Jump to content

MMD 2


lucianWRC

Recommended Posts

Multumesc de intrebare dar imi e f.draga, nu m-am gandit sa o vand, anul trecut am avut o scapare spre un f30, dar mi-am revenit repede.

 

ti-o admir de fiecare data cu multa placere...chiar ai mare grija de ea din toate punctele de vedere si imi pare tare bine ca te-am cunoscut..

 

multi km fara probleme si poate totusi reusim sa ne mai vedem..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

Impresii ... jantele 128 sunt mai usoare decat ale mele 135, dupa 20 km de mers nu e o mare diferenta de confort, doar ca merg eu destul de incet ca nu vreau sa fac vreo boacana.

Intradevar, 128 se vad fff.bine, dar fiind after market si 9.5 j pe spate, anvelopele trebuie sa fie minim 285, ca 275 sunt intinse destul.

Ar fi o idee pe viitor, dar deocamdata ramanem la 135, dupa ceva gropi serioase mi s-au parut destul de solide.

Link to comment
Share on other sites

135 am sarit cu ele o bordura, a sarit pur si simplu masina in sus cu mine, nu am vazut-o, eram in treapta a 3-a...nu s-au zgariat/spart/indoit (verificate)...

 

am ramas masca...am crezut ca mi s-au rupt rotile cel putin, foarte solide 135, 128 sunt foarte frumoase...dar trebuie sa ai un anume stil de mers ca sa intretii masina ok cu jantele alea.

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Am mai trecut un prag ... 250.000km, masina se comporta f.bine. Intre timp am reconditionat ambele seturi de jante, vara/iarna, am luat anvelope de iarna NEXEN WG2. Visul frumos cu style 128 s-a terminat, multumesc lui Acero ca m-a ajutat cu setul pana am reconditionat eu jantele. Am facut si o mica pregatire de iarna:

- spalat cu ONR;

- aplicat bilt hamber cleanser polish cu DA cu pad negru;

- aplicat bilt hamber autobalm;

- aplicat menzerna power lock atat pe masina cat si pe jante;

- aplicat pe anvelope (vara/iarna) Meguiar's gold glass endurance high gloss.

In interior mafra 3 in 1 pt piele si SONAX plastic cleaner.

post-8826-0-38415100-1511682460_thumb.jpg

post-8826-0-22832000-1511682737_thumb.jpg

Edited by lucianWRC
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.