Jump to content

Jante


adrianszh

Recommended Posts

Daca jantele sunt dedicate pt BMW, se vor potrivi gaurile pt prezoane, iar daca jantele sunt pt e60 se vor potrivi si pe e90 fara inele de centrare.

 

Dar ar fi bine sa afli mai multe date despre ele pt ca am vazut replici de M6 pe 15" pe un Logan...asa ca nu e destul sa fie doar modelul de BMW.

 

Si gaurile pt prezoane nu se pot modifica, dar cu flanse adaptoare se pot monta, daca iti permite ET-ul si latimea anvelopei.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Repet: pune macar o poza sa vedem despre ce model e vorba, ET, J. Apoi la anvelope trebuie sa stim dimensiunea, DOT-ul, mm ramasi ca sa putem spune un pret aproximativ.

 

Intra aici, selecteaza 5er e60 si vezi daca identifici modelul.

 

http://felgenkatalog.auto-treff.com/

 

Pe urma vezi maine restul datelor de pe anvelope.

 

 

Oricum, banuiesc ca despre astea e vorba:

 

http://i.ebayimg.com/t/BMW-M-Double-Spoke-Style-135-18-Light-Alloy-Rim-OEM-/00/$(KGrHqQOKiQE3e-P!VIQBN-L1e)Gjg~~_35.JPG

 

Astea sunt style 135M, iar pe e60 s-au pus 8j x 18" ET20 cu ET43.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Da, alea sunt de M5. Dar el spune ca jantele sunt pe 18" iar cele de M5 originale sunt doar pe 19".

 

Oricum, cei care nu cunosc bine modelele "cad in plasa" si cred ca style 135m (cele din poza pusa de mine) sunt style 166 (modelul M5).

 

 

Asa ca raman 2 posibilitati:

 

1. Sunt style 135M

2. Sunt replici de style 166

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Pe M5 s-au pus doar style 166 in configuratia 8.5x19 ET 12(13.27Kg) si 9.5x19 ET 28(13.27Kg).

E o diferenta intre M si pachet M.

Daca vorbesti de 18 sigur nu sunt 166 sau sunt sigur replici,insa daca ar fi sa gasesti totusi cele originale, da se potrivesc binisor pe E90: cu 245/35/19 si 275/30/19.

Link to comment
Share on other sites

tipul care vrea sa vanda jantele astazi cumpara masina din reprezentata bmw si mi.a spus ca este pachet M ,vrea sa le schimbe cu jante pe 19 iar eu am pe un E 90 jante pe 19 dar vreau sa le schimb pe 18 ,mi se par foarte mari si vroiam sa stiu daca se pot inlocui fara probleme si care ar fi pretul ,va multumesc iar dupa ce o sa am mai multe detalii despre ele o sa postez si o sa primesc un raspuns concret
Link to comment
Share on other sites

acuma am aflat k e vorba de jantele care le-a postat kenbobo si anume style 135M 8jx18" iar cauciucurile au dimensiunea 245 40 18" 7 mm michelin ,acuma imi poate spune cineva daka le pot pune pe E 90 si care ar putea fi pretul lor aproximativ ,as mai avea o intrebare cand spuneti ca sunt replici asta vrea sa spuna ca nu sunt originale si sunt chinezerii sau la ce anume va referiti
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Replici = nu sunt originale, sunt produse de alta firma. Sunt unele replici bune, altele proaste.

Ideea e ca jantele replici dupa modele OEM se vand mai ieftin decat cele originale. Cei care pretind ca sunt originale si defapt ei vand replici, fac asta ca sa scoate un pret mai bun pe ele.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

tipul care vrea sa vanda jantele astazi cumpara masina din reprezentata bmw si mi.a spus ca este pachet M ,vrea sa le schimbe cu jante pe 19 iar eu am pe un E 90 jante pe 19 dar vreau sa le schimb pe 18 ,mi se par foarte mari si vroiam sa stiu daca se pot inlocui fara probleme si care ar fi pretul ,va multumesc iar dupa ce o sa am mai multe detalii despre ele o sa postez si o sa primesc un raspuns concret

 

Jantele merg puse pe e90 dar anvelopele ar trebui sa fie 225/40/18 nu 245/40/18.

Ca pret eu am vandut avelope tot asa la 6-7 mm cu 200 Euro si mai am jantele la vanzare cu 250. Deci un set anvelope+jante 135 sh ar costa 4-500 Euro in functie de urmele de uzura.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.