Jump to content

Sfat achizitie 320, 235 SAU 330i (xi)


LEOZRX

Recommended Posts

Am inteles ca se poate repara, dar eu nu cred ca mai iese cum trebuie. Are vopseaua sarita de pe capota de mult timp, d-aia s-a extins, semn ca nu prea l-a interesat pe proprietar.

 

Sunt sigur ca se poate repara si o sa iasa acceptabil, doar ca va arata mai bine fata de restul masinii si nu va fi chiar in ton cu interiorul. Asa ca de la un scaun reparat ajungi la amandoua sau tot interiorul.

 

Cu capota e discutabil, daca nu e indoita si starea tehnica a masinii e ok, o vopsesti si te-ai scapat.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

salut ...

 

man , tu cumperi scaunul si capota sau masina ?

 

important e cum sta cu mecanica ... restul se rezolva ... chiar ieftin ... parerea mea !

 

daca e solida si cum trebuie la motor si cutie/tren de rulare ... scaune gasesti cu 200 eur tot interiorul pe alese... iar capota ... maxim 100 sa o revopsesti ... si inca 70-120 sa ii dai un polish si sa o faci ca noua ...

 

scazi astea din pretul initial, ptr ca omul banuiesc ca mai lasa avand in vedere problemele ... si ai masina ...

 

 

important sa ai cu ce .... ca la estetica se rezolva ... nu ?

 

 

Sabin

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

200 eur si rezolvi si scaun si capota.subscriu si eu la ce zice colegul mai sus.

daca restul e ok scazi 200 eur si aia e,vorbim totusi de masini sh cu 10-11 ani vechime.de ex si capota mea e praf de la pietre si mai nou am lovit-o si eu.

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

Am discutat si mai jos de 4000 nu o lasa. Daca mai lasa ceva cred ca o luam....Macar 150 de euro....sa acopar si eu...cat de cat reparatiile.

Plus d-asta are si taxa.

Degraba nu cred ca o vinde. In cel mai rau caz mergi candva, o verifici tehnic, apoi iti gasesti fie alte 2 scaune fie interior complet + vopsitul capotei.

Link to comment
Share on other sites

culoarea nu te lasa sa repari scaunul ala, trebuie tapitat complet si difera de restul

 

capota este metalizata si nu mai iese la fel 100%, o sa fie diferenta de nuanta

 

asa sunt masinile din Romania......

 

interiorul poti sa il iei separat cand gasesti unul in stare buna, faci transplant

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ala nu a avut 10 lei sa curete jegu de pe scaun si voi vorbiti de partea tehnica sa fie in mintile ei? hai sa fim seriosi lol...

 

 

Nu-i o regula generala asocierea asta aspect stare tehnica.Eu de ex. nu pun asa mare accent pe aspect,curatenie cat pun pe partea tehnica.In sensul asta am investit multi bani pe interventii numai la reprezentanta si am un teanc de facturi si fise de verificari,notificari in cartea tehnica a masinii care sa dovedeasca ca masina desi nu impresioneaza cu nimic pe partea esteticii,ea este o.k. tehnic.Pt. luna ianuarie de ex. am inlocuit filtre,ulei,bujii,am buletine de verificare a masinii pe partea de suspensii,frane,caroserie cu aviz o.k.

Link to comment
Share on other sites

Nu-i o regula generala asocierea asta aspect stare tehnica.Eu de ex. nu pun asa mare accent pe aspect,curatenie cat pun pe partea tehnica.In sensul asta am investit multi bani pe interventii numai la reprezentanta si am un teanc de facturi si fise de verificari,notificari in cartea tehnica a masinii care sa dovedeasca ca masina desi nu impresioneaza cu nimic pe partea esteticii,ea este o.k. tehnic.Pt. luna ianuarie de ex. am inlocuit filtre,ulei,bujii,am buletine de verificare a masinii pe partea de suspensii,frane,caroserie cu aviz o.k.

 

ce masina ai?

Link to comment
Share on other sites

mie mi se pare de bun simt sa speli si sa cureti cat de cat masina cand o ai la vanzare, chiar daca in general nu te intereseaza asa mult aspectul asta.

 

wozu?!! braucht man nichts, es riecht bisschen aber kann man schnell fahren.....:roadrage:

  • Like 1
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.