Jump to content

MMD 2


lucianWRC

Recommended Posts

Le-am reconditionat la SRZ Powdercoating ... am fost multumit de lucrare. Au avut o reducere de 50% de Black Friday, setul pe 17" a fost 300 lei iar cel pe 18" 325 de lei.

 

Cand am cumparat anvelopele de iarna am mai luat pt un prieten acelasi model, doar ca pe 16. In weekend si el a fost multumit de ele, au urcat cu un Hyundai Elantra modelul 2017, 4 persoane, pana sunt la Pestera.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Au sosit toate piesele ca sa trecem pe m-tech:

- bilstein b4 m-tech;

- bari stabilizatoare+bucsi m-tech OE;

- flanse fata/spate lemforder;

- buffere sachs m-tech.

- bielete antiruliu lemforder.

Interiorul este m-tech, trenul de rulare va fi m-tech ... mai ramane exteriorul.

P.S. Amortizoarele au fost comandate in Germania, in Romania am inteles ca se gasesc doar cele produse la Sibiu, pe asta scrie Made in Germany.

Edited by lucianWRC
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Odata cu venirea vremii frumoase am facut una alta la masina. Am inceput prin a schimba toate amortizoarele, am pus B4 m-tech de la Bilstein, pe langa asta am pus si bari stabilizatoare m-tech cu bucsi OE. Flansele fata/spate Lemforder, protectie amortizoare Sachs, bielete antiruliu fata/spate Lemforder. Am facut geometria la Autosoft Militari, masina se comporta mult mai bine acum dupa ce am schimbat trenul de rulare.

Ma bucur ca odata cu asta s-a mai ridicat cam 1 cm de fata, ceea ce conteaza mult (am arcuri Eibach).

Am montat rotile de vara, reconditionate la SRZ.

Pe langa asta au fost vopsite barile fata/spate (a 3 oara), fata din vina mea, spatele din vina altuia ... pragurile de asemenea au foat vopsite, de la pietricele sarise lacul.

Iar ca tacamul sa fie complet am facut, in regie proprie, si un detailing mai amplu, multumesc Acero pt indrumari.

- Menzerna 400 cu pad Meguiars;

- Menzerna 2500 cu pad portocaliu L.Country;

- Menzerna 3500 cu pad alb L.Country;

- Menzerna Power Lock cu pad negru L.Cou try;

- Sonax brilliant shine.

Edited by lucianWRC
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Urmeaza kitul exterior?

 

Ai avut vreodata probleme pe timp de iarna din cauza garzii la sol joase? Ma refer la atingeri pe sleauri, sau sa fi ramas pe burta, etc? Ma tenteaza si pe mine macar un eibach, dar, desi nu avem zapezi mari prea multe zile pe an, am o retinere sa o las mai jos. La parcare cum e cu bordurile?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ieri 26.08 a facut fix 9 ani de cand a fost fabricata si totodata 267.000 km. Urmeaza sa schimb bateria originala, cu stanta de fabricare 08.2009 ... dupa 9 ani incepe sa cedeze. O sa achizitionez o Varta AGM de 80 A.

P.S. poza a fost facuta ieri.

Edited by lucianWRC
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Ar merge ceasurile M style cum am avut eu schimba f mult interiorul

 

 

Depinde de gusturile fiecaruia, nu arata urat ceasurile M style, insa arata urat in concordanta cu portocaliul respectiv, iar ca sa te apuci sa schimbi toate luminile din portocaliu in alb, este ceva de munca!

Eu nu as pune ceasurile astea inclusiv din cauza ca ar disparea portocaliul ala respectiv marcii BMW din anul respectiv, nu vreau sa fiu drastic sau ceva, asta sunt eu si recunosc ca ele in particular arata bine, mai ales sa pui o sigla M care sa lumineze exact ca la M si sa-i faci dungile respective (galbena-rosie in limitare), da arata bine insa mi se pare ca face parte din partea aia cu siglele M pe schimbator, aripi, capota spate, grile fata, etc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.