Jump to content

alex230ro

Recommended Posts

  • 3 weeks later...

bravo :thumbsup:

mersi,acum masina nu a mai fost spalata de un an si ceva nici macar nu s-a mai facut inca un polish dupa vopsit din ce tin eu minte ,inainte de auto-balm e ok daca doar o spal? sau mai trebuie dat cu ceva inainte?imi e sa nu afecteze lacul

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

am pus aeroterma de AC,am pe undeva si suport de M42/M20 si radiator si condensator,mai ar trebui compresorul dar la cati nervi mi-am facut cu aeroterma nu cred ca mai fac nimic.M42-ul nu a mers prea mult e destul de "ragusit" deoarece cred ca trage aer fals pe undeva si am si o finala Remus destul de permisiva,am un clip facut de sotie.incerc sa il pun mai pe seara.Una peste alta sunt multumit,probabil ca in primavara iese pe strada nu am facut inca ITP ,asigurare si nici nu am mai luat gume.Mai am mici detalii- de gasit bandouri laterale bune,de pus torpedoul,de gasit cal penru AC(am aeroterma de NFL) de pus capitonajul in portbagaj mai am vreo 2 mufe care mai trebuie bibilite un pic.Reglaje "fine" Edited by alex230ro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

pus mocheta in portbagaj si consola centrala si consola frana de mana.Astept sa vina becurile de la bord,dupa furtuna de aseara se pare ca nu am apa in habitaclu.trebuie sa verific diseara si in portbagaj,acolo aproape sigur am apa pentru ca nu am apucat sa schimb garniturile de la stopuri.Am descoperit ca pierd ulei mult mai trebuie sa descopar pe unde iese,suspectez pe la joja sau filtrul de ulei mai studiez.Ramas de facut:

-montat bord

-montat torpedou

-montat bandouri-ar trebui sa cumpar altele

-montat shadowline

-montat lip is

-montat proiector dreapta-cel care il am e spart trebuie altul

-tras fire- aeroterma geamuri oglinzi

-verificat scurgere ulei

O sa incerc sa fac si RCA in octombrie ca sa ajung la ITP.Ar trebui si un set de 14-uri cu gume de iarna.

Link to comment
Share on other sites

Vand eu msw-urile pe 14" cu 6 anvelope de iarna si capace centrale, daca vrei.

De altfel vezi ca am pus link la mine cu niste kumho noi, la pret de sehas, recomand cu caldura atat sursa cat si modelul. Am cautat review-uri inainte sa le iau. La banii aia sunt best buy.

Edited by MuciX
Link to comment
Share on other sites

am luat alte bandouri dar pana la urma am facut un amalgam ,a trebuit sa dau eu 2 gauri pt bandourile aripi spate,am pus si shadowline-ul mai putin o bucata care vine la usa sofer jos la garnitura,nu gasesc 2 cleme.Din pacate shadowlineul e destul de indoit in cateva locuri,bandourile de pe aripile fata le-am pus in niste prinderi inventate de mine cele de plastic care erau pe aripa fiind de mult disparute.nu sunt deloc multumit de cum a iesit dar asta e nu mai am rabdare sa comand alt set de bandorui iar shadowline in stare buna mai rar gasesti. Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.