Jump to content

BMW e36 323i coupe


Dan_316i

Recommended Posts

...Urmaresc cam aceeasi idee ca si tine doar ca m.as orienta spre arcuri progresive...

Eibach Pro Kit sunt arcuri progresive.

 

cum merge cu B6 fata si B4 spate? Nu ti se pare ciudat? Ce te-a determinat sa nu pui B4 si pe fata?

Se simte foarte ok suspensia, este perfecta pentru drumurile noastre, consider ca am facut un compromis bun prin solutia aleasa. Amortizorele le-am ales in functie de valorile ce le au pe compresie/decompresie, un amic mi-a oferit pentru comparatie fisele tehnice.

E36_BBS.png

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Vazusem doar un filmulet pe youtube atata tot insa asta as alege eu Eibach Pro Kit.Mi se pare combinatia perfecta.Cu referire la poza eu zic ca pentru drumurile noastre setup.ul este mai mult decat ok.Daca tu ca persoana nu esti genul de om care sa urmaresti stance asa cum vor multi tineri in ziua de astazi, atunci totul este perfect.Nu ma mai satur de uitat la poza crede.ma.Am ajuns dupa multi ani de stiudiu sa nu mai vreau personal pachet M desi eram fan inrait la un moment dat, a ta face exceptie.Se imbina totul.Jantele nici nu mai zic legat de ce idee iti dadusem eu cu DSII, mai degraba astea. Edited by TheGerman
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Am avut rezervari facute si in Viena si in Praga. Traseul este cel din imagine. La noi in tara sunt 75 km cu DN/E, iar intre Viena si Austria sunt 60km.

Drumul a fost o placere, chiar daca la iesirea din tara am prin zapada si viscol. In rest soare si voie buna.

 

traseu.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Am avut rezervari facute si in Viena si in Praga. Traseul este cel din imagine. La noi in tara sunt 75 km cu DN/E, iar intre Viena si Austria sunt 60km.

Drumul a fost o placere, chiar daca la iesirea din tara am prin zapada si viscol. In rest soare si voie buna.

 

post-14171-0-29164800-1480943381_thumb.jpg

 

Gata, l-am facut si eu :) in jur de ~3000 km total dus intors din bucuresti, am atins si 267.500 km si urmeaza schimbul de ulei :) Merci pentru sfaturi, a fost un drum foarte interesant.

Link to comment
Share on other sites

Nu pot decat sa sper ca o sa ajunga la o persoana care o va intretine corespunzator.

 

Ce urmeaza sweat.gif ? Urmeaza un 335i frantics.gif

 

Am inceput sa ma obisnuiesc cu ideea de a plati taxe :_)) , dar fara sa exageram, nu tin 2 masini cu motoare mari.

pacat ca nu poti tine 2 masini. fain e36! de colectie!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...
  • 2 weeks later...

Din ce zicea ar vrea sa obtina pe masina aproximativ 5000eur.

 

Mult sau putin fiecare isi cunoaste bugetul, dar masina este corecta si s-a mai schimbat una alta pe la ea. Acum are facuta modificarea cu admisia de m50, iar mentenanta nu a fost neglijata.

Link to comment
Share on other sites

Mie tot la e36 mi-a ramas gandul, f10-le la cei 184cp pe care-i are nici nu se compara, nu trage cum tragea e36-le, in schimb tinuta de drum parca e mai buna, parca sta mai bine pe sosea. Abia astept sa termin treaba si sa o scot din nou la drum :frantics:
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.