Jump to content

BMWhat / Carly - diagnoza, testare, verificare, stergere erori, soft-codding


Recommended Posts

atunci voi investi in varianta originala.

 

off topic - mi-am cumparat si interfata Inpa K-Dcan, e migalos tare de instalat tot ce iti trebuie pe laptop; aproape am terminat (a durat cateva ore), sper sa fac zilele astea o diagnoza; cu VagCom era mult mai simplu...

Link to comment
Share on other sites

Daca am inpa si ncs expert instalat pe windows 8.1, pot folosi dis cu vmware?

stiu ca au legatura astea.

DIS-ul merge doar in vmware cu WIN XP si o versiune de EDIABAS veche(6.x parca), am sa ma uit deseara daca mai am pasii de instalare.

Link to comment
Share on other sites

Am luat aplicatia originala; deja am facut niste codari, mi-a placut ca pot schimba parametrii la stropire faruri (prea se consuma repede lichidul de parbriz).

La mine se pot face codari in 6 module (lumini, stingatoare, inchidere centralizata, securitate, instrument cluster, climatizare).

A mers si scanarea de erori, totul e ok :sorcerer:

 

Un downside - am adaptor original ivini - se pare ca nu e compatibil cu aplicatia Torque (dashboardurile din BMWhat nu sunt la fel de atragatoare ca cele din Torque).

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am reusit azi sa fac prima codare cu acest BMWhat, dar prin cablu! Mi-am activat DRL-ul pe Highbeam, doar ca Angel Eyes-urile nu se aprind! Acum cateva minute am facut ceva modificari, doar ca intunecandu-se, pe Auto acum se aprinde faza scurta pe xenon! Prima oara am selectat la "Day Time running light - Customization" Highbeam! Default era pus pe Individual! Dupa, la Day time running light - angel eyes, am pus pe active, la fel si DRL Highbeam, tot pe active! Am setat intensitatea la DRL highbeam pe high! in acest setup am observat ca AE nu erau aprinse! Lampile de highbeam erau aprinse! Acum pe seara am setat iar la DRL Customization pe Individual si restul am lasat la fel! Trebuia cumva sa las la Customization pe Individual si doar sa modific la DRL Highbeam pe active? Default asta era not active! Oricum astept maine pe zi sa vad ce se intampla, doar ca voiam sa intreb pe cei care si-au codat aceasta optiune care sunt pasii sa mearga si AE! Merci! Intensitatea la highbeam cum v-ati setat-o? Daca pui pe Verry High, lampile din mijloc vor functiona ca si cand faza lunga este activa? au aceeasi intensitate ori sunt totusi ceva mai slabe?
Link to comment
Share on other sites

incerci toate variantele, dar nu cred ca trebuie pe high...incearcao varianta intermediara, daca ai

 

Da! Aia m-am gandit si eu, de aia am pus la loc pe Individual si am doar am lasat Active la DRL Highbeam! Sper sa fie OK! O sa vad maine pe zi!

Link to comment
Share on other sites

am gasit varianta 15.89,am incercat sa ma conectez cu 2 cabluri de diagnoza bmw care pe pc.merg fara probleme, unul nu se conecteaza,iar celalalt se conecteaza,scrie connecting pls wait si astept mult si bine.deci pt.mine nu ma ajuta la nimic. Edited by mario318ci
Link to comment
Share on other sites

Am ultima vers. 15.89 cred ca i ultima. Se conecteaza imediat. Mai repede ca adaptorul bluetooth. Mai are momente cand nu vrea, dar insist si se conecteaza. Prima oara cand am folosit cablul, s a conectat din prima.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.