Jump to content

BMWhat / Carly - diagnoza, testare, verificare, stergere erori, soft-codding


Recommended Posts

Are cineva idee daca se poate cumpara vreo optiune gen iDrive codings din aplicatia crack uita? Functioneaza?

Salut!

Eu am cumparat cateva optiuni, si a functionat, in versiunea veche de carly. Si poti face mai departe update.uri din postarile pe care le fac colegii (multumim pe aceasta cale 😊👍), odata cumparate raman active. Sau cel putin asa a fost pana acum

Edited by nutu_tim
Link to comment
Share on other sites

Salut!

Eu am cumparat cateva optiuni, si a functionat, in versiunea veche de carly. Si poti face mai departe update.uri din postarile pe care le fac colegii (multumim pe aceasta cale 😊👍), odata cumparate raman active. Sau cel putin asa a fost pana acum

 

Deci sa inteleg ca daca instalezi o versiune crack, cumperi optiunile din ea si apoi instalezi o versiune mai noua tot crack peste(update) functioneaza?

Link to comment
Share on other sites

Deci sa inteleg ca daca instalezi o versiune crack, cumperi optiunile din ea si apoi instalezi o versiune mai noua tot crack peste(update) functioneaza?

Salutate!

Da, pana acum a functionat asa. Cel putin la mine. Dupa ce am cumparat optiunile, si am instalat mai departe update.urile postate de colegi, optiunile au ramas active.

Link to comment
Share on other sites

Gresit ambele !

Carly pt f merge doar cu adaptor carly

Cablu enet merge cu esys

 

Esys stiu ca e un fel de NCS expert pt F-uri.

 

 

Acum am pe laptop ista cu cablu dcan , pot folosi acelasi ista ( cu setarile actuale si cu cablu enet ) ?

Am ambele modele si E si F ( si as prefera sa am un singur ista instalat.

 

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Esys stiu ca e un fel de NCS expert pt F-uri.

 

 

Acum am pe laptop ista cu cablu dcan , pot folosi acelasi ista ( cu setarile actuale si cu cablu enet ) ?

Am ambele modele si E si F ( si as prefera sa am un singur ista instalat.

 

Multumesc

La e lasi ediabas setat

La f pui cablu enet si selectezi la setings enet network

Link to comment
Share on other sites

La e lasi ediabas setat

La f pui cablu enet si selectezi la setings enet network

 

Ms , astept sa-mi ajunga cablu de enet si incerc.

 

O lista cu codari disponibile pentru F-uri pentru ESYS ( gen VIM ... si restul ) daca are cineva , Pentru E / NCS au tot fost postate dar pentru F-uri nu am gasit.

 

Multumesc

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ms , astept sa-mi ajunga cablu de enet si incerc.

 

O lista cu codari disponibile pentru F-uri pentru ESYS ( gen VIM ... si restul ) daca are cineva , Pentru E / NCS au tot fost postate dar pentru F-uri nu am gasit.

 

Multumesc

 

SUBIECT INCHIS !

 

DEVIEM DE LA CARLY

 

pe google gasesti codari f10 esys cate vrei in pdf

Link to comment
Share on other sites

Cine a instalat versiunea veche de Carly pana la data de 15/3/18 poate migra la versiunea noua gratis.post-22171-0-68543800-1525110194_thumb.jpgpost-22171-0-65505900-1525110201_thumb.jpg

Stau si ma gandesc oare pe viitor (in 2 sau 3 ani)migratia la aplicatia noua sa nu mai fie chiar "free".Se poate sa vina Carly cu ceva "surprize"?

Edited by calinbmw2000
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Cine a instalat versiunea veche de Carly pana la data de 15/3/18 poate migra la versiunea noua gratis.post-22171-0-68543800-1525110194_thumb.jpgpost-22171-0-65505900-1525110201_thumb.jpg

Stau si ma gandesc oare pe viitor (in 2 sau 3 ani)migratia la aplicatia noua sa nu mai fie chiar "free".Se poate sa vina Carly cu ceva "surprize"?

 

Eu am deja surprise . Pe un telefon nou , versiunea noua a aplicatiei nu vrea sa se activeze automat.

Deja le-am scris celor de la Carly.

Nu prea vad de ce "versiune noua" separata cand puteau foarte bine sa inlocuiasca versiunea veche la primul update.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
Salutare. Am achizitionat recent un cablu Pa soft 140..bmw scanner. Toate bune se conecteaza la masina pot citi erori am reusit chiar si mici codari.Problema este ca nu citeste toate modulele ex. DDE(not available ) sau LCM . LCM pot vedea erori dar cand intru la coding imi apare "no available coding index, yet" aveti idee unde e problema?
Link to comment
Share on other sites

Salutare, am un BMW X3 xdrive20d F25 motor B47 09/2014, am vazut ca sunt doua modele de adaptor Carly. https://shop.mycarly.com/en/adapter/ios-bmw/

Pe care ar trebui sa-l achizitionez si ce soft (Apple)pentru a putea citi parametrii de fuctionare (in prima faza temperatura ulei cutie viteze automata, doresc sa schimb uleiul transmisiei si imi trebuie aceasta temperatura.

Cine a comandat de pe acest site, in cat timp a venit produsul?

Va multumesc.

Edited by mariusjo
Link to comment
Share on other sites

salutari, as vrea sa cumpar si eu cablul asta: https://www.olx.ro/oferta/interfata-diagnoza-tester-bmw-inpa-cablu-diagnoza-bmw-inpa-k-can-IDaJxqw.html#f7f038d581

Se folosesc tot felul de termeni pe aici si diferite softuri, inca sunt nou in comunitatea voastra, cu acest cablu se pot face vreo codare a masinii din semnatura?

Sau merge doar pentru diagnoza? Si alta intrebare, ce soft ar trebui pentru acest cablu? Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Va salut, foloseste cineva acest model Carly pentru Iphone? ESte ok? Citeste temperatura uleiului din cutia de viteze? Nu stiu ce ar fi mai bun pentru mine, acest modul sau ISTA D sau ICOM (pereturile sunt si ele pe masura), nu repar masini, doar pentru uz personal.
Link to comment
Share on other sites

Va salut, foloseste cineva acest model Carly pentru Iphone? ESte ok? Citeste temperatura uleiului din cutia de viteze? Nu stiu ce ar fi mai bun pentru mine, acest modul sau ISTA D sau ICOM (pereturile sunt si ele pe masura), nu repar masini, doar pentru uz personal.

Ista d - cu cablu ener (10 usd) si ai diagnoza originala

Carly se ocupa mai mult cu codari

Link to comment
Share on other sites

Salutare, am un BMW X3 xdrive20d F25 motor B47 09/2014, am vazut ca sunt doua modele de adaptor Carly. https://shop.mycarly.com/en/adapter/ios-bmw/

Pe care ar trebui sa-l achizitionez si ce soft (Apple)pentru a putea citi parametrii de fuctionare (in prima faza temperatura ulei cutie viteze automata, doresc sa schimb uleiul transmisiei si imi trebuie aceasta temperatura.

Cine a comandat de pe acest site, in cat timp a venit produsul?

Va multumesc.

Al doilea cred ca e suficient pt tine . Primul include un adaptor pt modele mai vechi. Cumperi din App Store Carly for BMW New version. Pachetul vine cam intr-o saptamana .

Link to comment
Share on other sites

Ista d - cu cablu ener (10 usd) si ai diagnoza originala

Carly se ocupa mai mult cu codari

Multumesc pentru raspuns.

Sa inteleg ca imi trebuie:

Interfata diagnoza BMW ISTA PRO K+CAN versiune profesionala 2017

 

Cod: BMW K+can ISTA PRO K+CAN

plus:

"Cablu ENER"? pe acesta nu-l gasesc, asa ceva este ok?-Interfata diagnoza auto BMW Enet Ethernet - OBD 2 E-SYS ICOM F-series+patch cord.

 

Al doilea cred ca e suficient pt tine . Primul include un adaptor pt modele mai vechi. Cumperi din App Store Carly for BMW New version. Pachetul vine cam intr-o saptamana .

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.