Jump to content

MMD 2


lucianWRC

Recommended Posts

Dar mai bine dau 1000 si-l cumpar nou. Asta o sa si fac ... vroia 800 fara senzori ... asa ca mai bine nou.

Lucian,eu doar ti-am pus in vedere ca exista cineva care are ce te intereseaza,acum ca cere cat nu face nu este problema mea ; am vazut anuntul si m-am gadit la tine :drinks:

Link to comment
Share on other sites

A fost un weekend incarcat ... frumoasa e pielea in interior dar si pacatoasa, dupa vreo 4 ore de curatat la interior pot spune ca se vede o mica diferenta. Crema am dat-o in strat gros ca sa intre, mai ales ca a fost cald si a avut timp destul sa intre in ea.

Produsele MA-FRA sunt bune pentru a-ti curata singur masina.

post-8826-0-40790300-1402380821_thumb.jpg

post-8826-0-28906500-1402380833_thumb.jpg

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Astazi i-am facut update de soft pe module, nu fusese facut niciodata. Operatiunea a avut loc la MHS, unde am fost anuntat ca am si o rechemare in service pt schimbat sistem incalzire motorina, operatiunea fiind gratuita.

Initial am vrut sa scot power reduction, dar mi s-a explicat ca nu aduce nici un plus masinii, deoarece nu se modifica cuplul.

Deocamdata sunt multumit, urmeaza fel si fel la userul Neo ...

Saptamana viitoare, dupa o lunga asteptare, sosesc si arcurile Eibach.

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

Dupa cateva ore ... am schimbat arcurile si placutele fata-spate. Pe spate am gasit placute BMW Textar din 2009, probabil nu au fost schimbate niciodata, fata erau Ate, senzorii fiind BMW. Fiind nevoir sa desfac tot, am constatat ca nu exista niciun fel de problema pe sistemul de rulare, inclusiv flansele fiind in conditii f.bune. Totul pe masina este original BMW, ceea ce ma bucur, tinanad cont ca are 190.000km.

Dupa ce-am schimbat totul am constatat ca masina are un comportament rutier mai bun, fiind mai rigida dar fara sa-si piarda din confort. Zilele urmatoare urmeaza Transalpina si Transfagarasan, asa ca voi revenii cu impresii. Urmeaza sa-i fac geometria si gara de drum.

post-8826-0-51704800-1403886409_thumb.jpg

post-8826-0-00420700-1403886422_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dupa 950 de km prin Transalpina si Transfagarasan ma declar f.multumit de alegerea facuta atat la arcuri cat si la placutele de frana. Masina nu si-a pierdut total din confort dar are un plus pe viraje si denivelari. Astazi am masurat din nou distanta, fata s-a lasat cu 3 cm, in schimb spatele doar 1.5 ... cu bagajele in portbagaj era tot ce trebuia dar sper ca in cel mai scurt timp sa coboare ca si fata.

post-8826-0-86316000-1404416840_thumb.jpg

post-8826-0-17429700-1404416854_thumb.jpg

Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

Speranta moare ultima ...

 

S-a mai lasat ceva pe spate? sau tot asa..

 

la @myx parca ii mai lasata de spate decat a ta,uita-te si la a lui sa vezi, si el are eibach pe ea.. S-ar putea totusi sa se mai "aseze" putin, dar nu mult, 3 cm sigur nu se lasa pe spate..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Am facut schimbul de ulei si filtre la 15.000km, actualmente masina avand 198825km, f.multumit de masina, la drum de 2000km in afara am avut 5,4 l/100km, ceea ce e cu 1 litru sub e90-ul care l-am avut. Mai adaug si rotile pe 18, ma gandesc ca la unele pe 16 consumul era de 5l/100km. Edited by lucianWRC
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.