Jump to content

HELP! Am pierdut cheile de la masina!


leoberti

Recommended Posts

Salutare.

 

Am reusit sa pierd amandoua cheile de la masina. Mini Cooper S din 2010.

Masina se afla in garaj. Cutia automata este pe modul P.

Am sunat la reprezentanta si nu vor sa imi trimita cheie decat daca ma duc cu masina la ei. Problema este ca nu pot sa o urc pe platforma.

O idee ar fi sa sparg geamul sa pot sa comut cutie pe modul N.

Alta idee mai putin costisitoare (geam + platforma + 900ron cheie noua)?

 

multumesc

Link to comment
Share on other sites

Dincolo se tine cont de rotile tractoare, si folosesc un fel de "carucioare" pe care urca respectivele roti, exact pentru a nu afecta cutia masinii.Nu ai posibilitatea sa urci masina cu puntea tractoare, pe asa ceva, si sa o tractezi?
Link to comment
Share on other sites

ii pui nisip la roti si o tragi fortat pe platforma , trebuie sa alunece pe nisip , asta numai daca are acces nenea cu platforma la garaj sa te traga cu troliu, ar trebui sa mearga... sau niste cricuri hidraulice tip carucior... tre sa mearga pana la urma pt ca nu o poti pune in N fara cheie din cate stiu Edited by wtww
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Salutare.

 

Am reusit sa pierd amandoua cheile de la masina. Mini Cooper S din 2010.

Masina se afla in garaj. Cutia automata este pe modul P.

Am sunat la reprezentanta si nu vor sa imi trimita cheie decat daca ma duc cu masina la ei. Problema este ca nu pot sa o urc pe platforma.

O idee ar fi sa sparg geamul sa pot sa comut cutie pe modul N.

Alta idee mai putin costisitoare (geam + platforma + 900ron cheie noua)?

 

multumesc

suni la niste profesionisti si vin la tine iti deschid masina iau butucu de la usa iti fac cheie cu cip ti o programeaza in caculator si gata ... si nu spargi geamul sa il cumperi dupa mai dai bani si pe ala ..... fara platforme si chestii... uite linkul http://cheiserv.ro/

Link to comment
Share on other sites

asta-i buna acum suntem intr-=o tara civilizata :))) Ei uite ca eu asta nu stiam .

N-ai inteles. Regulile astea nu sunt facute special pentru Romania, sunt facute pentru toate tarile. Iar intr-o tara civilizata, adica nu ca in Romania, oamenii nu se simt injurati de mama cand aud de platforme. Romanii inca isi trag masina cu sufa elastica daca n-au incotro.

Edited by Service Premium
  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

N-ai inteles. Regulile astea nu sunt facute special pentru Romania, sunt facute pentru toate tarile. Iar intr-o tara civilizata, adica nu ca in Romania, oamenii nu se simt injurati de mama cand aud de platforme. Romanii inca isi trag masina cu sufa elastica daca n-au incotro.

:)) eu am inteles f bine , dar daca omul are masina inchisa iti pare civilizat sa-i ceara sa sparga geamul , sa bruscheze masina automata , sa traga de ea prin diverse mijloace doar pt ca nu pot face o echipa sa se ocupe de asa ceva contra unei taxe ? Pai unde dracu e civilizatia in asta ca eu nu inteleg .

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca i-au zis de la reprezentanta sa sparga geamul.

 

Exista platforme care au carucioare pentru roti. Se folosesc in cazul masinilor imobilizate. Urci masina pe cric si pui carucioarele sub roti.

Dupa poti misca masina fara nici o problema. O urci pe platforma si ai plecat.

Orice firma de tractari are o masina de genul asta. Masinile lovite in accident sunt deseori imobilizate. Nu mai ai controlul directiei, esti nevoit sa le ridici astfel.

 

Din cate stiu, grozadan mai vindea chei de BMW.

Chiar sunt curios cine a dat minus la postul asta. Pun pariu ca e vorba de vreun vanzator concurent sau sagetile sale.

Un prieten de-al meu chiar a cumparat pentru un E39 o cheie de la grozadan. Asta se intampla prin 2010. Nu stiu daca mai vinde chei si acum.

Edited by Service Premium
  • Like 2
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

eu cred ca interventia echipei de la reprezentanta e mai scumpa decit geamul!!!!!!si service premium are dreptate.exista carucioare ptr. roti,si nu mai trebuie sa deschizi masina.o iei pe platforma si gata. Edited by alexwrc
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.