Jump to content

325


Cristi HML

Recommended Posts

Asta vroiam, dar deja m-am plictisit de ea si imi cam pare rau de cati bani am bagat...

 

Am uitat sa va dau detalii:

 

BMW 325iA, coupe, caroserie E36, an fab 11.1992, automata cu 3 setari: iarna, sport, economic, piele neagra, clima bizonala, computer de bord (varianta mare daca nu ma insel si Scarface are la fel), ABS, Airbag sofer, praguri, oglinzi, prelungire spoiler spate, eleron AC Schnitzer, catalizatoare scoase, finala PowerFull, sprancene, jante nush ce natie sunt dar sunt urate rau pe loc (in mers parca dau putin mai bine) pe 16 si cam atat. O am din Dec. 2003 si plang si acum dupa 320-ul manual dinainte.. :blink: :) :)

Link to comment
Share on other sites

Dupa aproape un an, nu ma mai multumesc; asa mi se intampla de fiecare data: am senzatia ca la un moment dat se plafoneaza masina si senzatiile care le aveam la inceput nu le mai traiesc cu aceeasi intensitate... asa ca vreau mai mult!! :blink: :)
Link to comment
Share on other sites

gasisem odata un 540iA pe autovit. frumoasa masina. din 2000 parca. parca imi pare rau ca nu am luat-o atunci, dar probabil acum eram mai sarac cu multe milioane date pe benzina :0

1058[/snapback]

 

:) :) tare faza cu benzina dar la mine cand e vorba de masini nu fac compromisuri ..... si oricum nu imi place diesel....cand aud caraitul ala :blink:

 

ps: dan98 no offence but for me diesel is not an option

Link to comment
Share on other sites

deci iti consuma cam 16-17% sau ma insel??

1064[/snapback]

 

nu te inseli deloc, cam asta e; cand merge sotia nu sare de 14 nici batuta :)

 

Cu 545, nici n-am auzit de el spre rusinea mea :blink: dar daca e nou (E60) e clar ca nu pot sa ma ating de el; eu ma gandeam undeva la 11-12.000 pt un 540 din 98-99

Link to comment
Share on other sites

nu te inseli deloc, cam asta e; cand merge sotia nu sare de 14 nici batuta  :)

 

Cu 545, nici n-am auzit de el spre rusinea mea :blink: dar daca e nou (E60) e clar ca nu pot sa ma ating de el; eu ma gandeam undeva la 11-12.000 pt un 540 din 98-99

1066[/snapback]

 

Ce optiuni primesti la un asa 540 si cati kilometrii?

Link to comment
Share on other sites

Era unul la Bavaria langa Herastrau (am fost odata sa imi fac un leasing pt un SH dar n-am reusit) si aveau un 540 albastru metal din Cta la 12.000E din 99 cu vreo 130.000km cu tot ce trebuie inclusiv piele crem, climatronic, tempomat, geamuri, oglinzi electrice si incalzite si multe altele. Din pacate n-am avut bani si imi venea sa mor atunci dar asta a fost.
Link to comment
Share on other sites

@Cristi HML : vreau sa stiu si eu daca ai avut defectiuni tehnice la masina ?

Ma gandesc ca fiind din '92 au cam inceput sa se strice diferite piese de pe ea. As vrea sa stiu pt. ca vreau sa imi iau si eu un E36 cat mai curand si vreau sa stiu estimativ cam la ce sa ma pot astepta sa pice la ea.

Link to comment
Share on other sites

EL LOCO, inainte am avut un 320 tot e36 dar berlina nu coupe.

 

Ce am schimbat au fost numai elemente de directie, suspensie adik ce a cazut din cauza drumurilor.

 

La cel rosu: fata schimbata complet: amortizoare, pivoti, bucsi; spate doar bucsile mari ce vin prinse in caroserie; in total cam 550E cu manopera cu tot; ca o paranteza, toate piesele care erau pe el erau originale asa ca.... iti dai seama cam ce durata de viata au

 

La asta il am de 10 luni si am schimbat caseta de directie (200E tot sh) si arcurile spate care le-am schimbat degeaba, ca asa stau toate coupe-urile lasate dar eu nu stiam :blink:, pompa de apa cam 60E noua si cam atat; in rest uleiuri, filtre, placute, astea nu intra in discutie.

 

In concluzie, probleme mari nu am avut, am schimbat tot ce tinea de siguranta mea si de tinuta de drum a masinii.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.