Jump to content

BMWhat / Carly - diagnoza, testare, verificare, stergere erori, soft-codding


Recommended Posts

nu merg versiunile mai vechhi ca trebuie activate ... si mi am pus android 6.0.1 pe galaxy s7 edge si acum merge lucky patcher si freedom dar tot nu pot activa optiunile din aplicatie ... imi apare ca se face plata si apoi apare mesaj ca nu sa putut activa online ... deci naspa ... nu avem noi un baiat destept printre noi sa modifice putin apk ul ala ? sa faca o magie sa mearga toate functiile din aplicatie ... totusi 100 euro e mult pt o aplicatie :( trebe sa comand si adaptorul 50 ... deci se aduna :(
Link to comment
Share on other sites

Si intr un final am reusit sa instalez si sa activez aplicatia !

Descarcati arhiva ce v o trimit si apoi va mai trebuie Titanium Beckup care il descarcati de pe net preferabil varianta Pro

Prima data instalati Titanium Beckup

Apoi Instalati carly vers pro

Apoi Intrati in Tit Beckup si cautati carly si ii face ti beckup

Apoi copiati beckup ul din arhiva ce v am trimis o eu in folderul Titanium Beckup in loc la fisierele ce le ati facut mainainte

Apoi intrati iar in Tit Beckup si gasiti aplicatia carly si dati restaurare doar la date nu si la aplicatie

 

Sper ca m am facut inteles , am explicat cat se poate de babeste ... pe intelesul tuturor :)

 

Aici aveti link sa descarcati aplicatia !

 

https://mega.nz/#!2UwnyL7a!gBfShcerfAabSqtCl7ufEY39klToFRAo_WCEN9XTBSE

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat aplicatia inca de acum doi ani, acum o luna am luat si adaptorul Gen2 pt F10, desi inainte am cumparat primul adaptor. E foarte incet cel putin cand fac diagnoza. Parca pe E90 mergea mai repede, desi e normal ca are mai putine module de scanat. Chiar si atunci cand ma conectez pe masina sta destul de mult. Au tot modificat si aplicatia si de cand cu noua interfata parca ruleaza mai greu. Plus ca pt multe erori, da doar cod si nici o explicatie. Abia astept sa-mi ajunga cablul Enet si sa folosesc ISTA-ul ca pe Carly imbatranesti.
Link to comment
Share on other sites

Eu am cumparat aplicatia inca de acum doi ani, acum o luna am luat si adaptorul Gen2 pt F10, desi inainte am cumparat primul adaptor. E foarte incet cel putin cand fac diagnoza. Parca pe E90 mergea mai repede, desi e normal ca are mai putine module de scanat. Chiar si atunci cand ma conectez pe masina sta destul de mult. Au tot modificat si aplicatia si de cand cu noua interfata parca ruleaza mai greu. Plus ca pt multe erori, da doar cod si nici o explicatie. Abia astept sa-mi ajunga cablul Enet si sa folosesc ISTA-ul ca pe Carly imbatranesti.

 

 

cu carly e fain ca faci mai usor codarile , pt diagnoza clar ista d si pt update de module ista p ...

appo pt regenerare de filtru dpf ai folosit aplicatia carly ?

Link to comment
Share on other sites

Si intr un final am reusit sa instalez si sa activez aplicatia !

Descarcati arhiva ce v o trimit si apoi va mai trebuie Titanium Beckup care il descarcati de pe net preferabil varianta Pro

Prima data instalati Titanium Beckup

Apoi Instalati carly vers pro

Apoi Intrati in Tit Beckup si cautati carly si ii face ti beckup

Apoi copiati beckup ul din arhiva ce v am trimis o eu in folderul Titanium Beckup in loc la fisierele ce le ati facut mainainte

Apoi intrati iar in Tit Beckup si gasiti aplicatia carly si dati restaurare doar la date nu si la aplicatie

 

Sper ca m am facut inteles , am explicat cat se poate de babeste ... pe intelesul tuturor :)

 

Aici aveti link sa descarcati aplicatia !

 

https://mega.nz/#!2U...FRAo_WCEN9XTBSE

 

 

 

 

Ne bucuram ca s-a gasit un "baiat destept" printre noi care sa modifice aplicatia deja functionala si cu explicatii de la postul 707.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/144702-bmwhat-carly-diagnoza-testare-verificare-stergere-erori-soft-codding/page__st__700

Respect ! cheers.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si intr un final am reusit sa instalez si sa activez aplicatia !

Descarcati arhiva ce v o trimit si apoi va mai trebuie Titanium Beckup care il descarcati de pe net preferabil varianta Pro

Prima data instalati Titanium Beckup

Apoi Instalati carly vers pro

Apoi Intrati in Tit Beckup si cautati carly si ii face ti beckup

Apoi copiati beckup ul din arhiva ce v am trimis o eu in folderul Titanium Beckup in loc la fisierele ce le ati facut mainainte

Apoi intrati iar in Tit Beckup si gasiti aplicatia carly si dati restaurare doar la date nu si la aplicatie

 

Sper ca m am facut inteles , am explicat cat se poate de babeste ... pe intelesul tuturor :)

 

Aici aveti link sa descarcati aplicatia !

 

https://mega.nz/#!2UwnyL7a!gBfShcerfAabSqtCl7ufEY39klToFRAo_WCEN9XTBSE

Functioneaza :)

As dori sa adaug doua lucruri :

1. AICI aveti Titanium Backup Pro versiunea 8.0 "tratata"

2. Dupa ce faceti backup la aplicatie si ati copiat fisierele enumarate, NEAPARAT intrati in aplicatii, cautati Titanium Backup si ii dati OPRIRE FORTATA!'

Felicitari tuturor care ne-au ajutat in acest sens!

Link to comment
Share on other sites

O intrebare pentru cunoscatori : am comandat recent Carly 2nd Generation Adapter Bluetooth. Dupa ce intru in posesia adaptorului nou, adaptorul bluetooth vechi se poate vinde sau o sa mai am nevoie de el?

 

Il poti vinde, nu mai ai nevoie de el. In aceeasi situatie m-am aflat si eu.

Link to comment
Share on other sites

Ne bucuram ca s-a gasit un "baiat destept" printre noi care sa modifice aplicatia deja functionala si cu explicatii de la postul 707.

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/144702-bmwhat-carly-diagnoza-testare-verificare-stergere-erori-soft-codding/page__st__700

Respect ! cheers.gif

 

 

Cu ce ai pus tu nu te supara dar nu a mers ... eu am explicat babeste ca sa inteleaga tot omul ... s au am gresit ca se prind mai multi cu ce se mananca aplicatia asta ?? sau nu mai pot lua bani baieti destepti pentru activari ?? in fine nu vreau sa intru in polemici ca nu are rost ! era greu sa incarci o varianta cu tot ce trb in arhiva ??? si sa explici totul pas cu pas ... hai o zi buna

Link to comment
Share on other sites

Am luat tot topicul cap-coada si am inteles urmatoarea chestie:

Daca cumpar interfata Carly GEN 2 si aplicatia pentru android(full), tot va mai trebui sa platesc anumite chestii gen regenerare, idrive, etc?

Intreb asta pentru ca la ei pe site zice ce se poate coda pentru E6x(2003-2010) http://support.mycarly.com/knowledge-base/code-bmw-what-is-possible/ , iar pe forum am citit ca doar daca platesti extra poti.

Pana la urma cum sta treaba? Ca nu vreau sa platesc de mai multe ori pentru acelasi produs.

Mersi.

Link to comment
Share on other sites

are ceva in plus fata de 23.80 ?? mrs ;)

Verifica si tu pe google

Play

 

Ce este nou

Long awaited update 😄

- iDrive Coding now possible for NBT (all new iDrive possible now)

- Exhaust valve + Active Sound Design: Turning On and Off again for all F-Models, that have this built in

Link to comment
Share on other sites

Salutare,as vrea si eu sa mi cumpar "jucaria"asta impreuna cu app pt ios si as vrea sa mi spuneti ce codari merg pe e90 2008 nfl cei care au facut sau stiu,am cautat dar nu reusesc sa gasesc nicaieri o lista cu codari care merg pe aceasta masina.Va multumesc in avans!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.