Jump to content

E32 V12


cristi_e38

Recommended Posts

Vand Bmw E32 v12 masina este intr-o stare foarte buna aproape impecabila, de'a lungul timpului masina a suferit multe modificari s'au investi foarte multi bani in ea....are computer bord,4 geamuri electrice, oglinzi electrice,interiori piele reglabil electric + incalzire....

-frane fata M5

-cilindree marita la 5.4

-jante Breyton 18' 9.5j toate 4

-volan momo (alpina)

-pachet exterior AC-schnitzer

-faruri cu lupe si angel eyes (probelma la 2 inele)

-semnale clare

-evacuare borla

-filtre aer sport

-buji NKG iridium

-blocant

-strut bar

-cip tuning (facut in germnaia)

-regulator presiune benzina......si multe multe altele.....

Masina are toate bucsile schimbate+tampoane motor si cutie,ulei filtre...,interiorul arata foarte bine nu este rupt sau uzat ,accept orice test.

Pentru mai multe intrebari folositi forumul sau la telefon.

 

Accept variante.

 

 

PRET: 4000 de euro negociabil. TEL: 0733.254.879 sau YM:cristi_and2_cristi

Edited by cristi_e38
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

eu stiu masina, am mai vazut-o in Bucuresti ... insa in afara numarului de inmatriculare ATIPIC si autocolantelor cu ALPINA, poate si garda ceva mai joasa, sincer, nu prea inteleg de ce e asa de "raritate"... poate din cauza angeleys montate de-un dreptaci cu mana stanga?

 

chiar este ALPINA? sau e "customizata"?

 

daca da, poti pune o serie de caroserie sau placuta de origine ALPINA?

Link to comment
Share on other sites

e rar dar nu chiar asa,au mai fost destule 750i E32-uri pe la noi,din pacate dezmembrarile le-au mancat pe toate de cand cu marirea de impozit.Daca asta e raritate atuci 635CSI 320is sau E21 323i ce sunt? ozn-uri?.Oricum masina e misto dar formularea a fost un pic nefericita.PS:daca este Alpina originala atunci DA este un model foarte rar . Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Tocmai au fost numai sunt deci sunt rare nu??Le numeri pe degete "v12-urile".Cum si cel care o va cumparara este cam "rar",masina o va lua clar un pasionat nu o va lua cineva care sa mearga cu ea la piata etc... ok...in fine rog in moderator daca se poate sa stearga cuvantul "raritate" din titlu, ca nu vreau sa facem acest topic un "balci".Multumesc!!

 

NU ESTE ALPINA!!!!

Daca era alpina:

1.Nu era la banii astia.

2.NU ERA DE VANZARE!!!!

  • Like 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

O "raritate" cred ca este o masina veche in starea originala, cand ii pui embleme si piese de la alte masini sau aftermarket ramane doar un proiect de tuning.

 

Oricand poti "asambla" o masina de genul asta daca asta vrei.

 

Raritate este si mercedes 190E in ziua de astazi si trabantul si oltcit-ul.

  • Like 3
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

tot in zona Salii Palatului am vazut-o si eu, de foarte multe ori... chiar si cand avea aceleasi numere SPP750, insa in format american, de genul celui din poza :blink:

 

Eu o vedeam parcata vizavi de Intercontinental, aproape de restaurantul Pescarul.

 

Foarte multa vreme am vazut-o acolo constant.

e cam aceeasi zona

SPP750.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ce e asa greu de inteles?? Vrei un desen??

 

Nu vreau nimic colegu', si nici sa intru in polemici cu tine nu vreau, dar nu te supara...la banii astia imi iau un e39 sau e46 sau chiar su un e38 de toata frumusetea, iar daca mai pun vreo 2000€ ajung chiar si la un e65 care n-are grad de comparatie cu modelul tau. Pai nu te gandesti pe ce ceri tu banii aia? fii atent, iti dau eu fix 4000€ pe ea, nu negociem niciun cent, dar o vreau inscrisa pe Ro cu taxa de mediu platita si cu impozitul la zi, ok?

Uite, te intreb eu un lucru: tu ai fi dispus sa dai 4000€ pe o masina veche de peste 25 de ani (probabil sfarsitul anilor '80 sau inceputul anilor '90,ca nici anul fabricatiei nu l-ai pus), fara niciun fel de acte (degeaba are actele pe DE daca sunt expirate de cine stie cand), care un impozit la ea sare de 8000 ron (aproape 2000€), care timbrul de mediu se invarte in jurul sumei de 4000€, care o asigurare pe un an costa cateva sute de € (daca nu indeplinesti niste criterii, poa' sa ajunga chiar si la 500€), care este umblat in motor (prin marirea cilindreei), si cine stie ce modificari neconforme mai are, ca sa nu-ti mai spun ca tre' sa-ti faci peco mobil sau sa umbli cu cisterna dupa tine sa circuli cu masina asta, in conditiile in care la banii pe care-i ceri tu, behaie piata de BMW-uri mult mai echilibrate dpdv performanta/confort/taxe/consum/intretinere??? Te rog sa-mi raspunzi la intrebarea asta.

Edited by Catalin BMW
  • Like 2
  • Downvote 8
Link to comment
Share on other sites

Nu vreau nimic colegu', si nici sa intru in polemici cu tine nu vreau, dar nu te supara...la banii astia imi iau un e39 sau e46 sau chiar su un e38 de toata frumusetea, iar daca mai pun vreo 2000€ ajung chiar si la un e65 care n-are grad de comparatie cu modelul tau. Pai nu te gandesti pe ce ceri tu banii aia? fii atent, iti dau eu fix 4000€ pe ea, nu negociem niciun cent, dar o vreau inscrisa pe Ro cu taxa de mediu platita si cu impozitul la zi, ok?

Uite, te intreb eu un lucru: tu ai fi dispus sa dai 4000€ pe o masina veche de peste 25 de ani (probabil sfarsitul anilor '80 sau inceputul anilor '90,ca nici anul fabricatiei nu l-ai pus), fara niciun fel de acte (degeaba are actele pe DE daca sunt expirate de cine stie cand), care un impozit la ea sare de 8000 ron (aproape 2000€), care timbrul de mediu se invarte in jurul sumei de 4000€, care o asigurare pe un an costa cateva sute de € (daca nu indeplinesti niste criterii, poa' sa ajunga chiar si la 500€), care este umblat in motor (prin marirea cilindreei), si cine stie ce modificari neconforme mai are, ca sa nu-ti mai spun ca tre' sa-ti faci peco mobil sau sa umbli cu cisterna dupa tine sa circuli cu masina asta, in conditiile in care la banii pe care-i ceri tu, behaie piata de BMW-uri mult mai echilibrate dpdv performanta/confort/taxe/consum/intretinere??? Te rog sa-mi raspunzi la intrebarea asta.

 

Eu consider ca exagerezi.

Ce legatura are un E46 316 sau 318 cu V12-le asta ?

E exact cum tu ai vrea sa iti iei un E46 sh si eu iti zic sa iti iei Logan aproape nou la banii aia……

Nu sunt fan E32 ….. dar pt un pasionat sau pt unu caruia ii place masina/motorul si cum arata….o inmatriculezi cu cateva sute pe bulgaria si ti-ai facut nebunia.

Din pct meu de vedere , tu esti cel sarit de pe fix daca ai vrea ca masina asta sa fie in regula cu inmatricularea si impozitu la zi…..sa o poti lua pe numele tau ! Asta mi se pare o adevarata nebunie…...

  • Like 5
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.