Jump to content

E46 - 330i - Sedan


Sir 10

Recommended Posts

Dupa multe cautari in ceea ce priveste un e46 ingrijit, am avut norocul sa il intalnesc pe Dl Jurj Cosmin, care tin sa ii multumesc si pe aceasta cale pt seriozitatea, omenia si bunul simt de care a dat dovada.Masina in cauza probabil unii dintre dvs o cunoasteti de la fostul proprietar deoarece a avut topic de prezentare pe acest forum in consecinta nu o sa fac o descriere detaliata, pot spune doar ca este o masina intretinuta, cel putin din punctul meu de vedere, iar acelasi lucru o sa fac si eu in continuare cu ea, o sa fiu atent la orice detaliu deoarece nu am de gand sa ma despart de aceasta masina curand.

 

Orice critica, sfat este binevenit(a).

Va multumesc!

post-64966-0-18256700-1394376153_thumb.jpeg

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Pune pozele pe un site extern, gen imageshack.us sau imagebam.com si apoi pui aici linkurile.

 

Ca sa iti apara poza direct, trebuie sa pui linkul asa:

 

http://112.imagebam.com/download/6zvr8j7E6lsRB0ello_IaQ/31318/313174019/poza.png

 

Ca sa functioneze, linkul trebuie sa aiba una din terminatiile: .jpeg / .jpg / .bmp / .png

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

pai speram sa vad un 330i de fabrica, de la mama lui...nu swapuri

 

Este 330i de la "mama lui" doar ca fostul proprietar o avea 320i in acte...din acest motiv a intrebat Dl de mai sus daca este vorba de acea masina...

post-64966-0-41334600-1394392902_thumb.jpeg

Edited by Sir 10
Link to comment
Share on other sites

simplu pui motor de 2.0(de fapt 1998 sau cat are N42) mergi la RAR faci autentificare apoi motor de 3.0 inapoi,impozit de 160 lei economie de vreo 800 lei pe an :)

PS:a fost de vanzare si pe forum pe undeva pe aici masina..

Edited by alex230ro
Link to comment
Share on other sites

simplu pui motor de 2.0(de fapt 1998 sau cat are N42) mergi la RAR faci autentificare apoi motor de 3.0 inapoi,impozit de 160 lei economie de vreo 800 lei pe an :)

PS:a fost de vanzare si pe forum pe undeva pe aici masina..

 

Si simplu,te opreste R.A.R in trafic,verifica ..si simplu, ai muscat-o :))

  • Like 5
  • Downvote 5
Link to comment
Share on other sites

Depinde acum inteleg ca e cu 3.0 in carte,inainte avea N42 fara serie,si RAR-ul se fenteaza daca tii neaparat.PS:pozele de la etrieri arata placute ATE sau asta inteleg eu :D

PS:mai sunt cativa care au trecut de la N42 la M54B30 si la fel merg fara probleme.in general RAR-ul se uita dupa E30/E36 cunosc oameni care merg cu V8 pe E30 de ceva timp fara probleme.

Edited by alex230ro
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Asta e masina aia de Arad? Fosta AR79DOC?

 

Da, despre acea masina este vorba, de ce?... recunosc, pozele sunt slab calitative deoarece nu sunt un impatimit al fotografiei, vroiam doar sa evidentiez faptul ca etrierii au fost sablati, vopsiti, iar sigurantele si prezoanele galvanizate, in realitate arata chiar bine, sau cel putin mie imi plac.In legatura cu motorul...nu intru in polemica cu nimeni deoarece ma depaseste subiectul...cu motoare schimbate, puse la loc etc...tot ceea ce am de afirmat este ca masina este 330i de fabrica, fara swamp-uri, manevre etc

 

Va multumesc pt aprecieri!

 

O zi buna va doresc in continuare.

Edited by Sir 10
Link to comment
Share on other sites

Da, despre acea masina este vorba, de ce?

Am urmarit anuntul de vanzare pus de fostul posesor si mi-a placut masina doar ca eu nu cautam 3000cmc (in aceeasi perioada am cumparat si eu un E46 FL). Si pe langa asta, masina era si este superba.

Sa ai noroc de ea!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.