Jump to content

BMWhat / Carly - diagnoza, testare, verificare, stergere erori, soft-codding


Recommended Posts

Daca ai cumparat vechea aplicatie o vei gasi si pe aceasta in lista cumparaturilor tale de pe playstore/app store. Ideea e ca prima data, trebuie sa le ai pe ambele instalate a.i. sa-ti mearga totul full pe cea noua. Dupa poti sa dezinstalezi acel Carly_Old. Eu chiar acum 2 sapt cred mi-am codat cu noua aplicatie: start-stop, HUD extins, DVD In motion, Sport menu, etc. Au mers fara problema. E nasol acum daca vrei sa mai cumperi, practic vei plati 67Euro/an Acum 4 ani cred, am dat 50Euro si e lifetime cu totul activ in noua versiune.

 

Salutare! Stii cumva daca pot coda cu Carly, pe und 530 E61 din 2006, si mai exact unde in menu, ca DRL sa fie doar angels eyes, nu faza scurta? Si cand deschid masina, sa se aprinda (doar) angels eyes? Am versiunea full, am cautat prin modulul lumini, insa nu gasesc, sau nu imi dau seama exact unde este!

Mersi mult

 

Mentionez ca masina are xenon, faruri automate, senzor lumina deci pachetul extra.. insa nu reusesc nicicum! De asemenea follow me home, din cheie..cum il activez? Vad pe net tot felul de codari misto, si inteleg ca se poate si cu Carly.. cum spuneam am carly vers. full si adaptor bluetooth 2 original.

Link to comment
Share on other sites

Mai are vreun coleg ultima versiune Carly Old? Am observat ca la versiunea 29.20 (New) nu prea reusesc codarile... Cu vechea versiune mergea. Multumesc!

L.E. : http://turbobit.net/download/started/v3dhl2oi87pe pentru eventualii doritori...am gasit cumva...

 

Pune, te rugam, link-ul spre apliatie. Nu este ok cel pe care l-ai pus initial. Multumim!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nu merge instalata :(

La mine functioneaza FARA nicio problema. Inainte de toate : intri in setari/aplicatii, dai pe Carly vechi, ii dai oprire fortata, apoi STERGERE DATE, pe urma DEZINSTALARE. Dupa acesti pasi il instalezi cel postat. L-am si testat, e tot ok. Telefonul este Huawei P20 Pro

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

La mine functioneaza FARA nicio problema. Inainte de toate : intri in setari/aplicatii, dai pe Carly vechi, ii dai oprire fortata, apoi STERGERE DATE, pe urma DEZINSTALARE. Dupa acesti pasi il instalezi cel postat. L-am si testat, e tot ok. Telefonul este Huawei P20 Pro

Acum a mers dupa ce am facut pasi indicati de tine! Multumesc tare! :drinks:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Are cineva idee de unde pot cumpara si eu cablu carly ?

Din cate vad mai sus este OBD prin bluethoo pt telefon si este si cablu pentru caculator?

 

Poti folosi cablul D-CAN impreuna cu un cablu OTG sa te conectezi la aplicatie. In Carly selectezi cablu in loc de bluetooth.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

salutare colegii! am achizitionat si eu interfata carly cea noua...universala care cica e si mai buna ca gen 2...eu am un e61 2010 cu retrofit faruri cu xenon/cornering etc...ideea e ca nu reusesc sa activez us lights! adica am ca si drl angel eyes dar vreau si semnalizarea din far aprinsa...si am mai obs ca nu pot activa ca drl si “sprancenele”...cand activez si semnalizarea din far mi se aprinde si semnalizarea de pe aripa...ceva recomandari/sfaturi???? sa fie retrofit-ul facut aiurea?

in rest pe parte de diagnoza cred ca e f ok...sunt incepator, inca invat!

Edited by oxid73
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.