Jump to content

autodeschidere portbagaj bmw e 46 sedan


virgils10

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Salutare

 

Cei care ati facut deja asta, ma puteti ajuta cu un sfat indrumator?

Adica sa imi indicati modelul de ambreiaj de la care ati luat arcurile sau din lista trimisa cu 1000 de arcuri sa imi indicati care trebuie comandat.

Am scos, astazi, arcurile de la 2 discuri de ambreiaj si nu se potrivesc, sunt prea lungi.

 

Va multumesc anticipat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

salutare , am incercat si eu sa fac chestia asta la un 320 din 98 tot cu 2 arcuri de la un ambreiaj dar nu pot desfileta capul telescopului e clipsat pe telescop..are cineva vreo sugestie?

 

 

Se desurubeaza. Tine bine de telescop si incearca cu un patent sa desurubezi capatana.

 

Ai gasit arcuri?

 

Sa imi zici si mie daca ai rezolvat.

Link to comment
Share on other sites

1431460960[/url]' post='2259806']

Se desurubeaza. Tine bine de telescop si incearca cu un patent sa desurubezi capatana.

 

Ai gasit arcuri?

 

Sa imi zici si mie daca ai rezolvat.

 

Si eu sunt interesat de rezult si apelez din nou la un coleg care a reușit operațiunea si sa ne dea si noua mai multe detalii

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

Eu la E90LCI am arcuri dinastea cred LLD20032, dar ar trebui sa mearga mai bine LMD20032 (mai puternice)

unde ai reusit sa gasesti arcuri?si amortizoarele de e39 sunt OEM sau aftermarket cu detalile:

 

 

Lungime (mm) 335

Forta (N) 520

Cursa piston (mm) 95

Cod OEM Referinta 5124.8159.239

 

sau

 

Lungime (mm) 350

Forta (N) 520

Cursa piston (mm) 100

Cod OEM Referinta 5124.8222.913

 

:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Am fĂŁcut eu asta acum 2 sĂŁptĂŁmâni și, pe scurt, aveți nevoie de:

 

1) Amortizoare noi. Din ce am citit este nevoie de Stabilus, iar codul specific pentru E46 este 9832NI. Eu le-am luat de pe Ebay (http://www.ebay.de/itm/2x-STABILUS-LIFT-O-MAT-GASFEDER-DAMPFER-HECKKLAPPE-BMW-3er-E46-LIMOUSINE-9832NI-/161504377834) și au ajuns ĂŽn aprox. o sĂŁptĂŁmânĂŁ.

2) Arcuri de compresie. Ăn România am gĂŁsit, așa cum s-a zis mai sus, la MouldShop. Aveți nevoie de arcuri de sarcinĂŁ medie (LMD20032), vĂŁ trebuie douĂŁ.

 

De aici pur și simplu scoateți capul de prindere din partea inferioarĂŁ - veți avea nevoie de doi clești sau ceva cu care sĂŁ țineți tija fixĂŁ și sĂŁ deșurubați ĂŽn același timp capul de montare. De asemenea, poate fi o idee bunĂŁ sĂŁ puneți ceva șaibe ĂŽntre arc și capul de prindere, eu nu am fĂŁcut asta și s-au contopit arcurile și plasticul.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.