Jump to content

BMW 520i 24v


MyKe

Recommended Posts

Nu mai pot edita.

 

Am facut ceva sapaturi, dar am gasit la vanzare doar duze cu 2 intrari (61668350355):

 

http://www.turnermotorsport.com/image/bmw_parts/61668350355-1.jpg

 

Duzele care apar pentru masina mea in realoem (61669401946 - ENDED) au fost fabricate pana in 2008 si nici nu reusesc sa gasesc echivalente asa usor cum gasesc pentru cele cu 2 intrari. :( What to do?

Link to comment
Share on other sites

Nu e sigur de la senzorul ABS. Când e dus se aprind martorii de ABS ºi ASC, iar dacã e dus cel de pe stânga spate nu merge nici vitezometrul.

Dã bordul jos ºi vezi ce e pe acolo...e posibil sâ fie ºi acul ÎnÞepenit sau sãrit din locaºul lui.

Link to comment
Share on other sites

Gasesti mai pe toate drumurile, intreaba pe grupul de FB de bord, am avut eu unul dar l-am dat acum cateva luni, era cu 4 mufe pe spate, varianta cu check-control.

Din ce imi aduc aminte Alex Maniacul avea vreo 3 borduri candva, poti sa ii pui o intrebare

Edited by DYC88
Link to comment
Share on other sites

Multam! Era bun un 2.5, dar nu imi permit un asemenea impozit (si nici nu il consider relevant, dar asta e alta poveste). Daca e cuminte, o sa-i fac un transplant la vara. :)

 

Am inceput "goana dupa piese", avem pe lista garnitura capac supape, curele accesorii, duze parbriz incalzite, balama clapeta rezervor, antigel, discuri si placute spate. :)

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

Edited by MyKe
Link to comment
Share on other sites

Am inceput "goana dupa piese", avem pe lista garnitura capac supape, curele accesorii, duze parbriz incalzite, balama clapeta rezervor, antigel, discuri si placute spate. :)

 

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

cand schimbi garnitura Capac s-o ungi cu putin ulei pe ambele parti,etanseaza mai bine unsa.Plus iti mai trebuie niste silicon in spate unde vine axa cu came,are o forma pe semirotund si pe acolo mai pierde.Poze poti vedea pe Pelican parts plus unDIY.

Curelele ti le recomand pe cele Contitech,daca pui altceva scartaie si te pisi pe ele :)

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

la garnitura neaparat sa iei si garniturile de interior, sunt si cu si fara..eu am luat fara prima oara si am dat banii degeaba..si se pare ca victor reinz sunt mai bune..

 

cat despre silicon mi-au pus silicon prima oara si tot a curs dupa un an, mecanicul la care am schimbat-o ulterior nu a vrut sa dea cu silicon, mi-a zis daca trebuia silicon iti puneau ei in kit :) si nu mai curge, culmea..cred ca tine de elasticitatea cauciucului

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Multumesc!

 

Am schimbat farul crapat, ramane sa le schimb si pe restul pe parcurs, unul avand putina rugina pe margini si celalalt cu lupa avand ceva probleme (intensitatea luminoasa e destul de slaba)

 

Am luat masina cu duzele de parbriz infundate. Le-am dat jos, sperand sa le pot desfunda in casa. Nico sansa, cred ca au calcar in ele. Asadar, caut duze incalzite!

 

Tot nu am aflat de ce nu merge turometrul, ma simt tare neputincios. :(

 

Vezi daca nu is infundate filtrele de la duze :p

Link to comment
Share on other sites

Garnitura vine la set, deci probabil le are si pe cele din interior.

 

Unde sunt acele filtre?

Pe furtun arunca lichid cu presiune, dar la duze nu am vazut niciun filtru.

Edited by MyKe
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.