Jump to content

Vand E46 FL 320D 150CP din 2004 TAXA=0, foarte optionat (navi, xenon, scaune incalzite, PDC, jante, etc.)


Peo

Recommended Posts

### Taxa PLATITA in 2008 si NERECUPERATA! Adeverinta ANAF in poze.

_

### Masina este foarte, FOARTE BINE INTRETINUTA!

Inmatriculata in Germania in 07/2004.

UNIC proprietar in ROMANIA de peste 6 ani!!! (din 01.2008)

Masina nu a fost niciodata avariata. VOPSEA ORIGINALA din bara in bara!

Trager, carenaje, scuturi, etc., toate originale si neavariate.

Faruri originale, fara urechi rupte.

_

FULL FULL OPTIONS! (fara piele si trapa) Masina este EXACT CA IN POZE!

_

### _ _ _ Navigatie MARE 16/9 originala BMW cu harta RO;

### _ _ _ XENON de fabrica cu SPALATOARE;

### _ _ _ Scaune sport INCALZITE + volan de PIELE SPORT cu comenzi;

### _ _ _ PILOT automat;

### _ _ _ Senzori de LUMINA, PLOAIE si PARCARE;

### _ _ _ BLUETOOTH pentru telefon;

### _ _ _ oglinzi HELIOMATE rabatabile + senzor ANTIORBIRE;

 

### CLIMATRONIC;

### Pachet PIELE si pachet LUMINI;

### COTIERA fata piele;

### COTIERA spate cu SAC SCHI;

 

### 2 chei diamant cu COMENZI inchidere;

### PROIECTOARE;

### Folie omologata RAR;

### JANTE ALIAJ BMW pe 16;

### Anvelope de VARA NOI-NOUTE in garantie + anvelope IARNA.

_

### INTERIOR DEOSEBIT in doua culori GRI-NEGRU!

Volanul, schimbatorul si butoanele nu sunt uzate, tocite sau sterse.

Scaun sofer fara uzura. Tapiseria este impecabila. Interiorul este CA NOU!

_

### Versiunea de 150CP (110KW)! 6+1 TREPTE!

Motorul de 1995cmc 20 4D 4 –cel mai bun motor pus pe E46.

Este EURO4, nu euro3! Are CO2=153g/km.

### Motorul nu a fost niciodata spalat si nu prezinta pierderi de ulei!

### NU SCOATE FUM!

_

KM REALI! Carte service originala COMPLETATA LA BMW PANA LA 150.000km!

Se poate verifica cheia la BMW. Accept orice test in orice service.

VIN: W_B_A_A_S_7_1_0_5_0_F_Y_3_9_5_7_6.

_

NU ESTE MASINA DE TARG! Circulam zilnic cu ea. MERGE PERFECT!

Nu are absolut nici o problema. Se vinde strict din nevoie de bani.

_

Pret 6666E - usor negociabil.

Pitesti - ARGES.

 

Puteti gasi anuntul si pe alte siteuri (autovit, mercador) pentru alte poze, la alta calitate, nr. de tel, etc.

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Paiii,... exact cum scrie.

Nu stiu cum altfel sa descriu acest nivel de echipare (coaja, semidotata, dotata, ceva dotari, multe dotari, standard, exclusive, premium, individual, etc...) :frantics:

 

Accept orice sugestie si schimb anuntul. Pe mine atat m-a dus capul :wacko:

Link to comment
Share on other sites

jantele nu sunt oem, interiorul deosebit din doua culori nu prea e deosebit, adica eu nu vad sa fie ceva uau cand iei piese de pe alta masina care nu se potrivesc pe masina ta...

 

tu esti propietarul din acte?

Link to comment
Share on other sites

@djtaotao

De cand mi-ai raspuns tot caut un buton de edit pt anunt. Exista?

Asta ca sa raman la "foarte optionat", desi dupa cum spui tu nu cred ca exista vreo masina cu adevarat "full". Tot gasesti un senzor sau o dotare inutila (sau prea scumpa si putin utila) care exista ca optiune in lista BMW dar nu o ia aproape nimeni.

 

@duicu_vlad

1. Cine vrea sa cumpere, cumpara masina, nu vanzatorul (si ca tot veni vorba, nu ma ocup cu vanzarea de masini).

2. Anuntul nu l-am facut pentru forumul bmw special. Este acelasi text care l-am folosit si pe alte siteuri, unde vizitatorii poate nu sunt asa de priceputi ca tine intre ale bmw-ului. Tu poate stii ce motor este E3/E4, care e mai bun, etc, dar poate nu stiu toti.

3. Sau poate contesti ca este E4, ca are 153g CO2/km, sau ca este cel mai bun pus pe E46. Care dintre ele?

Si da, masina consider ca o masina poate fi ultra,mega,extra si cu 2 geamuri el. Pe mine ma intereseaza mai mult consum, putere, tinuta de drum, iar ca dotari tin mai mult la scaunele incalzite, navigatie, pilot, geamuri el FATA (ca alea le folosesc) si altele.

Link to comment
Share on other sites

@mik15

Imi pare rau ca sunt editate atat de "agresiv" pozele, dar pe autovit de ex, in 500 de caractere cate au ei nu-mi incap nici jumatate din dotari si detalii, asa ca ma mai folosesc de poze.

Si in plus, cum ii spuneam si lui duicu_vlad, nu toti stiu sa se uite in poze si sa vada senzorul antiorbire, de ex. Nu toti sunt posesori de BMW.

 

@ Briz

Poate tu stii mai bine ca mine ce am pe masina, n u contest. Poate.

Dar, din cate stiu eu jantele sunt oem bmw pe 16.

Cat despre ce ti se pare tie ca e de pe alta masina... te cam inseli.

Doar volanul sport este cumparat, ca aveam din acela dreptunghiular, care mi se pare cam batranesc.

 

Restul elementelor care ti se mai par tie ca sunt luate si nu se potrivesc... fiecare cu parerea lui. Parerea mea e ca toate piesele (navigatia, schimbatorul, trimurile, etc.) sunt originale ale masinii. Trimul de la schimbator l-am vopsit negru odata cu retapitarea in piele neagra a cotierei (care era gri si se crapase).

 

Acum ca tie ti se pare ca nu e deosebit, sau nu-ti place, asta e. Mie mi-a placut cum a iesit tunelul negru si restul gri.

 

@djtaotao

"Orice se vinde, conteaza starea, dotarile si pretul. Masina e ok, stopurile si semnalizarile fata sunt lejer cocalarite in rest arata bine. Sigur nu e "full". E dotata si atat. "

 

Perfect de acord :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

@Daniels13

:)) Pretul e pus asa ca sa fie usor de gasit anuntul pe alte siteuri. Cat despre negociere... depinde cine intreaba.

 

Desi am contul creat de ceva vreme nu am intrat f des, si oricum nu sectiunea de vanzari masini.

Vad ca aici indiferent ce scrii cineva se gaseste sa spuna ca este "samsaresc". Cred ca am scris eu pretul folosind cifra samsarilor (6), nu? trebuia sa folosesc cifra norocoasa 7 nu? sau 3? Cred ca daca ceream 3333 eram ok, nu? sau greseala e ca nu l-am rotunjit la 6500 sau 7000? :wacko:

 

Si pana la urma...

Daca tu ti-ai vinde e46-le din poza si ar cumpara-o un samsar pentru revanzare?

Nimeni nu ar trebui sa cumpere masina de la el ca nu e buna, nu?

El e un samsar si prin deductie masina este o cazatura, nu?

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Peo, poate pe Autovit merge figura cu reclama e sufletul comertului. Poti sa infloresti cat vrei ca nu are cine sa comenteze pentru ca nu poate. Pe un forum, orice forum, in momentul in care bagi "floricele" oamenii te vor taxa ca atare.

Cauta si alte anunturi pe aici si vei gasi destule redactari decente, cu bun simt.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@djtaotao

Ms de sfat. Nu gasesc cum sa editez anuntul, ca as face-o. Te-am mai intrebat o data daca exista aceasta optiune.

Oricum, mi-am asumat criticile pentru editarea pozelor si exprimarea cu "full fara". A fost vina mea ca am folosit acelasi text si aceleasi poze de pe alte siteuri.

 

Cat despre "floricele", eu am incercat doar sa fac o descriere cat mai detaliata si cat mai exacta.

Nu am bagat nimic "de la mine", sau "din burta". Masina chiar este ok, altfel nu o puneam pe forumul BMW.

Link to comment
Share on other sites

Interiorul....asa vine, gri cu plansa de bord neagra (si alte cateva maruntisuri negre), al meu e in aceleasi culori.

 

Cotiera e imbracata? Ca de fabrica, e gri, ca si restul interiorului.

Edited by jeezy
Link to comment
Share on other sites

@mgs

Multumesc mgs.

 

@jeezy

Deci!

Plansa de bord (aia mare orinzontala de sub parbriz) + consola cu navigatia si clima (aia verticala, pe centrul bordului) + schimbatorul de viteze sunt negre din fabrica SI NU AU FOST MODIFICATE cu nimic.

Cotiera era de piele gri (putin crapata pe 2-3 cm2, unde sta cotul soferului) + mansonul de la schimbator era de piele gri (crapat in zonele unde sta indoita pielea) AU FOST REFACUTE din piele neagra.

Trimurile sunt toate gri inchis de fabrica. Cel mare si patratos de la schimbator (unde sunt comenzile de la geamuri) a fost vopsit negru mat (cum e consola din jurul navigatiei).

Tunelul dintre scaunele fata era gri cauciucat si a fost vopsit negru (suportul de telefon era negru din fabrica).

 

Daca mai este nevoie de ceva precizari sau poze intrebati. Eventual pun poze mai detaliate.

Link to comment
Share on other sites

Pune si tu VIN-ul sa vedem cu ce dotari a iesit din fabrica ,frumusica masinuta dar nu cred ca ar mai da nimeni banii astia pe un e 46

 

Oricum bafta la vanzarethumbsup.png

 

 

P.S. scz acum am vazut ca aveai si VIN-ul in anuntsorcerer.png

Edited by octavian8383
  • Downvote 2
Link to comment
Share on other sites

@octavian8383

VIN-ul este in anunt. Daca ai posibilitatea sa verifici seria pe undeva te rog sa postezi ce gasesti (dotari, intrari in service, km, etc.).

Cat despre pret... masina are ceva dotari, e intretinuta, km putini, nelovita, taxa nerecuperata. Nu pot sa cer cat pe un E46 de 150cp adus acum de afara, care e cam 4500-5000E neinscris. Taxa ar fi 721E la a mea (euro4). La un euro3 ar fi 2200e.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.