Jump to content

alex230ro

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 4 weeks later...
garaj,si acolo va ramane pentru mult timp.nu mai am timp//chef de ei.momentan vreau sa dau jos aeroterma AC ,geamurile electrice si ce mai e pe acolo.il aduc cu dotarile de fabrica adica servi si trapa.poate si inchidere centralizata.o sa iau si niste arcuri sa il mai inalt de spate si cam atat.
Link to comment
Share on other sites

garaj,si acolo va ramane pentru mult timp.nu mai am timp//chef de ei.momentan vreau sa dau jos aeroterma AC ,geamurile electrice si ce mai e pe acolo.il aduc cu dotarile de fabrica adica servi si trapa.poate si inchidere centralizata.o sa iau si niste arcuri sa il mai inalt de spate si cam atat.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 5 weeks later...
  • 3 weeks later...
cazan :) s-a rupt evacuarea intre timp,mai bine ca cineva o tunase si mai era doar finala si catalizator.grupul plange si el dupa niste atentie dar asta e viata.bine nu ar strica si Koni-urile de pe spate intarite un pic, sa vedem daca mai merge reglajul pare ca am lasat-o cam moale pe spate. Edited by olyro2000
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

cazan :) s-a rupt evacuarea intre timp,mai bine ca cineva o tunase si mai era doar finala si catalizator.grupul plange si el dupa niste atentie dar asta e viata.bine nu ar strica si Koni-urile de pe spate intarite un pic, sa vedem daca mai merge reglajul pare ca am lasat-o cam moale pe spate.

Gata evacuarea. Urmeaza grupul.

post-126-0-69938000-1508092180_thumb.jpg

post-126-0-69322600-1508092192_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

bun, mai are cam 10 zile de RCA asa ca cel mai probabil nu mai iese decat odata sa bag benzina :D .

Ca si lista de to do pe viitor:

- diferential spate de inlocuit plus mutare blocant in noul diferential.

- de gasit un debitmetru de proba si de verificat daca axele cu came sunt la punct

- furtunele de servo sunt puse dubios de repozitionat

- la rezervor trebuie o garnitura si o piesa metalica care tine niste furtune pe acolo.

Ar mai fi de tras instalatia electrica de la oglinzi si niste fire pentru casetofon si boxe dar astea nu cred ca o sa le fac vreodata deoarece nu am nevoie de muzica iar oglinzile sunt deja reglate :) .

Pun si o poza mai "recenta"

post-29-0-18835000-1510560186_thumb.jpg

Edited by alex230ro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Mereu am iubit E30, acest model fiind primul model de la BMW care l-am iubit si am jurat ca intr-o zi voi avea unul. Masina e superba, respect pentru simplul fapt ca ai investit in masina si nu ai lasat-o sa rugineasca ca altele. Este un model unic, succes in continuare !
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

:) sa vedem e in garaj deocamdata.ar mai fi o chestie - nema gume de iarna :) ar mai fi gume si jante de iarna ca sa pot merge.

soc, aparent am gume all season e pe undeva pe acolo un M+S :frantics:

Trebuie sa caut grup acum :rolleyes: poate resusesc sa imi fac timp saptamana asta , problema e ca si E46=ele are nevoie de atentie .

Daca stie cineva un grup mare de E34 raport 4,10 sa imi dea pm

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...
luat cip de pe ebay 7000 rpm limit si 12 cai zic ei 7000 atinge ceva cai s-au castigat sesizabil ĂŽndeosebi dupa 3500 4000 rpm.inca nu sunt multumit de cum urca in ture posibil sa am ceva probleme si cu debitmetrul.La franare brusca trage dreapta, din ce tin minte ambii etrieri fata ar trebui reverificati.Nu am cum sa fac un consum real deaoarece nu im indica km facuti trebuie sa schimb niste rotite pe acolo, sonda din rezervor e si ea pe moarte.Alfel merge in fiecare weekend.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.