Jump to content

Masina mea cea albĂŁ


Rcc-67

Recommended Posts

Si eu is curios de magazin/pret.Dai un copy/paste si la mine pe PM.Merge indiferent de motorizare, ca unii specificau "bara rigidizare pentru 4/6cil.

 

 

Kenbobo, de ce sa fuga mai usor spatele?

Link to comment
Share on other sites

@Bobeialex Asta e mult mai solida decat cele care se gasesc cel mai des in comert, cu o bara simpla din aluminiu care se indoaie asa de usor incat aproape ca nici nu isi face simtita prezenta.

 

 

@ Alynex

Cand spatele devine mai rigid, sta mai bine in curbe pana la un punct, in care se rupe brusc aderenta si fuge spatele, sau cel putin asa mi-a spus un prieten care si-a pus . Sper sa nu vorbesc prostii.

Edited by Kenbobo
Link to comment
Share on other sites

Si eu is curios de magazin/pret.Dai un copy/paste si la mine pe PM.Merge indiferent de motorizare, ca unii specificau "bara rigidizare pentru 4/6cil.

http://www.racing24.de/shop/product_info.php?info=p20862_Aluminium-Domstrebe--tetra-LINE--BMW-E46-320d-330d-330xd.html&XTCsid=8a4dc92e517ba4af5f475aa01083de14

 

Kenbobo, de ce sa fuga mai usor spatele?

Link to comment
Share on other sites

Asa stiu si eu(propria experienta cu reglabila-destul de rigida), insa la o suspensia care isi face treaba(cum is ale voastre), nu cred ca poate afecta asa mult, adica nu imi imaginez caroseria sa se onduleze chiar asa de mult incat bara de rigidizare sa aiba impactul asta.

Oricum, primul care ajunge acolo sa ne spuna si la restul:D!

 

PS: RCC - Imi place ca ai motorul curat, asa trebuie :thumbsup: !

Link to comment
Share on other sites

Gândeștete cĂŁ eu țin mașina ĂŽn garaj cu husa pe ea, cea ce mulți spun cĂŁ nu-i normal!

Și poate cĂŁ au dreptate, dar eu nu pot altfel. Cel puțin de 3 ori pe an mĂŁ bag sub ea sĂŁ o spĂŁl.

 

Da, mi-am dat seama, deocamdata nu cred ca am nevoie sa pun bara stabilizatoare, dar oricum da bine. Mi-a placut cum m-ai boteza Kenbobo :))

 

Capota aia e foarte frumoasa, cat ai dat pe ea?

900 euro capotĂŁ fațĂŁ

450 euro capotĂŁ spate

440 euro oglinzi

 

Frumoasa ,sa te bucuri de ea cat mai mult timpgoodjob.gif,pune mai multe poze cu interiorul.

 

P.S. nici mie nu prea imi place cu pleoape....in fine o parere personalathumbsup.png

Ăn weekend o sĂŁ fac poze și cu interiorul, dacĂŁ nu plouĂŁ.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nu e nici o problema, asta depinde de fiecare si cat se ataseaza de masina, chit ca pentru unii e doar un obiect, pentru altii are alta semnificatie.Daca ar fi dupa mine eu as tine-o pe a mea cu mine in pat, sub paturica :rolleyes:.

Asteptam pozele!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Azi am montat bara de rigidizare pe față. Pe spate încă nu am găsit, ăștia de la Innoparts nu au.

 

si cand faci revizia ce faci,o dai jos?

 

 

 

se simte ceva cu ea montata? adica sta mai bine in viraje? ca ma gandeam sa pun si eu una....

Edited by sbircris
Link to comment
Share on other sites

si cand faci revizia ce faci,o dai jos?

 

Chiar nu știu, de ce ar trebui sĂŁ o dau jos?

 

se simte ceva cu ea montata? adica sta mai bine in viraje? ca ma gandeam sa pun si eu una....

teoretic, dupĂŁ ce am citit eu, rolul ei este sĂŁ nu lase ca distanța dintre oalele telescoapelor sĂŁ se micșoreze pentru cĂŁ dacĂŁ aceasta se modificĂŁ peste un anumit nivel nu vei mai putea regla unghiul de cĂŁdere a roților și implicit va apĂŁrea uzura accentuatĂŁ pe partea interioarĂŁ a cauciucurilor pe fațĂŁ și un al doilea rol e ca sĂŁ rigidizeze șasiul. DacĂŁ am greșit ĂŽmi cer iertare. Nu am nici un feedback pentru cĂŁ de abia am montat-o

Link to comment
Share on other sites

Ok credeam ca doar la mine a aparut...si eu am curatat-o cat am putut cu hartie abraziva,perie de sarma apoi am dat cu deruginol si dupa am aplicat un grund cu pensula.

 

Da-mi si mie te rog pe privat detalii despre spray-ul acela?de unde l-ai cumparat?Se aplica direct pe rugina?

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Ok credeam ca doar la mine a aparut...si eu am curatat-o cat am putut cu hartie abraziva,perie de sarma apoi am dat cu deruginol si dupa am aplicat un grund cu pensula.

 

Da-mi si mie te rog pe privat detalii despre spray-ul acela?de unde l-ai cumparat?Se aplica direct pe rugina?

 

Multumesc.

Nu înainte suprafața trebuie curățată și apoi aplicat. Eu cu acesta am dat (http://www.ebay.de/itm/111021786400?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fsch%2Fi.html%3F_sacat%3D0%26_from%3DR40%26_nkw%3D111021786400%26_rdc%3D1). Că este bine, că este rău, nu știu eu sunt mulțumit de cum protejează mașina.

Uită-te și la acesta (http://www.ebay.de/itm/350524134630?ru=http%3A%2F%2Fwww.ebay.de%2Fsch%2Fi.html%3F_sacat%3D0%26_from%3DR40%26_nkw%3D350524134630%26_rdc%3D1)

Edited by Rcc-67
Link to comment
Share on other sites

Nu am făcut nici o modificare. Jantele BBS CH-R sunt pe 19 cu 235 pe față și 265 pe spate.

ET-ul nu-l mai știu. Problema cu ele e că acum după ce s-au ”lăsat arcurile” pe spate îmi cam ating de aripi, pe care obligatoriu trebuie să le roluiesc dar nu știu unde.

P.S. Am mai găsit o poză care îmi place.

post-65167-0-97528100-1397419947_thumb.jpg

Edited by Rcc-67
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Si eu is curios de magazin/pret.Dai un copy/paste si la mine pe PM.Merge indiferent de motorizare, ca unii specificau "bara rigidizare pentru 4/6cil.

 

 

Kenbobo, de ce sa fuga mai usor spatele?

pt ca nu mai lucreaza oalele,ma rog in viraje luate tare masina are tendinta sa derapreze,asta am vazut eu cel putin.pe fata are doar rolul de a preveni apropierea oalelor.la modelele mai vechi (E30) e recomandat sa pui si pe spate bara rigidizare deaoarece in timp oalele pot ceda,mai ales daca e vorba de o masina cu modificari.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.