Jump to content

BMWhat / Carly - diagnoza, testare, verificare, stergere erori, soft-codding


Recommended Posts

Salutare tuturor am mai citit putin topicul acesta am gasit prin primele pagini o versiune mai veche de carly for bmw pro versiunea 22 si am incercat sa ma conectez la masina dar nu vrea sa se conecteze. Pacientul in cauza este un e46 din 2000 cod motor m43b19 iar adaptorul este unul elm327 v2.1. Din ce vad aplicatia imi zice ca ar trebui sa folosesc cablu, ce ar trebui sa reusesc sa ma conectez la masina? Am vazut ceva pe aici cum ca mi-ar trebui neaparat adaptor carly generation II. Mentionez ca pe torque se conecteaz. Multumesc.

post-91616-0-57147600-1541883959_thumb.png

Edited by vlad96bret
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

care este ultima versiune ce merge pe cablu? vreau pt e46-le tatalui meu. nu-mi trebuie ultima versiune. multumesc. sanatate!

 

CArly merge si pe cablu, cel putin cu cel dedicat Carly- vezi poza. Trebuie activat modul Expert si merge pt masinile care erau suportate la vremea respectiva.

Adica E series in principal, dar functionalitatile sunt limitate, de exemplu modulul de DPF sigur nu merge pe cablu, in schimb codari, diagnoza, parametrii merg.

Sper sa va fie de folos.

 

Daca cineva doreste cablu Carly- am o bucata. PM me.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salutare.

 

A reusit careva dintre voi sa configureze o Navigatie aftermarket Android cu Adaptorul Carly Bluetooth?

Ma chinuiesc la un F30 cu Navigatie care ruleaza Android 7.0 si nu reusesc. Adaptorul e descoperit in meniul de Bluetooth, dar nu pot sa fac imperechierea, nu imi cere cod pin sau orice altceva.

Daca aveti o idee sau o o solutie v-as fi recunoscator.

 

Mersi,

Dani

Link to comment
Share on other sites

Mai are vreun coleg ultima versiune Carly Old? Am observat ca la versiunea 29.20 (New) nu prea reusesc codarile... Cu vechea versiune mergea. Multumesc!

L.E. : http://turbobit.net/...ed/v3dhl2oi87pe pentru eventualii doritori...am gasit cumva...

 

Daca ai cumparat vechea aplicatie o vei gasi si pe aceasta in lista cumparaturilor tale de pe playstore/app store. Ideea e ca prima data, trebuie sa le ai pe ambele instalate a.i. sa-ti mearga totul full pe cea noua. Dupa poti sa dezinstalezi acel Carly_Old. Eu chiar acum 2 sapt cred mi-am codat cu noua aplicatie: start-stop, HUD extins, DVD In motion, Sport menu, etc. Au mers fara problema. E nasol acum daca vrei sa mai cumperi, practic vei plati 67Euro/an Acum 4 ani cred, am dat 50Euro si e lifetime cu totul activ in noua versiune.

Edited by RaYn3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.