Jump to content

BMW 520i 24v


MyKe

Recommended Posts

Multumesc!

 

Am un feeling ca va ramane mult timp la mine, sunt foarte incantat de ea. :)

 

Am uitat sa mentionez ca are taxa platita si nu s-a recuperat (cel putin, asa mi s-a zis, urmeaza sa intru in posesia adeverintei dupa ce se elibereaza, demersurile in acest scop fiind deja facute).

Link to comment
Share on other sites

Sunt constient, dar asta e singurul meu viciu: masina. Nu tigari, nu bautura. :D

 

Si in Dacie am bagat multi bani (vezi poza), de aceea am luat decizia sa o vand, ca sa bag banii in ceva ce merita. :)

post-9455-0-60053300-1391002233_thumb.jpg

Edited by MyKe
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Bun venit in comunitate, este bina ca inca mai apar E34 "cu potential". Daca ai nevoie de sfaturi/indrumari poti intreba aici sau in privat, o sa incercam sa te ajutam, exista pe forum cativa "cunoscatori" ai modelului foarte binevoitori cu sfaturi!
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc!

 

Masina nu va suferi modificari (poate un swap peste ceva ani), am de gand sa o intretin cat pot de bine.

 

Urmeaza schimbarea reperelor cu cele de rezerva (+ cureaua si garnitura), am vorbit deja cu Bogdan (sper sa nu gresesc), abia astept sa vad acul de consum instantaneu prinzand viata. :D

 

@DYC88, te felicit pentru al tau E34! Ultima oara te-am vazut prin Poli, cand a venit si Porcisteanu, e "tzipla" masina! :)

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Salut si bine v-am gasit!

 

Printre atatea masini moderne, hop, vin si eu cu mosul meu. Platforma asta imi place cel mai mult, desi recunosc ca am cochetat cu ideea achizitionarii unui E36 Coupe (318is) pus la vanzare aici, la Mica Publicitate. Legat de E34, nu imi placeau masinile care erau la vanzare in RO, astfel imi spuneam ca imi voi lua unul din DE/AU atunci cand voi avea posibilitatea.

 

...

 

Partea ciudata e ca, desi imi placea la nebunie E34 inca de mic copil, nu condusesem niciunul pana sa apara acesta. :)

 

...

 

Frumoasa, cat te-a costat?

Link to comment
Share on other sites

Să o conduci sănătos! Arată foarte bine baba.

Să o ţii căt mai originală şi îngrijită d.p.d.v. tehnic. Maşinile astea cu toate că sunt atăt de vechi, dacă sunt întreţinute cum trebuie încă îţi oferă plăcere la condus mai mare decât multe maşini mai noi de la alte mărci.

 

La mine la E39 când nu mergea litometrul era de la senzorul ABS stânga-spate, însă nu mergea nici vitezometrul.

 

Din experienţele mele cu BMW-uri vechi, sfatul meu este să o ţii cât mai din scurt şi la cel mai mic semn că dau să cadă să schimbi imediat piesele respective cu unele noi şi n-o să ai probleme. Ba chiar unele piese care nu sunt foarte scumpe(curele, role, termostat şi altele) este bine să le schimbi preventiv ca să nu te trezeşti că te lasă în drum.

 

Încă o dată felicitări de achiziţie şi să te bucuri de ea.

Edited by ktL745
Link to comment
Share on other sites

cere numaru lu DYC si streseaza-l cu telefoane pt orice problema...omu ala a demontat masina cap-coada iti poate da sfaturi ok ;)

 

in rest...ce pot sa zic...masina arata mai bine ca a lu DYC ;)

 

 

 

 

cand o cumparase! hahaha :frantics:

Edited by ckh
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

Am schimbat farul crapat, ramane sa le schimb si pe restul pe parcurs, unul avand putina rugina pe margini si celalalt cu lupa avand ceva probleme (intensitatea luminoasa e destul de slaba)

 

Am luat masina cu duzele de parbriz infundate. Le-am dat jos, sperand sa le pot desfunda in casa. Nico sansa, cred ca au calcar in ele. Asadar, caut duze incalzite!

 

Tot nu am aflat de ce nu merge turometrul, ma simt tare neputincios. :(

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.