Jump to content

alex230ro

Recommended Posts

  • 9 months later...
De cateva saptamani l-am scos. Am reusit sa fac rulmentii spate si sa pun provizoriu un diferential 3.73 . Ar mai fi nevoie de mocheta porbagaj si mocheta de sub bancheta spate. Pompa servo face din nou figuri, caseta de directie pierde ulei. Totusi acum se poate merge cu el . O sa incerc sa refac autoblocantul din nefericire e in stare proasta unele piese ruginite rulmentii par compromisi pinionul de atac pare si el sa aiba nevoie de alti rulmenti :(
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
Amortizoarele fata si spate sunt pe moarte , ar trebui o noua suspensie am cateva optiuni AP H&R si Eibach(Bilsten) A avut cineva AP pus pe masina? e cam cea mai ieftina dintre cele 3. H&R stiu cum e nu as mai lua, Eibach din nou nu imi e clar cum este daca poate cineva imi spuna cum se simte?
Link to comment
Share on other sites

Nu știu ce sĂŁ zic. Oricum au rĂŁmas 2 alternative H&R cip kit comfort -30mm fațĂŁ spate. B12 pro kit -30/40mm fațĂŁ -30mm spate. CĂŁ preț e ceva diferența ĂŽntre ele depinde de unde iau pro kit am gĂŁsit pe autodoc.de 2500 lei H&R in Romania la timjante.Aparent H&R tot amortizor Bilstein folosește iar arcurile sunt ceva mai "moi"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
B12 pe mașinĂŁ, de ceva timp trosnea ceva pe fata. Mers pe la câteva serviceuri studiat nimeni nu știa ce și cum. In final am fĂŁcut cu cumnatul meu o diagnosticare e vorba de bieletele fațĂŁ care sunt praf dar nimeni nu a vĂŁzut. Concluzia? Mecanici buni rar mai gĂŁsești, greșealĂŁ mea a fost cĂŁ nu am mers la prietenul meu care s-a ocupat ĂŽntotdeauna de mașinĂŁ .
Link to comment
Share on other sites

Pai impresia e ca poti intra cu orice viteza in viraje, acum limita e data de cauciucuri, foarte confortabila sunt multumit de alegere, frânarea s-a imbunatatit si ea.Ca tinuta de drum e peste fostul E46 si peste X1 evident. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Am mai pus la loc una alta pe spate= roata de rezerva era neprinsa cu surubul si saiba ei si mai sarea la gropi, bateria am facut o improvizatie pana iau o brida de prindere, gura de alimentare rezervor nu era prinsa corect am schimbat surubul plus ceva ciocane si acum e ok. Au ramas, trapa care are nevoie de o piesa care e rupta, grupul spate are bucsele cam praf si tampoanele motor ar fi bine sa le schimb :) .In rest e ok saptamanal il plimb.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
PânĂŁ la urmĂŁ m-am mai plimbat cu el și ieri a intrat ĂŽn garaj. Am descoperit ceva rugina de suprafațĂŁ pe muchia interioaraportbagaj o rezolv in primĂŁvara cred cĂŁ merge retusat. Altfel se pare cĂŁ dupĂŁ 5 ani in unele locuri pasivatorul face reactie cu vopseaua mai exact se umfla, am crezut cĂŁ e rugina dar spre surprinderea mea metalul e curat.La mecanica am un diferențial 4.44 de testat in rest e ok.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
SĂŁptĂŁmâna trecutĂŁ am fĂŁcut primul drum lung , București Moeciu de Sus și retur, merge ok am trecut la doilea debitmetru consum decent aproape 8 cu mașina ĂŽncĂŁrcatĂŁ și mers tare la dus pe Pârâul Rece la ĂŽntors pe bucata Comarnic Ploiesti. Pe spate dreapta bate ceva tare rau motiv pentru care trebuie sa ajung la o rampa sa investighez. Ar trebui sa pun și alt grup 3.73 asta e cam lung și se vede/simte pe serpentine. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.