Jump to content

zgomot volan e60


valtheval

Recommended Posts

Acum 2 zile am auzit un sunet ciudat la volan si am crezut ca, mi-sa parut, astazi aceelasi lucru... Cand trag usor de volan stanga sau dreapta se aude un sunet exact ca la o geaca de iarna care se freaca de ceva. A avut cineva problema asta??? :) stiti despre ce este vorba?
Link to comment
Share on other sites

de unde se aude sunetul?

sigur nu stiu de unde se aude, am verificat si afara din masina si nu se aude..daca sint in masina atunci se aude..am oprit si muzica si atunci se aude mai bine, am pus urechea aproape de volan si de undeva de acolo vine....

Link to comment
Share on other sites

da asa este , chiar se aude selectiv.. si poate nu face la service ca dau cu el de pamant:))

 

La ce service ai fost?

Ii normal sa se auda asa la e60? :)

[/quote la service maine aflu dar am inteles ca, nu prea se face nimic, este o garnitura care face asa si doar iarna :) :)

 

la service maine aflu dar am inteles ca, nu prea se face nimic, este o garnitura care face asa si doar iarna :) ;)

 

la service maine aflu, dar am inteles ca este vb despre o garnitura care face asa doar iarna.....

Link to comment
Share on other sites

Aceeasi problema o am si eu la e34... pentru e34 stiu cum se rezolva, insa la e60 n-am idee... da search pe gogule si gasesti 100%

 

E de la contactele acelea nenorocite de la airbag?Am fost destept si eu in toamna si am dat cu vaselina.Si nu a mai sunat dar......a venit frigul si stupoare.E tare directia cand e rece.Pana cand cu o zi inainte de revelion la Vatra Dornei -21 de grade si volanul intepenit.Am tras de el si am rupt chestia aia rotunda care e exact sub volan(contacte airbag).SI cand am dat jos carcasa de plastic de pe coloana de la volan stupoare din nou.Vaselina s-a intarit si a actionat ca un lipici.Asa ca daca nu vreti sa aveti probleme de genul nu dati cu vaselina.Cred ca un wd-40 e mai potrivit...

Link to comment
Share on other sites

Salutare din nou....sper sa fi rezolvat sunetul. am fost la service au deschis capota si exact unde iese volanul din caroserie este o garnitura care au uns-o cu un spray. acum nu mai face si sper sa ramana asa... incercatzi si voi poate merge... :)
Link to comment
Share on other sites

Salutare din nou....sper sa fi rezolvat sunetul. am fost la service au deschis capota si exact unde iese volanul din caroserie este o garnitura care au uns-o cu un spray. acum nu mai face si sper sa ramana asa... incercatzi si voi poate merge... :)

 

aha, azi incerc si eu, 10x

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.