro cu tot cu monitor gasita pe mercador

a fost un fel de "ghici" deoarece a venit de undeva din tara ( cluj ) si nu am avut

posibilitatea de a o proba a fost de genul vazut placut cumparat ... totusi nu a fost totul ok

avand o problema pe partea audio ASK- module dar am rezolvat-o inlocuind acel modul gasit la un prieten de al

meu ce avea una cu placa de baza "off" :-) tottal una peste alta 400 euro si o bere rece prietenului meu .

Link to comment
Share on other sites

Foarte bine ii vine cu pachetul M!

Cat te-a dus?L-ai luat din dezmembrari?

Sa o stapanesti sanatos si mulți km fara incidente..

 

 

Pachetul M provine din dezmembrari am incercat varianta nou achizitie germania dar pretul mergea undeva

catre 800-900 euro adus acasa am ales varianta dezmembrari unde am platit 450 euro pe bara fata bara spate praguri si aparatori noroi

insa eu a trebuit sa achizitionez ceva clipsuri cleme un airduct si ornametul de distronic (ca piese noi ) acestea ridicandu-se undeva in jur

de 100 euro deci una peste alta 550 euro .

 

Cat te-a costat sĂŁ-i pui stopuri de facelift ?

 

 

Stopurile de facelift au fost 1000 ron sh achiztie romania + 120 ron cablurile retrofit !

Link to comment
Share on other sites

Arata foarte bine masina, s-o stapanesti sanatos! Poate pui niste poze mai calitative si unele cu interiorul masinii. As vrea sa trec si eu de la sistemul audio Professional la Logic 7, s-ar merita efortul din punct de vedere financiar si manopera asupra masinii vs calitate audio?

 

 

Multumesc mult ... am sa pun poze mai bune calitativ si cu interiorul deasemenea .

Logic 7 statie 250 euro eu zic ca un pret bun tinand cont ca se cam bate moneda pe 300 +

sistemul de boxe 250 euro (aici am primit bonus si suportul de statie si ceva mai custom pentru difuzorul central din bord + un crossfire

cum am zis e ceva mai custom dar doar la acest difuzor restul sunt oem ,.... aici pot spune ca sunt mult mai incantat de wofere-le de e65 fata de cele

de e60 ... am probat la montaj ambele si de e60 si de e65 cele de 7-ar avand parca un plus i concluzie le-am ales pe cele de 7-ar multumiri baiatului din pitesti care a fost foarte amabil si m-a lasat sa imi fac damblaua proband si una si alta .) lunga parateza:-)))

acum sa facem o socoteala mica ar fi 500 euro dupa care am mai adaugat mufa de statie noua (30 lei bavaria dar fara pini :-((( pini din dezmembrari moca :-))) tot de aici a mai fost si mufa de fibra optica si fibra ... intreband in st si dr am inteles ca s-ar cere pentru astea cam 150 lei fibra si mufa ... . a mai fost nevoie de ceva metraj de cabluri audio si eram gata de atac

 

erau 2 variante 1 instalatie de la fiecare boxa catre spatele masini stg spate locul statiei

2 rerutare din spatele ccc a tuturor fireloc audio precum si cele noi care apar ( boxa centrala si boxe usi spate ) catre aceiasi parte stanga spate .

 

S-a ales varinta 2 nu ma intrebati de ce asa am considerat eu atunci :-))

manopera s-a cam demontat la interior ceva ;-))) e de munca cap la cap 2 zile fara pauze prea lungi

codare maxim 2 ore

SATISFaCTIE GARANTATA ..... SUNET superb bas din plin medii prin toata masina inalte din toate colturile :-))))

 

Eu cred ca sistemul DSP de la bmw este un castigator inascut si toate celelalte sisteme hi-fi stereo etc ar trebuii sa-si tina "pliscul' in fata lui !

 

 

M-am lungit la povesti dar imi face placere sa impart cu voi asta deci concluzionand

Aprox 600 euro cu indulgenta 650 euro .

 

mare ceata in pozele tale :p . Si eu sunt curious de DIY daca reusesti sa le listezi . Navi si logic 7 la ce sume ai gasit? Distornicul te ajuta la ceva :thumbsup: Sa o stapanesti sanatos si pune poze mai bune

 

OFF asa e mare ceata dar glumind putin chiar era ceta la ora aia prin Buc :-)) e de ceva saptamni

NAVI=400 EURO

LOGIC 7 650 EURO

Distronicul da bine ;-)) si cam atat ...sa zice ca e mai animata bara de fata cu ochiul magic acolo jos ...

 

Draguta masina, sa o stapanesti sanatos si fara incidente!

 

Eu cu perdeluta aia nu m-as complica, este complet inutila avand folie.

 

Primele pe care le-as face din lista ta ar fi scaunele comfort si volanul M. Pe langa faptul ca schimba complet look-ul interiorului, scaunele cel putin sunt fantastice. Daca gasesti si cu piele perforata / ventilate, cu atat mai bine.

 

Si eu sunt foarte curios de cum se aude Logic 7 comparativ cu sunetul Professional...ca ma cam bate un gand si pe mine :)

 

vom vedea ce va fi cu perdeluta ... ea este deja in posesia mea ;-(

si eu sper la un interior comfort si cu ventilatie ...

Volanul sport va fi pana la urma cred ca la sf acestei saptamani .

 

Cum am zis mai sus logic 7 .... e altceva .... e altceva ...

 

Frumoasa masina, sa o stapanesti sanatos!

 

Singurul lucru care nu-mi place, oglinzile negre... Dar tine de gusturi..

Bafta in continuare la "upgrade'uri". :thumbsup:

multumesc mult ! o sa iti schimbi parea zic eu cand va fi si pachetul shadow line pe masina ... atunci oglinzile vor forma un intreg

impreuna cu pachetul shadow line ...

sa fie cat mai multe ;-)))

Link to comment
Share on other sites

Cu distronicul am scapat pe autostrada de multe accidente cand era ceata de nu vedeam la cativa metrii , iar multi inconstienti umblau cu masinile murdare de nu se vedea nici o lumina sau aveau becurile arse. functioneaza mai bine pe ceata decat NightVision-u care nu prea se impaca deloc bine cu ceata deasa

Dureaza pana te obisnuiesti cu el la drum lung si va deveni ceva foarte util, sau foarte deranjant pentru ca franeaza daca masina din fata nu e incadrata corect pe banda, dar totul tine de obisnuinta si vei invata sa il folosesti la capacitatea lui.

Edited by Gabriel.V
Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masina, sa te bucuri de ea si spor la modificari, vad ca ai inceput puternic :). Ce soft folosesti pentru recodari? Interesant si numarul ales de inmatriculare...:) .

 

multumesc mult incerc sa tin pasul cu ea mititica e tot dornica de noutati iar eu sunt ca un copil care are o jucarie noua desi sunt trecut de mult de pragul celor 30 ani :-))

pai eu lucrez cu NCSEXPERT si WINKFP cand mai am nevoie de un update la vreun modul

urasc SSS si culmea prefer DIS-ul in dauna INPA ... o nebunie nu ?..

Detin cam toate variantele de soft de la ista -d ista-p e-sys ncs expert winkfp etc etc

deci scapare nu prea are trebuie sa ma lase sa ma joc cu ea :-)))

Numarul a fost preferential :-)))

Link to comment
Share on other sites

te-am intrebat de soft pentru ca acum incerc sa ii dau de cap la al meu si nu reusesc inca, poate ma poti ajuta cumva...ideea este ca am eroarea ifh-003 data transimission to interface disturbed, si nu imi dau exact seama de la ce provine. Cablul si softul le-am luat d ela bmcables, care pare a fi un vanzator serios cu experienta. Eu incerc sa ma conectez la '06 E66-le meu, si cu INPA nu reusesc, inca nu am incercat cu SSS sau DIS. E foarte neprietenoasa interfata asta pentru BMW, mult mai friendly este vagcom-ul, dar ii dau de cap cumva...daca ai vreo idee e binevenita. La cablul tau cum ai pinii 7 si 8? Eventual daca te poti uita si in system environment sa imi zici cum ai path-ul....mersi.
Link to comment
Share on other sites

te-am intrebat de soft pentru ca acum incerc sa ii dau de cap la al meu si nu reusesc inca, poate ma poti ajuta cumva...ideea este ca am eroarea ifh-003 data transimission to interface disturbed, si nu imi dau exact seama de la ce provine. Cablul si softul le-am luat d ela bmcables, care pare a fi un vanzator serios cu experienta. Eu incerc sa ma conectez la '06 E66-le meu, si cu INPA nu reusesc, inca nu am incercat cu SSS sau DIS. E foarte neprietenoasa interfata asta pentru BMW, mult mai friendly este vagcom-ul, dar ii dau de cap cumva...daca ai vreo idee e binevenita. La cablul tau cum ai pinii 7 si 8? Eventual daca te poti uita si in system environment sa imi zici cum ai path-ul....mersi.

 

 

Salut. As fi tare bucuros daca as putea sa te ajut . de obicei ifh-003 tine de interconectarea intre mufa de diagnoza si latop(pc)

Acest lucru la multe interfete se rezola prin simplu unplug is plug back dupa de primesti eroarea .

Inpa ar trebuii sa iti arate ca ambele dot's negre .

Apropo de pini 7 si 8 aici este o mica chichita .

daca doresti ca interfata sa mearga si pe masina dupa 2009 sau 2010 simplu elimini puntea dintre cele 2

daca doresti ca interfata sa mearga pe masini pana in 2009 o lasi facuta .

la mine personal eu am facut un switch intre cele doua si pot comuta din afara interfetei .

La partea cu path-ul el este de forma ;c:\ediabas\bin trebuie sa ai obligatoriu inainte de el acel puct si virgula ";"

preferabil la sfarsitul path-ului ... la mine arata ceva de gemul .................. System32\Wbem;c:\ediabas\bin

 

Am vazut ca locuiesti in Sibiu parca daca vrei putem incerca si cu un Teamw sa ne uitam impreuna.

Cu mare drag daca pot ajuta .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.